1

Temat: Jak dbacie o rowery poza sezonem

Jak dbacie o swoje rowery poza sezonem? Konserwacja, jakieś zabezpieczenia, wieszaczki? Co się u was sprawdza?

2

Odp: Jak dbacie o rowery poza sezonem

Konserwacja na pewno nie zaszkkodzi w końcu w jakiś sposób zabezpieczy rower. Warto byłoby aby kupić  stojak na rower by ułatwić  przechowywanie. Wiem, że bardzo fajne stojaki na rowery można znaleźć tutaj [url]https://calus-p.pl/[/url] . Więc może zajrzyj i kup odrazu do rowera taki stojaczek . Możesz też pomyśleć o jakiejś narzucie na rower

3

Odp: Jak dbacie o rowery poza sezonem

Ja nie zadbałam sad Zostawiłam rower przez kilka deszczowych dni na zewnątrz, potem jeszcze upierniczyłam błotem na poligonie, zmyłam to pod wężem ogrodowym i kiedy następnym razem wsiadłam  na niego, to złośliwie skrzypiał łańcuch. Zaczął rdzewieć sad
Tato użył nafty. Niby coś tam pomaga, ale proces się zaczął.

Deszcz + brak słońca, który szybko osuszyłby świeżo wymyty rower = rdza sad

4

Odp: Jak dbacie o rowery poza sezonem

Wcale, jesienią tylko go wyczyściłam z błota i stał sobie spokojnie w piwnicy, a wczoraj brat nasmarował łańcuch i sprawdził go, czy wszystko ok, więc dziś już idę pojeździć:)

5

Odp: Jak dbacie o rowery poza sezonem

Skorzystaj z ubezpieczenia rowerowego, przyda się w razie awarii roweru i pomoże spłacić koszty serwisu. Dodatkowo ochroni Cię gdy doznasz kontuzji.

6

Odp: Jak dbacie o rowery poza sezonem

Przy częstotliwości z jaką mój rower ulega awariom, a ja kontuzjom, żadna firma ubezpieczeniowa by nie podpisała ze mną umowy. No chyba że próbowaliby zedrzeć ze mnie więcej niż ten rower wart wink

7

Odp: Jak dbacie o rowery poza sezonem

Mój rower jest serwisowany o tyle, żeby jeździł, a o jego wygląd nie dbam prawie wcale... Dlatego nie zmieniam naklejek jak niektórzy co chwilę, tylko ewentualne odpryski farb zamalowuję żeby nie rdzewiał.

8

Odp: Jak dbacie o rowery poza sezonem

Ja myję rower przed zimą, żeby nie rdzewiał pokryty błotem.