51

Odp: Książki

Ja słucham teraz "Chłopów" Reymonta, ale kiedy zajmuję ręce czymś innym, to mam momentami odpływy i muszę cofać, bo zgubiłam wątek.

52

Odp: Książki

Słuchać jakąś to książkę przez audio booka na pewno by mi się nie chciało i na pewno nie chciałoby mi się tego włączać. Już bym wolała wszystko sama przeczytać pomimo tego, że by mi to zajęło trochę więcej nawet czasu..No ale to oczywiście musi być interesująca książka.

53

Odp: Książki

Sally Armstrong. Wojna kobiet:-)
Obowiązkowa lektura dla mężczyzn i kobiet wszystkich pokoleń.

Średnio raz na minutę w Demokratycznej Republice Konga dochodzi do gwałtu. W światowym rankingu to drugie najniebezpieczniejsze miejsce dla kobiet – kraj, w którym najczęściej dochodzi do nadużyć na tle seksualnym. „Zaszczytną” pierwszą pozycję zajmuje Afganistan. Niewiele dalej plasuje się Kenia. Sally Armstrong, wielokrotnie nagradzana dziennikarka, podróżując przez szarpane wojenną zawieruchą kraje, docierając do pojedynczych głosów, które odważyły się mówić w imieniu milionów, tworzy niezwykle poruszający i odważny reportaż, kolekcję prawdziwych historii, które składają się na „złamane piękno” dzisiejszego świata. Świata, w którym dramat ludzkich istnień na szczęście powoli rozjaśnia się perspektywą nadchodzących zmian.
Kobiety od Nowego Jorku po Nairobi i od Kabulu po Caracas zmieniają istniejący stan rzeczy. Na całym świecie organizują się, by wyrażać sprzeciw wobec gwałtów, zabójstw honorowych, poligamii, kamienowania i dziesiątków innych usankcjonowanych religijnie lub kulturowo aktów przemocy przeciwko kobietom. To im poświęcona jest ta książka.

54

Odp: Książki

Larry McMurtry. Czułe słówka
Najsłynniejsza książka Larry’ego McMurtry’ego, w której powołał do życia dwie niezapomniane bohaterki: Aurorę Greenway i jej córkę Emmę. Aurora to typ egocentryczki, wokół której musi kręcić się cały świat, ze sznurkiem jej wielbicieli włącznie. Jest wdową, która uzurpuje sobie prawo do decydowania o wszystkim, również o życiu własnej córki, która z kolei za wszelką cenę pragnie wyzwolić się spod nadopiekuńczych skrzydeł matki. Tymczasem los zsyła Aurorze dwa poważne wyzwania, z którymi przyjdzie jej się zmierzyć: niespodziewane plany matrymonialne Emmy i jej chorobę.

55

Odp: Książki

Ja polecam autobiografię Magdaleny Zawadzkiej:-)

Taka jestem i już!

Wspomnienia i felietony Magdaleny Zawadzkiej, jednej z najlepszych polskich aktorek, napisane lekko i z humorem. Pod tą lekkością kryje się jednak wiele głębokich przemyśleń. W wydanej wcześniej w 1999 roku książce Kij w mrowisko wspomnienia obejmowały tylko czas dzieciństwa, dojrzewania i młodości autorki. Tym razem Magdalena Zawadzka opowiada też o swych latach dojrzałych i o dorastaniu do dojrzałości (która przychodzi niepostrzeżenie), o traumatycznym czasie żałoby po śmierci męża Gustawa Holoubka (Świat bez Gustawa), o świecie bez rodziców (Mama autorki zmarła w 2014 roku). Pięknie też rozwija opowieść o Jaśku – swoim dorosłym już dziś synu – opatrując ją wieloma rodzinnymi anegdotami. Osobną część książki stanowią Podróże, które są wielką pasją aktorki.

56

Odp: Książki

Odcienie miłości:-)
Miłość miewa zaskakujące oblicza, nierozerwalnie powiązana jest ze zdradą, pociąga za sobą nienawiść, a jej odcieni nie sposób zliczyć. Któż inny lepiej umiałby opisać różne barwy miłości, niż ubiegłoroczna noblistka, laureatka Man Booker Prize (2009) - Alice Munro?
Uczucia, relacje międzyludzkie to stały element jej opowiadań, w pisaniu których stała się prawdziwą mistrzynią. Alice Munro potrafi na kilkunastu stronach przedstawić całe życie i wachlarz emocji, które mu nieodzownie towarzyszą. Właściwie do całej jej twórczości (w ciągu 45 lat napisała i wydała 14 oryginalnych zbiorów) można zastosować określenie odcienie miłości, ale ona sama nazwała tak swój tom z 1986 roku, który swoją polską premierę będzie miał już we wrześniu.

57

Odp: Książki

Uwielbiam książki fantasy

Ostatnio przeczytana seria o MacLayli , nie wiem dokładnie jaki po polsku jest tytuł. Polecam szczerze!

58

Odp: Książki

"Książka pod tytułem. Tom 1"
Robert Trojanowski

Jedna z niewielu książek która jest w stanie zainteresować dzieci, nastolatków i rodziców.
Można znaleźć ją w matrasie w promocyjnej ofercie.

59

Odp: Książki

Ja bardzo lubię książki Olgi Tokarczuk. Mogłabym ją czytać bez końca.

60

Odp: Książki

[quote=zuanna]Uwielbiam książki fantasy
[/quote]

Ja też smile "Elantris" Brandona Sandersona to dla mnie biblia.

61

Odp: Książki

"Wszystkie wojny Lary' Wojciecha Jagielskiego - polecam!

62

Odp: Książki

Muszę przeczytać tą książkę! "Wszystkie wojny Lary" to tytuł, który jest na mojej gorącej liście.

63

Odp: Książki

ja ostanio polubiłam książki Anny Ficner Ogonowskiej bardzo fajna o miłości siostrzanej polecam

Ostatnio edytowany przez netka40 (2015-11-29 19:47:52)

64

Odp: Książki

Powoli przymierzam się do tego, żeby zrobić sobie - jak co miesiąc -  książkowy prezent. Jest jeden autor którego bardzo lubię, a mianowicie Kurt Vonnegut. Dla jednych nie do przejścia, dla mnie genialny człowiek, który nie bał się pisać wprost. Uwielbiam go również za cytat z książki "Syreny z tytana" :
"Życie jest zabawne, kiedy się tylko przestać nad nim zastanawiać."
Teraz chciałabym kupić jego książkę "Armagedon w retrospektywie".

65

Odp: Książki

A czytacie książki fantasy? Ja się do nich od jakiegoś czasu coraz bardziej przekonuje. Zaczęłam od sagi Dziedzictwo, a dokładniej od pierwszego tomu - Lilith. Teraz, w oczekiwaniu na kolejne części, czytam inne powieści.

66

Odp: Książki

Polecam "Chłopca z latawcem" Khaleda Hosseiniego.

Takie mam wrażenie, kiedy czytam/oglądam książki/filmy twórców pochodzących z Bliskiego wschodu, że oni lubuja się w przesadzie: dużo znaków od losu, dużo sentymentów, przeznaczenie, nawiązania do doświadczeń i osób z przeszłości... takie... bardzo romantyczne, bardzo wzruszające, sentymentalne, tam nawet po wieeeelu wielu latach ludzie się odnajdują, wspominają, szukają, tam się nikogo nie zapomina, tam los potrafi splątać ze sobą wszystkie rozplątane wcześniej drogi. I to jest cudowne, ale jest tego aż za dużo.

67

Odp: Książki

Ciekawa opinia smile ja czytam na razie nasz rodzimy rynek ;p i ostatnio trafiłam na książkę "Życie i zdrowie masz tylko jedno":) Czytając teksty zawarte w książce w samotności, mamy czas na analizę swojego życie i jego celów, mamy okazję przystanąć i zastanowić się nad tym, czy na przykład nasza praca zawodowa sprawia nam satysfakcję, czy z bliskimi mamy dobre relacje, a z partnerem udany związek. I w końcu co z naszym uduchowieniem, które wbrew pozorom wpływa na nasze funkcjonowanie i mocno współgra z innymi sferami życia.

68

Odp: Książki

a może ktoś poleci jakiś dobry poradnik o zdrowiu, życiu? coś podobnego do tego tylkorelaks.pl/28-zycie-i-zdrowie-masz-tylko-jedno-9788379003983.html właśnie skończyłam czytać i chętnie przeczytałabym coś podobnego smile

69

Odp: Książki

Ja również uwielbiam czytać książki. Staram się czytać przynajmniej jedną czy dwie książki miesięcznie. Wybieram głównie nowości. Z róznych typów
obyczajowe
historyczne
teraz jestem na fantasy - nigdy nie lubiłam tego rodzaju książek ale Gra o Tron wciągnęła mnie całkiem, jest jeszcze lepsza niż serial, który równięż oglądam. Książki kupuję głównie przez internet. Jest o wiele taniej niż w sklepach stacjonarnych-  ostatnio sporo z nich zamówiłam tutaj. Mają dobry outlet.

70

Odp: Książki

Moimi ulubionymi książkami są te Erica Emmanuela Schmidta.

71

Odp: Książki

Ja sobie właśnie kupiłam długo wyczekiwaną zapowiedź Drogi Misty  smile Jestem już na połowie i muszę Wam powiedzieć, że to bardzo fajny tytuł. W wolnej chwili polecam przeczytać wink

72

Odp: Książki

[quote=Rania]Moimi ulubionymi książkami są te Erica Emmanuela Schmidta.[/quote]

Podpisuję się. Lubie także wracać do starych tytułów. Zdarza się, że to samo czytam po 2-3 razy.

73

Odp: Książki

a może ktoś poleci jakiś dobry poradnik o zdrowiu, życiu? coś podobnego do tego t właśnie skończyłam czytać i chętnie przeczytałabym coś podobnego :

Śmiało mogę polecić]„Życie. Następny poziom” Jarka Gibasa smile

74

Odp: Książki

Ja zaczynam czytać teraz nowość wydawniczą Ukryte terapie. Czytałam pierwszą część i była świetna. Warto sięgnąć.

75

Odp: Książki

W weekend zaczęłam czytać "Służąca".  Wciągnęła mnie niesamowicie, gdyby nie to, że rano trzeba wstać do pracy to czytała bym ją całą noc wink