26

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Od wczoraj zjadłam już pół opakowania cukierków Herbitusin i kilka Equate cough drops sad Wypiłam całą paczkę Fervexu, litry herbaty z lipy, rumianku, jadłam czosnek i cytrynę, brałam polopirynę, płukałam gardło płynem przweciwbakteryjnym. Wszystko, byle móc wytrzymać dziś u dentysty z rozdziawioną japą. Naprawdę ciężko jest szybko sobie pomóc. Przetrwałam niby, ale ból też przetrwał.

27

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Domowe sposoby nie zawsze są na tyle skuteczne żeby przynieść natychmiastową ulgę, nie da się ukryć. Lepiej i łatwiej temu zapobiegać chyba niż potem leczyć

28

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

woda z wodą utlenioną do płukania i syrop

29

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Tyle, że naturalne sposoby nie zawsze są pod ręką. U nas w samochodzie i w apteczce zawsze jest jakaś pastylka czy tabletka na ból gardła. Nie wiem czy kojarzycie bardzo szybko działające i uśnieżające ból. To co warto pamiętać, że te wszystkie tabletki bez recepty nie leczą bo wiele osób o tym zapomina.

30

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

[quote=koniczynka58]woda z wodą utlenioną do płukania [/quote]
Zrobiłam sobie trochę takiej mieszanki i chwilę później w rozkojarzeniu nalałam do tego kubka herbaty. Piję... piję... coś nie tak big_smile

31

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Możecie jeszcze więcej sposobów sprawdzić na portalu medycznym

32

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Na silniejszy ból gardła, przynajmniej jak dla mnie, najskuteczniejszy jest spray . Zawiera lidokainę, dlatego łagodzi pieczenie właściwie od razu. Naturalne sposoby, mimo różnych prób, niestety u mnie się nie sprawdzają hmm

33

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

a może jakieś naturalne antybiotyki? Myślę, że to nie tylko zdrowsze ale czasem też zdecydowanie bardziej skuteczne.

34

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Syrop z cebuli zasypanej cukrem!

35

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Mi od jakiegoś czasu najbardziej pomaga płukanie gardła wodą z solą. Wypróbowałam wiele sposobów na leczenie , ale nic nie bylo tak skuteczne jak właśnie ten naturalny sposób. Mam skłonności do anginy i czasami po prostu nie moge mówić tak mnie boli sad
Jest jednak kilka dobrych domowych sposobów na leczenie choroby.

36

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Raz spróbowałam i więcej nie... Okropnie mieć w ustach tak słony smak...

37

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Zauważyłam, że u nas w domu praktycznie każdemu pomaga co innego. Jednym specyfiki z miodu itp., ja zawsze jednak sięgam po coś z apteki. Właściwie już wiele lat używam - kiedyś właściwie było dostępne w sprayu, a teraz jest już cała gama produktów, od sprayu, "cukierki" tzn. pastylki, aż po jakieś płukanki. Sama jednak preferuje spray, bo to szybka i łatwa aplikacja.

38

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Nie musisz brać tabletek. Z tego co wiem jest również aerozol do gardła. Nie ma jakiegoś niedobrego smaku, jest jak najbardziej przyswajalny przez organizm. Bardzo wydajny i sprawdzony lek na ból gardła.

39

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Szczerze mówiąc, to mi nie pomagają takie naturalne metod przy stanach zapalnych w jamie ustnej.

40

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Ja polecam po prostu cebule i cukier.Stary sprawdzony sposób.

41

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

W wodę utlenioną nie wierzyłam, póki nie dorwał mnie wyjątkowy ból gardła, taki, że nie mogłam przełykać. Spróbowałam zrobić płukanie i praktycznie dwa dni potem jak ręką odjął, po bólu ani śladu.
Ja jeszcze stosuję syrop z prawoślazu, choć jak byłam mała to mnie karmiono domowym syropem z cebuli i miodu, do których mam do dzisiaj uraz i nie ruszam big_smile

42

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Mojej znajomej dzieci ciągle chorowały na gardło. Pojechała do znajomych do Szwecji i tam lekarz zalecił picie napojów z lodówki i lody. O dziwo dzieci przestały chorować.

43

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Trochę podpatrzyłam w sieci,] trochę rad od mamy i robiłam inhalacje smile Pomogła smile

44

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Podobnie dobrze działają pastylki, a najlepiej to już spreje na gardło. Z naturalnych sposobów niestety nie wiem, ale też coś się na pewno znajdzie smile Ja najczęściej mam problem z kaszlem i to w dodatku suchym. Jeżeli macie podobnie to koniecznie kupcie syrop . Działa bardzo szybko i przede wszystkim dobrze wink

45

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Przy moich przeziebieniach zawsze pomaga miód lub inhalacja z soli

46

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Od dłuższego już czasu używam syropu , który spokojnie może być alternatywą dla produktów leczniczych zawierających chemiczne substancje - to syrop , jest lekiem pochodzenia roślinnego, zawierający gęsty wyciąg z liści bluszczu pospolitego. Poleciła mi go przyjaciółka, spróbowałam i jestem zadowolona.

47

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

[quote=zofijka]Raz spróbowałam i więcej nie... Okropnie mieć w ustach tak słony smak...[/quote]
Tak samo nienawidzę płukania solą. Dwa razy zmusił mnie do tego chłopak i omal nie zwymiotowałam. Obrzydliwe. Na szczęście to nie jest jedyna metoda na ból gardła, nawet jeśli skuteczna.

48

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Ja właśnie wychodzę ze strasznego  i stwierdzam, że czasem domowe sposoby to zdecydowanie za mało. Niestety, ale musiałam sięgnąć po poważniejsze leki niż woda z solą. Gorączka, ból gardła, straszne osłabienie, do tego zapalenie spojówek. Bez lekarza i leków z apteki się nie obyło.

Ostatnio edytowany przez Adrena (2017-07-04 12:50:33)

49

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

może syrop z cebuli?? dodaje mioddu i czosnku

50

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Herbata z miodem, mnie pomaga zawsze. DUŻE ilości herbaty smile tylko nie za gorącej, po podrażni gardło. są też naturalne tabletki, bez chemii, ziołowe itp.