1

Temat: Mikrofalówka?

Mam małą kuchnię i nie ma w niej miejsca na piekarnik. Pomyślałam, że część potraw, które robi się w piekarniku, mogłabym robić w mikrofalówce np. piec mięso czy ciasto. Czy rzeczywiście potrawy z mikrofalówki wychodzą smaczne i podobne do tych z piekarnika? Oczywiście, wiadomo, że na pewno to nie to samo, ale piekarnik nie wchodzi w tym momencie w grę, ze względu na cenę i na brak miejsca. Jakie funkcje powinna mieć dobra mikrofalówka i jakie modele polecacie?

2

Odp: Mikrofalówka?

W mikrofali zabija się wszystkie cenne składniki odżywcze, odradzam!

3

Odp: Mikrofalówka?

Mikrofala to zło, staram się ograniczać. Ale poradzę Ci cos innego - są takie mini piekarniki podobne wielkością do mikrofali smile

4

Odp: Mikrofalówka?

Można też kupić taką mikrofale, która ma funkcje kombi i pieczenia. Polecam. Tam nawet można warzywa na parze przyrządzać.

5

Odp: Mikrofalówka?

Także mam małą kuchnię, zainwestowałam więc w piekarnik z funkcją mikrofali i był to rewelacyjny wybór. Obsługa prosta, miejsce zaoszczędzone (pieniądze może też...). W każdym razie bardzo polecam, nie będziesz żałować:)

6

Odp: Mikrofalówka?

Polecam także takie rozwiązanie, praktyczne i wygodne. Korzystam co prawda z piekarniko- mikrofalówki od niedawna, ale jestem bardzo zadowolona. Z czyszczeniem też nie ma problemów. Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia- to nie ma nad czym:).

7

Odp: Mikrofalówka?

ja mam mikrofalówke z funkcją kombi, grila i powiem ci wygoda jak nie wiem. z tym zabijaniem wartości odżywczych to chyba jakies mity a tak serio każda wysoka temp zabija więc najlepiej jeśc wszystko surowe?

8

Odp: Mikrofalówka?

No pewnie, że tak. Surowe owoce i warzywa są najzdrowsze big_smile Niestety do pieczenia ciast czy mięsa albo wypieku pizzy piekarnik jest niezbędny, więc warto go mieć. Na rynku dostępne są różne modele, również o nieco bardziej kompaktowych wymiarach.

9

Odp: Mikrofalówka?

A co po prostu powiecie o tej funkcji grila ? Bo ja właśnie sobie w zeszłym tygodniu kupowałam nową mikrofalówkę i po prostu taka sprawa wynikneła, że chciałam sobie przetestować ta funkcję ale akurat nie wiedziałam tak naprawdę jak to wszystko będzie służyć i akurat opinii szukam czy to jest okej i dobre?

10

Odp: Mikrofalówka?

Niedawno czytałam o mikrofalówkach, że to wszystko co złego o nich pisali mija się z prawdą, że mikrofalówka pozwala na zachowanie największej ilości witamin... Mam od lat mikrofalówkę i jestem zdrowa i robię dzięki niej potrawy bez tłuszczu. Tylko teraz mam nową, taka do zabudowy, żeby za dużo gratów nie stało na wierzchu: [url=http://www.mixmedia.pl/kuchenki-mikrofalowe-do-zabudowy]http://www.mixmedia.pl/kuchenki-mikrofalowe-do-zabudowy[/url]

11

Odp: Mikrofalówka?

Nie jestem zwolenniczką mikrofalówek. Wg mnie jedzenie z mikrofali nie smakuje dobrze...

12

Odp: Mikrofalówka?

A może kojarzysz markę Kernau? Ja mam mikrofalówkę do zabudowy tej firmy i oceniam ją bardzo dobrze. Z resztą tutaj możesz znaleźć jej parametry, zdjęcia i ogólnie sporo informacji na jej temat - [url]http://www.kernau.com/produkt/kmo-251-gb-kuchenka-mikrofalowa-czarna.html[/url] Z mikrofalówki korzystam dosyć często i nie mam żadnych zastrzeżeń wink

13

Odp: Mikrofalówka?

Nie mam mikrofalówki z wyboru. Oczywiście raz na jakiś czas można użyć mikrofalówki, ale jak się często używa to nie jest to zbyt zdrowe. Znacznie zdrowszym rozwiązaniem jest parowar. Można w nim przygotować cały obiad smile .

14

Odp: Mikrofalówka?

Ja w ogóle nie miałam i nie będę miała mikrofalówki, nie mam potrzeby gotować szybko i jeść w biegu...

15

Odp: Mikrofalówka?

jedzenie z mikrofali jest dla mnie jakieś takie... oklapłe... robić tosta w piekarniku a w mikrofalówce to jest różnica! big_smile z piekarnika wyjdzie przypieczony, chrupiący chlebek z roztopionym serem, a z mikrofali ciapciowata i gumowata substancja o konsystencji gluta...

16

Odp: Mikrofalówka?

Mikrofala od czasu do czasu nie zaszkodzi. Byle nie za często.

17

Odp: Mikrofalówka?

ja jestem na nie - takie urządzenia tylko szkodzą i zabieraja cenne witaminki z potraw smile poza tym dla dzieci to po prostu nie zdrowe. My przerzuciliśmy się teraz na raw food i jemy tylko surowiznę smile super dieta i bardzo zdrowa, jutro np na śniadanie mam taką sałatke [url]https://www.przepisy.pl/przepis/salatka-z-kukurydza[/url] potem chłodnik z buraczków i na kolacje sałatkę smile

18

Odp: Mikrofalówka?

Czasem mikrofala się przydaje wiadomo. Po za tym może kiedyś te starsze miały cos w sobie, że szkodziły, ale te nowe z teraz są bezpieczne. Sama mam fajną mikrofalę, kupiłam na promocji w electro.pl i może nie używam jej często, ale nie wyobrażam sobie kuchni bez niej.

19

Odp: Mikrofalówka?

Miałam, ale odkąd zaczęłam dba o zdrowe odżywianie już jej przestałam używać i sprzedałam komuś, kto akurat jej potrzebował.

20

Odp: Mikrofalówka?

Racja, fale szkodzą i jedzenie też na tym traci. Ponoć jedzenie jest "martwe" energetycznie po odgrzaniu w mikrofali...

21

Odp: Mikrofalówka?

Racja, a do tego pożera prąd -  ja nie używam jej w ogóle, nie warto...

22

Odp: Mikrofalówka?

mikrofalówka nie nadaje sie do pieczenia tylko do odgrzewania. Możesz kupić zamiast tego mały piekarnik.

23

Odp: Mikrofalówka?

Mikrofalówka to nie piekarnik, słuzy do odgrzewania a nie pieczenia.

24

Odp: Mikrofalówka?

Mam i nie będę się jej pozbywać bo czasem się przydaje na szybkie przygotowanie posiłku