1

Temat: Założenie firmy sprzątającej

Zastanawiamy się nad możliwością założenia firmy sprzątającej. Robiłybyśmy to na początku we dwie  (wspolnie z koleżanką). Pytanie czy będzie popyt na tego rodzaju usługi? Ktoś już to może przerabiał wcześniej? Dodam, że chodzi o Warszawę (a więc chłonny rynek).

Ostatnio edytowany przez justa31 (2016-09-11 10:23:21)

2

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Myślę, że będziesz miała popyt, choćby wśród firm, ale też osób prywatnych.

3

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Wystarczy poczytać wątki na forach. Nie tylko urodaizdrowie, ale np vinted, wizaz czy babskie sprawy. Wiele kobiet decyduje się na zatrudnienie osoby do sprzątania. Społeczeństwo się bogaci, ma więcej pieniędzy - więc i firmy sprzątające mają więcej zleceń.
Uważam, że próg wejścia nie jest wysoki. Zainwestowanie w samochód - najlepiej jakiegoś wana. Do tego sprzęt - od razu mówię, że specjalistyczny, bo ten "cywilny" nie zawsze jest dostatecznie efektywny.

4

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Skoro myślisz o firmie sprzątającej, koniecznie . Mają bardzo ciekawą ofertę na środki czyszczące smile

5

Odp: Założenie firmy sprzątającej

To jest bardzo dobry pomysł, nie sądzę, żeby Ci zabrakło zleceń do pracy. Popatrz na to, w jaki sposób organizują się firmy tego typu, co mają w ofercie i jak działają, podam Ci link do firmy z Warszawy  Trzeba być elastycznym, dopasować się do klienta i jego godzin pracy, ale finalnie zleceń jest sporo.

6

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Powiem szczerze, że pomysł z założeniem takiej firmy mnie osobiście wydaje się bardzo dobry. Co więcej, nawet sama swego czasu myślałam o takiej opcji. Oczywiście trzeba będzie się najpierw zaopatrzyć w dobrej jakości sprzęt, taki jak chociażby ten z  , nie mniej jednak przedsięwzięcie tego rodzaju pozwoli na uzyskanie całkiem sporych dochodów.

7

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Jeżeli chcesz założyć taką firmę to musisz pomyśleć o odpowiedni sprzęcie. Może Ci się przydać np myjka 3 w 1 , mopy, wiadra itp rzeczy. Warto sobie wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować zakup takich rzeczy. Teraz firmy sprzątające cieszą się popularnością więc ten biznes może wypalić smile

8

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Dla firmy przyda się profesjonalny sprzęt .

9

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Myślę, że to dobry pomysł smile
Szukałam niedawno leasingu nowych i używanych maszyn do swojej firmy. Skorzystałam z oferty: smile

10

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Moim zdaniem to świetny pomysł. Przede wszystkim dlatego, że są to usługi. Niskie nakłady otworzenia działalności. Spore zapotrzebowanie na rynku. Można też to połączyć z opieką nad osobami starszymi. Albo całkowicie ukierunkować się na firmy. W czasach studenckich tak zarabialiśmy z mężem w spółdzielni akademickiej. Mieliśmy nawet specjalną maszynkę do mycia linoleum. Co do zapotrzebowania to wystarczy wejść na jakąś stronę z ofertami  Jedyny minus to to że firmy wykonujące usługi muszą teraz robić godzinówki. Niby nie podlegamy pod PIP jeżeli mamy własną firmę, ale urzędnicy latają na kontrole i dają kary nawet do 30 tyś. zł.

11

Odp: Założenie firmy sprzątającej

To bardzo dobry pomysł. Zapotrzebowanie będzie coraz większe, bo ludzie robią się coraz bardziej wygodni. Do tego społeczeńśtwo sie starzeje. Więc macie duże szanse. Pozostaje zakup profesjonalnego sprzętu, formalności i wybór odpowiedniego programu do faktur, bo będzie Wam niezbędny.

12

Odp: Założenie firmy sprzątającej

W firmie warto pamiętać o takich  ułatwieniach w biznesie. Myślę, że takie rzeczy powinna załatwiać księgowa, a dla niej takie ustawione przelewy to ogromne ułatwienie:) Dzięki temu jest wydajna, można wiele czasu zyskać.

13

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Firma sprzątająca to dobry pomysł, tylko chyba warto też określić jakąś ofertę takiej firmy. No ale nie zapomnijcie też o kwestiach rachunkowych i prawnych.

14

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Ok to w takim razie kochane Panie sprzątające mam serię pytań:
- środków o jakim ph używamy do sprzątania w łazience?
- szmatka w jakim kolorze nadaje się do kuchni?
- mop na rzepy, kieszonki czy wsuwany?
- jakie środki czystości (profesjonalne, niemarketowe) są najlepsze waszym zdaniem?
- jak wygląda procedura doczyszczania?
- jak przeprowadzisz proces dezynfekcji i mycia za pomocą środków myjąco-dezynfekujących?

I wiele innych. Sprzątnie w domu to co innego niż sprzątanie w firmach.

15

Odp: Założenie firmy sprzątającej

pH środków zależy od sprzątanej powierzchni, a nie od pomieszczenia;) Jeśli w łazience jest marmur i inne nie lubiące kwasów powierzchnie to trzeba czyścić delikatnymi środkami...
Szmatek używałabym wszędzie jasnych, żeby było widać czy brud już na nich się nie osadza.
Mop może być zwykły, na kiju, byle go później porządnie wyczyścić i wysuszyć.
Środki kupuje się takie, jaki jest na nie budżet. Każda umowa z klientem powinna być uzgodniona i w tym zakresie. Żadna firma sprzątająca nie dołoży do droższych jeśli klient nie zechce za to zapłacić:)
Na każdym opakowaniu jest instrukcja użycia, nie ma jednej uniwersalnej - jak czyścić i doczyszczać... Chyba że taka - SKUTECZNIE...

16

Odp: Założenie firmy sprzątającej

Fajnie jak się ma zlecenia w pobliżu firmy, bo dziś sam dojazd jest dużym kosztem.