1

Temat: Francuska dieta proteinowa

Słyszałyście o takiej diecie? Ja od jutra zaczynam, już mam przygotowane: jajka, wędzonego łososia, halibuta (jeszcze surowy - zastanawiam się, czy go upiec czy ugotować na parze, kefir, maślankę. Zobaczymy ile na tym schudnę:)

2

Odp: Francuska dieta proteinowa

Dieta białkowa pomaga schudnąć bez utraty masy mięśniowej, więc to jest opcja dla kobiet niezbyt dobrze zbudowanych, nie o budowie grubokościstej

3

Odp: Francuska dieta proteinowa

Nigdy nie słyszałam o takiej diecie proteinowej. Według mnie na odchudzanie najlepszy jest wysiłek fizyczny i dobrze zbilansowane posiłki. Warto też sięgnąć po suplementy by organizmowi nic nie zabrakło. Jeżeli chodzi o samą dietę warto doradzić się dietetyka co jeść i w jakich ilosciach by żadnych witamin nam nie zabrakło smile

4

Odp: Francuska dieta proteinowa

Diety polecam szukać  , wiele informacji można zdobyć. Np że dieta dukana nie taka zdrowa. Np paleo juz jest lepsza lub ewentualnie montignaca. Lepiej na wlasną reke diety nie robić.

5

Odp: Francuska dieta proteinowa

uważajcie na dukana to nie jest zdrowa dieta! i głośno o  tym już od wielu miesięcy!! poczytajcie sobie do czego może prowadzić dieta eliminacyjna która jest źle ułożona - skutki naprawdę mogę być poważne, łącznie z uszkodzeniem nerek. Dziewczyny wszystko z głową, bo naprawdę zepsujecie sobie zdrowie!

6

Odp: Francuska dieta proteinowa

Każda dieta wykluczająca inne składniki niż polecany przez nią jest niezdrowa, bo organizm potrzebuje i białka, i cukrów, i tłuszczy - oczywiście w odpowiednich proporcjach!

7

Odp: Francuska dieta proteinowa

Ja powiem Wam szczerze, że dość sceptycznie podchodzę do tych wszystkich niby cudownych diet, bo jednak często sięganie po nie, może się bardzo źle skończyć dla naszego zdrowia. Na pewno idealną opcją jest racjonalne odżywianie, oraz spora dawka aktywności fizycznej. Poza tym warto wiedzieć, jakie produkty pomogą nam w utracie zbędnych kilogramów, a jakie nie.

8

Odp: Francuska dieta proteinowa

Ja dbam o białko roślinne, czyli fasola i groch, a unikam zwierzęcego

9

Odp: Francuska dieta proteinowa

noo to nie do końca jest tak że diety typu dukan uszkadzają nerki. W tej diecie występuje np dużo kurczaka i jeżeli kupuje się najtańsze mięso to zawarte w nim np resztki po rozkładzie antybiotyków spożywane przez dłuższy okres i w dużych ilościach również mogą powodować uszkodzenia nerek dlatego ja zawsze powtarzam że warto kupować drób bez antybiotyków . Oczywiście diety eliminacyjne to nie jest dobry pomysł w mojej opinii. Osobiście uważam że w każdej diecie najważniejsze jest to aby składała się ona z różnorodnych produktów ale przede wszystkim produktów dobrej jakość. Najlepiej zbilansowana dieta nie zastąpi zdrowej, naturalnej żywności!

10

Odp: Francuska dieta proteinowa

Dukaniłam kiedyś, kilka lat temu. Zrzuciłam 20 kilo i utrzymałam wagę, aczkolwiek zdrowa dieta to nie jest i nie polecam. Lepiej jednak wydać pieniądze na dietetyka i siłownię i schudnąć może wolniej, ale zdrowiej.

11

Odp: Francuska dieta proteinowa

@Weronika_Pol zazdroszczę i podziwiam, że udało się uyrzymać. Ja niestety nie dałam rady... i to nie ze względu na brak motywacji, ale zwyczajnie ZDROWIE. Wysiadły mi jelita ;/ nabawiłam się strasznych problemów ze wzdęciami, które do dzisiaj odczuwan. Mam nadzieję, że niedługo w ogóle problem zniknie, ale ta dieta jak widac nie jest najlepszym rozwiązniem

12

Odp: Francuska dieta proteinowa

Pomysłów na dietetyczne odżywianie jest wiele. Tak samo jak ilość różnych diet ich zwolenników i przeciwników. Warto pamiętać o tym, że nasz organizm jest zaprojektowany w taki sposób, że potrzebuje wszystkich składników odżywczych. Dobry dietetyk wie, jak rozpisać jadłospis nie tylko bez szkody dla naszego zdrowia, ale z niewymierną dla niego korzyścią. Warto korzystać z pomocy specjalistów, a najlepiej samemu poszerzyć wiedzę. Nie tylko dowiemy się, więcej dla siebie, ale zdobytą wiedzę będziemy mogli też przekazać innym.

13

Odp: Francuska dieta proteinowa

A czy ta dieta dopuszcza jedzenie mięsa drobiowego? Cytałam, że drób jest zdrowy i zawiera dużo białka.  Staram się zdrowo odżywiać i przygotowuję dość różnorodne posiłki i nie wiem, czy ograniczenie ilości węglowodanów na korzyść protein to dobry sposób na dietę.

14

Odp: Francuska dieta proteinowa

Szczerze mówiąc, to ja się na tym kompletnie nie znam. Dlatego też w ogóle nie jestem w stanie pomóc w tym temacie...

15

Odp: Francuska dieta proteinowa

Diety najczęściej dostarczają za dużo jednych składników, a za mało innych i to jest problem...

16

Odp: Francuska dieta proteinowa

Białko zakwasza! Nie róbcie sobie krzywdy taką dietą...

17

Odp: Francuska dieta proteinowa

Można rownowazyc białko warzywami i zyskać alkaliczny odczyn .