51

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Syrop z cebuli jest dobry na kaszel, a nie gardło. Z naturalnych sposobów nie znam niczego na gardło. Jednak mogę polecić Ci płukankę. Jest świetna i sprawdza się przy infekcjach gardła oraz aftach. Warto się w nią zaopatrzyć smile

52

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Ja niestety kompletnie się na tym nie znam. Dlatego też kompletnie nie jestem w stanie pomóc...

53

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Płucze gardło naparem z szałwii. Dobre są tez tabletki z tymiankiem.

54

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

A nie lepiej udać się z tym tematem do jakiegoś specjalisty? Moim zdaniem to będzie naprawdę bardzo dobre rozwiązanie smile

55

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Wiadomo, ze naturalne sposoby są najlepsze. na mnie najlepiej działa ciepła herbata z miodem i malinami, duuuzo czosnku i buraków w codziennej diecie big_smile , syrop z cebuli, ewentualnie cytrus w każdej postaci. Ale niestety ostatnio już nawet te domowe sposoby mnie zawiodły i musiałam tym razem postawić na coś mocniejszego i skuteczniejszego, tym bardziej, że na dłuższe chorowanie raczej nie mam czasu. A jako, że wszystko zaczęło się od bólu gardła, jak pewnie u wielu osób, to postanowiłam zająć się tym właśnie tematem. Na pierwszy ogień poszły tabletki Entitis - nigdy wcześniej ich nie stosowałam, ale słyszałam dobre opinie - podobno pomagają nie tylko dorosłym, ale i dzieciom (to już jest dobry znak!).  Ja po sobie nie widzę jeszcze rezultatów, ale nie spodziewam się cudów po dwóch dniach. Zapewne taka kuracja wymaga przynajmniej kilku dni więcej - i bardzo liczę, że za jakiś tydzień wszystko wróci do normy.

56

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Na zapalenie dróg oddechowych dobry jest też eurespal. Swego czasu bardzo mi pomógł, więc polecam.

57

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Ponoć płukanie gardła wodą z solą, ale nie wiem, czy taka metoda nie zrobi więcej szkody niż pożytku. Miód na pewno, czosnek też - choć nie każdy może stosować.

58

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Potrzebuję wykurować gardło do soboty. Wcinam czosnek, cebulę, bo Tantum Verde nic nie pomogło. W końcu zaczęłam jeść wszystkie cukierki jakie miałam, bo podobno to pomaga poprzez zwiększenie produkcji śliny, co z kolei nawilża gardło. No i poszły w ruch lizaki z witaminami, Hallsy, kawowe karmelki i ziołowe też big_smile Trochę lepiej, ale to jeszcze nie koniec.

59

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Ja bym z tymi cuksami tak nie szalała big_smile Na gardło piłam ostatnio gorące mleko z miodem i masłem. Bezpośrednio po wypiciu nawet odczuwałam ulgę.

60

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Mnie pomaga płukanie woda ze solą ewentualnie woda ze soda.

61

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Dzięki wszystkim za propozycję bo od paru dni męczy mnie straszny ból gardła hmm

62

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

> Joanna Natalia napisał/a:

> Ja bym z tymi cuksami tak nie szalała big_smile Na gardło piłam ostatnio gorące mleko z miodem i masłem. Bezpośrednio po wypiciu nawet odczuwałam ulgę.

O... w dzieciństwie to pijało się takie jeszcze z wciśniętym czosnkiem smile Trzeba było zrobić to szybko, inaczej czosnek opadał na dno.

63

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Czosnek sobie darowałam bo pomimo że sam czosnek bardzo lubię to potem ten nieznośny zapach z ust hmm W dzieciństwie na gardło to pijałam mleko z utartym żółtkiem z cukrem smile

64

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Ja płuczę salviaseptem. Dla mnie jest genialny. Jest 100% z ziół.

65

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Ja sobie już dałam spokój z domowymi sposobami. Z klimatyzacją w pracy nie wygram, więc noszę w torebce syrop. Koleżanka mnie kiedyś poczęstowała, bo strasznie chrypiałam i okazało się, że naprawdę fajnie nawilża, więc zaczęłam sobie kupować. Naprawdę duża ulga.

66

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Te tabletki dobre też są dla tych co śpiewają,walczą ze zgagą, palą papierosy itd. idealnie nawilżają i regenerują błonę śluzową gardła oraz przynoszą ulgę w kaszlu. Sama je stosuje od niedawna bardzo mi pomagają w trudnych chwilach jak mam problem z gardłem.

67

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Miodem, gorąca herbatka, czosnek i przejdzie po 3-4 dniach, zawsze tak robię.

68

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

okres przedświąteczny nie jest dla mnie najlepszym okresem - roboty po pachy - to tam pójść tam coś załatwić tam ktoś woła i ciągle w biegu. Ból gardła był skutkiem tego, że kurtki i czapki to szkoda było czasu na zakładanie. Pani w aptece dała mi Cevitt - pomogło bardzo szybko więc mogę polecić

69

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Moja babcia tez wszystko leczyła miodem i cytryną, ale niestety to mocno wysusza gardło wbrew pozorom. Jak jest problem z suchym powietrzem, czy podrażnieniem to niestety naturalnie cięzko sobie pomóc.

> bojowa napisał/a:
> okres przedświąteczny nie jest dla mnie najlepszym okresem - roboty po pachy - to tam pójść tam coś załatwić tam ktoś woła i ciągle w biegu. Ból gardła był skutkiem tego, że kurtki i czapki to szkoda było czasu na zakładanie.  Spróbowałam z ciekawości bo mamy dość suche powietrze przez kliematyzacje. Fajne ma działanie, bo od razu czuć jak pokrywa gardło i przyjemnie nawilża.

70

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Bo ma w składzie kwas hialuronowy.

71

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Ja ostatnio skorzystałam z możliwości wideo konsultacji z lekarzem. Nie chciałam się męczyć z bolącym gardłem długi czas. Bardzo szybko i łatwo umówiłam się na wizytę - miałam jeszcze tego samego dnia. Lekarz bardzo pomocny i dokładny, przepisał mi nawet receptę. Bardzo mi się spodobała ta opcja- omijam wszelkie kolejki i nie tracę czasu w przychodni;)

72

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

herbata z miodem smile i sokiem z maliny, ale takim naturalnym

73

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Płukanie gardła wodą z solą pomaga, przynajmniej u mnie.

74

Odp: Ból gardła - naturalne sposoby

Płukanie solanką też pomaga, łagodzi ból...