1

Temat: Starzejący się pies

Czy ktoś wie, czego można się spodziewać u pieska na starość? Bo nie wiem, które objawy powinny budzić niepokój, a które są w zasadzie normą u starego psa.
Bardzo się martwię o mojego Miśka. Ciągle jest smutny, przewraca się, popiskuje. Zachowuje się jakby nie widział gdzie się podziać i snuje się po domu. Ma już ze 14 lat.

2

Odp: Starzejący się pies

Kundelek? Będzie mniej aktywny. Dużo zależy od karmy, dostosuj mu dietę do wieku. Jak coś to służę pomocą bo mam dostęp do porad weta. wink

3

Odp: Starzejący się pies

Czy trzeba będzie zrezygnować z suchej karmy? Chodzi o te takie chrupki. Zaczął rozrzucać jedzenie wokół miski, a nigdy tak nie robił. Może są już dla niego za twarde?

4

Odp: Starzejący się pies

Raczej nie rezygnowal  bym z suchej karmy a jedynie dostosowal ją do wieku i stanu zdrowia.Karmy dla seniorów mają z reguly wzmocniony zapach ,aby starzejący się zmysl węchu mógl to odebrać.Są tam też dodatki wzmacniające stawy, wzrok psa itd.Jeśli uzębienie psa jest w slabym stanie może warto zamienić karmę na taką, która ma drobny krokiet aby nie gryzl tylko polykal.Myślę,że porada Veta też się przyda.

5

Odp: Starzejący się pies

Dziękuję bardzo. Będę to miała na uwadze, bardzo cenne rady. Zastanawiałam się kiedyś czym się różnią kramy dla starszych psów, myślałam, ze po prostu są może bardziej miękkie. Nie przypuszczałam, że różnice są tak znaczące.

6

Odp: Starzejący się pies

Poszukaj w internecie.

7

Odp: Starzejący się pies

Warto podawać coś z glukozaminą aby wzmocnić stawy. Zdarza się też nietrzymanie moczu.

8

Odp: Starzejący się pies

Fajnie mieć psa, ale też trzeba mieć warunki do jego trzymania.

9

Odp: Starzejący się pies

Warunki u nas są, tylke ze biedaczek nie chce przebywać na parterze, tylko lubi spać na drugim piętrze aż, a ma już problem ze schodami, więc trzeba go wnosić i znosić. Ze spaceru to wbiega z rozpędu, ale poza tym to ciężko mu już, ale spać chce tam, więc co zrobić.

10

Odp: Starzejący się pies

No, musicie się już tak przestawić, wg. jego chcenia, czy niechcenia z tym, czy owym.

11

Odp: Starzejący się pies

Ale jak szybko schudniesz dźwigając go tak po schodach ze 3 razy dziennie! wink

12

Odp: Starzejący się pies

To fakt, trochę waży big_smile

13

Odp: Starzejący się pies

Mam owczarka niemieckiego, już 12-letniego i ostatnio on chyba nie dowidzi bo parę razy zauażyłam że się uderzył o białą ścianę, jakby jej nie zauważał jako przeszkody. Ciemniejsze rzeczy na pewno widzi ale z białym ma jakiś problem

14

Odp: Starzejący się pies

Może ma zaćmę? Podobno to częste u rasowych psów w starszym wieku

15

Odp: Starzejący się pies

Wiem, ze moze to smiesznie zabrzmi, ale psy na starosc cierpia z powodu bolu zebow. Tak mi powiedzial weterynarz, tez mam starszego psiurka i kazal mi stosowac zel dentystyczny. kupilam na stronce [url]http://pozabiegu.pl[/url] zel Orozyme i jest serio bardzo fajny. To tak jesli chodzi o piszczenie smile

16

Odp: Starzejący się pies

Też mam staruszka, kundelka 13 letniego. Pierwszym jego objawem był jakby kaszel, tak jakby chciał coś odkaszleć. Działo się to najczęściej gdy następował moment radości ze spaceru. Po jakoś roku bardzo jego kaszel się nasilił więc musowa wizyta u weta. Okazało się,  że ma przerośnięte serce, które uciska na przeponę i stąd ten odruch kaszlu, dodatkowo woda mu się tam zbierała w płucach. Do końca życia musi być już na tabletkach. Ale udało się go unormować nimi. Poza tym, mój piecho cierpi też na stawy.. Wydaje mi się, że zaczyna też słabiej widzieć i jakby słyszeć.. No cóż starość każdego dopada... ech..

17

Odp: Starzejący się pies

Mój pies ma już 14 lat, ale ciągle ma ten vigor smile, ale widać już oznaki starzenia w postaci słabszego słuchu oraz wzroku. Na psi wiek, to chyba ma już 70 lat, próbując policzyć na podstawie informacji w sieci [url]http://www.krakvet.pl/artykuly/jak-wyliczyc-wiek-psa/[/url]

18

Odp: Starzejący się pies

Łatwo jest wyliczyć wiek psa jeśli wie się kiedy się urodził. Ja mam psa ze schroniska i ciężko jest ustalić jego wiek. Po pierwsze dlatego, że ma strasznie połamane zęby z czasów szwendaczki a po drugie jest w większej części biały więc nawet nie zauważę siwej sierści.... Zauważam jednak że ostatnio ma  mniej siły - ale równie dobrze może być to wina niskiej temperatury i zimy za oknem.

19

Odp: Starzejący się pies

starość psa jest trudna sad mój pierwszy, ukochany pies zmarł na raka, najpierw miał kulkę przy uchu, która potem niestety urosła i po biopsji padła diagnoza: nowotwór węzłów. Pies był coraz słabszy, miał nocne krwotoki z nosa, trzeba było wnosić go po schodach i podsadzać na kanapę. Pod koniec mama spała z nim na podłodze. Drugi pies jako szczeniak miał mocne zapalenie pęcherza i na starość właśnie pęcherz ponownie zaczął mu dokuczać, [url=http://www.skamex.com.pl/oferta/urologia/cewniki/]cewniki[/url], dializy, te sprawy hmm Ma już 13 lat, a my raz w tygodniu jesteśmy u weterynarza. Koszt tych wizyt - lepiej nie mówić. Jak pies osiąga już swój wiek to trzeba liczyć się z tym, że potrzebne będą pieniądze. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żebym nie mogła pomóc psu, bo nie uwzględniłam w budżecie wydatków na weta.

20

Odp: Starzejący się pies

Niestety mój piesek też już dobiega kresu swoich dni, ale dopóki sam je to nie mamy zamiaru myśleć o usypianiu go bo dalej ma w sobie chęci do życia i chociaż już ledwo chodzi to czasem jeszcze nawet chce się trochę pobawić i stara się np. trochę podskoczyć smile

21

Odp: Starzejący się pies

Mój pies też miał raka. Dostawał tabletki, którymi podobno leczy się kobiety chore na raka piersi. Guzek się wchłonął.
Smutno mi czytać o Waszych psiakach, którym dokucza starość/choroby. Mojego Miśka nie ma już od 15 miesięcy. Wzruszam się, gdy sobie o nim rozmyślam. Kochane zwierzę sad

Cieszę się za to, że są też takie pieski, które dobrze przechodzą jesień swojego życia. Wszystkiego dobrego dla Waszych pupili Dziewczyny smile

22

Odp: Starzejący się pies

Niestety, na starość wysiadają też stawy, zwłaszcza u tych cięższych psów i podwórkowych, które znoszą zimno i wilgoć...

23

Odp: Starzejący się pies

Nie potrafiłabym trzymać psa na podwórku w deszczowe dni i zimą sad Chyba że miałby jakąś luksusową budę.

Moja babcia mieszkała na wsi i tam pieski mieszkały w budach. Tylko w mroźne dni pozwalała spać im w sieni albo wewnątrz mieszkania. Kiedy za dnia (spędzałam u niej często ferie) wychodziłam pobawić się z Jimmym, wynosiłam mu w kieszeniach kurtki jedzenie, bo strasznie brała mnie litość. Kieszenie miałam niesamowicie upaprane tłuszczem i resztkami big_smile Dzieci nie przejmują się takimi rzeczami smile

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2016-08-07 15:50:45)

24

Odp: Starzejący się pies

Psy tak jak my odczuwają zimno czy głód, tylko ktoś niewrażliwy może pozwolić by cierpiały...

25

Odp: Starzejący się pies

Mój pies przeżył prawie 17 lat, ale przez ostatni rok to  był prawie niewidomy...