76

Odp: Problemy z kręgosłupem

Polecam poradzić się na portalu medycznym, na pewno ktoś był w twojej sytuacji

77

Odp: Problemy z kręgosłupem

No ogólnie problemy z kręgosłupem warto też leczyć naturalnie. Mówiąc naturalnei mam tu na myśli reguralny sport i ogólna aktywność fizyczną. Jeżeli chodzi o plecy to basen jest tu najlepszą opcją. Takie rguralne chodzenie na basen po 2-3 razy w tygodniu na prawdę bardzo pomaga i może skutecznie uśmierzyć ból kręgosłupa właśnie.

78

Odp: Problemy z kręgosłupem

Po wypadku długo miałam rehabilitację w szpitalu, ale jakoś po kilku tygodniach bóle wrociły i zaczęłam chodzić prywatnie do fizjoterapeuty.  Bardzo mi pomógł pan Paweł. Myślę, że do fizjoterapeuty powinni też chodzić ludzie, którzy mają siedzącą pracę. To się kojarzy tylko z rehabilitacją i bólem, ale taka terapia pomaga nawet na migreny:)

79

Odp: Problemy z kręgosłupem

Też polecam basen. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju i zaawansowania takiego bólu. No ale basen jest raczej uniwersalny i nie powienien zaszkodzić w 99% przypadków. Dlatego zawsze warto uwzględnić basen minimum te 3 razy w tygodniu. No ale do lekarza też warto pójść bo nigdy nie wiadomo jaka jest przyczyna tego bólu.

80

Odp: Problemy z kręgosłupem

Dobrze działają też maty masujące, używam od czasu do czasu jak jestem u rodziców, mają taką na fotel:)

81

Odp: Problemy z kręgosłupem

podstawą jest dobre krzesło jeśli spędzamy dużo czasu siedząc, np. w pracy.

82

Odp: Problemy z kręgosłupem

Mi wypadł dysk w zeszłym roku, potworny ból! Rehabilitacje NFZ proponował mi za pół roku. Ostatecznie poszłam prywatnie i całe szczęście bo jeszcze bym chodziła w pół zgięta!

83

Odp: Problemy z kręgosłupem

Jeżeli kogoś na to stać, to zdecydowanie lepiej umówić się na wizytę do dobrego, polecanego lekarza, W twoim przypadku konsultacja u ortopedy jest niezbędna, jeżeli nie możesz wstać z łóżka.

84

Odp: Problemy z kręgosłupem

A bywają i sytuacje, że trzeba kupić bądź wypożyczyć łóżko medyczne. Całe szczęście na rynku jest wiele modeli. Mój znajomy miał taką sytuację z kręgosłupem, że wylądował najpierw na wózku inwalidzkim, a polem na łóżku rehabilitacyjnym.

Ostatnio edytowany przez Magdalena Popowska (2017-04-07 12:48:27)

85

Odp: Problemy z kręgosłupem

Sama równeiż mam dyskopatię. Niestety, ale przygotowuję się do operacji . Leczyłam dyskopatię lekami oraz ćwiczeniami. Jednak nie było praktycznie żadnych efektów.

Powoduje ona u mnie bardzo nieprzyjemny objaw.Mianowicie rwę kulszową.

Metod operacyjnych jet sporo. U mnie będzie to dyskektomia.

86

Odp: Problemy z kręgosłupem

Aktualnie szukam różnych informacji na temat leczenia permanentnego leczenia bólu kręgosłupa, który mi towarzyszy od dłuższego czasu i dopiero teraz udało mi się zmobilizować do wizyty u specjalisty. Parę dni temu odbyłam wizytę. Czeka mnie rehabilitacja, ale bardzo się ciesze,że udało mi się uniknąć operacji.

87

Odp: Problemy z kręgosłupem

Nie można podchodzić lekkomyślnie do takich problemów. Ból może się nasilać. Moja ciotka bagatelizowała sprawę, aż konieczna była stabilizacja śrubami przeznasadowymi . Na szczęście doktor Sulewski jest specjalistą z dużą wiedzą i doświadczeniem, więc wszystko przebiegło jak należy i jest już znacznie lepiej. Zerknijcie na stronę, by zapoznać się z jego ofertą.

88

Odp: Problemy z kręgosłupem

Właśnie często ludzie bagatelizują problemy, często nie chce im się czekać miesiącami na wizytę u ortopedy i próbują leczyć się na własną rękę. Z jednej strony sie nie dziwię, bo NFZ pracuje jak pracuje, ale jednak trzeba to skonsultować z lekarzem. W tej kwestii warto zgłosić się do warszawskiego Rex Medica Sport, który znany jest z tego, że przyjmuje pacjentów w bardzo krótkim czasie

89

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja też z tym zwlekałam bardzo długo, aż do momentu kiedy ból uniemożliwiał mi normalne funkcjonowanie. Byłam co prawda już nie raz na rehabilitacji ale to podobno działa tylko na chwilę.  Teraz wybieram się do Natural Medical na zabiegi magnetoterapii, podobno to na wszystko pomaga, mamie pomogło, korzystają z tego sportowcy to może i u mnie da radę smile

90

Odp: Problemy z kręgosłupem

Wizyta u lekarza to oczywiście podstawa, jeśli komuś dokuczają bóle kręgosłupa. Na pewno trzeba też zwrócić uwagę na to, na jakim się śpi materacu. Źle dobrany materac może nasilać takie dolegliwości. Najlepiej zdecydować się na materac z pianki termoelastycznej, np. Viscotherapy. Na takich materacach ciało jest lepiej podparte, ciężar rozkłada się równomiernie i dzięki temu zmniejszają się bóle kręgosłupa.

91

Odp: Problemy z kręgosłupem

Zanim jednak dostaniesz się na rehabilitacje warto pomyśleć o masażach leczniczych. Moja mama chodziła na  masaże lecznicze, które ukoją przewlekły lub świeży ból poprzez co poprawią kondycję zdrowotną. Bardzo jej pomogły i po masażach normalnie mogła funkcjonować.

92

Odp: Problemy z kręgosłupem

Basen bardzo pomaga. Wydaje mi się, że to dobra opcja jeżeli masz problemy z kręgosłupem.

93

Odp: Problemy z kręgosłupem

[quote=anno15]Basen bardzo pomaga. Wydaje mi się, że to dobra opcja jeżeli masz problemy z kręgosłupem.[/quote]
Z uwagi na siedzący tryb życia (głównie w pracy) też mam problemy z kręgosłupem... i potwierdzam basen pomaga. Zrzucenie kilku kilogramów tez pomaga na kręgosłup. wink By utrwalić dobry trend w tym zakresie wybieramy się w tym roku na wczasy dla kręgosłupa. Mamy zapewnione m.in. diagnostykę, dużą ilość dobranej aktywności fizycznej, specjalne zabiegi spa oraz spotkania ze specjalistami. Coś dla mnie.

94

Odp: Problemy z kręgosłupem

Myślę,że prywatna rehabilitacja to dobry pomysł, bo nie trzeba tyle czekać a i sprzęt często jest znacznie lepszy  bo wiadomo, że specjaliści wszędzie się starają. Mnie zaskakuje nowoczesna technologia, tak nam się tylko wydaje,że niewiele wymyślono, a wystarczy tylko wejść na podaną stronę żeby się przekonać jak wszystko się rozwinęło.

95

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja też korzystam z prywatnej rehabilitacji bo na tą na nfz bym się chyba nigdy nie doczekała... Chodzę do RehaPro w Krakowie i jestem bardzo zadowolona bo Pan Piotr zawsze znajdzie dla mnie czas jak tego potrzebuję.

96

Odp: Problemy z kręgosłupem

Tak, rehabilitacja wykonana przez doświadczonych fizjoterapeutów to podstawa. Chodziłam ostatnio na masaże i magnetoterapię do Natural Medical i efekty są zaskakująco dobre, pozbyłam się praktycznie bólu pleców jaki mi dokuczał od dawna.

97

Odp: Problemy z kręgosłupem

Jeśli chodzi o problemy z kręgosłupem to jestem zdania że bardzo może pomóc rezonans magnetyczny. Ja ostatnimi czasy dość często stosowałam i muszę powiedzieć że istna rewelacja -]  sami poczytajcie jakie efekty to może wam przynieść..

Ostatnio edytowany przez boddekk (2017-08-03 13:08:53)

98

Odp: Problemy z kręgosłupem

Kochane wiecie od czego sama mialam bóle kregosłupa? Od nieodpowiedniego materaca. Spaliśmy na miękkim materacu piankowym, który kupiliśmy sobie przy remoncie aby zaoszczędzić ( remont kosztował nas zdecydowanie więcej niż powinien oraz musieliśmy sobie kupić materac).
Polecam mateac średniotwardy albo twardy. Od jakiejś dobrej firmy.

Ostatnio edytowany przez lenne (2017-08-12 10:15:41)

99

Odp: Problemy z kręgosłupem

A ja polecam Wam prądy, masaże, ćwiczenia indywidualne - wszystko to mi bardzo pomogło.
Praktycznie od okresu dojrzewania mam problem z kręgosłupem, ale nie chciałam słuchać lekarzy smile a teraz została tylko rehabilitacja.
Masaże dodatkowo na odprężenie, szybko pozbyłam się bólów kręgosłupa.
Ja się leczę prywatnie w Ortholine w Zielonej Górze, ale wiele jest dobrych Klinik w dużych miastach, które posiadają sporo zabiegów łagodzących ból.
Jakby ktoś był zainteresowany, tutaj link:

100

Odp: Problemy z kręgosłupem

U mnie problemy z kręgosłupem jakoś rok temu się pojawiły i tak jakoś chodziłam od lekarza do lekarza i nic nawet sama w domu ćwiczyłam, w końcu wybrałam się na rehabilitacje do szpitala w Komorowicach na 2 tygodnie i po tym dopiero mi przeszło. Więc warto korzystać z takich rehabilitacji bo pomagają wrócić do zdrowia i normalnie funkcjonować.