126

Odp: Zdrowe odżywianie :)

#montebalanced
nie wiem, czy już zauważyliście podczas zakupów, że pojawiła się w sklepach nowa wersja popularnego mlecznego deseru Monte? Aktualnie wraz z rodzina i przyjaciółmi ją testuję , chodzi o Monte Balance, wersja dla łasuchów, którzy lubią czasem przekąsić mleczne desery, ale jednocześnie chcą żyć zdrowiej i mądrzej się odżywiać. Nowe Monte Balance ma aż o 50% tłuszczu i cukru mniej, 30% mniej kalorii, 36% więcej białka i nie zawiera barwników, żelatyny, konserwantów i glutenu (co niestety chyba jest ważne dla coraz większej ilości ludzi ze względu na nietolerancję glutenu). Mi osobiście i mojej rodzinie Monte Balance smakuje bardziej niż klasyczna wersja i mogę ją polecić, może właśnie dlatego, że nie jest tak słodkie (chociaż pewnie zależy to od indywidualnych upodobań). U nas znika z lodówki bardzo szybko. Próbowaliście już? Zamierzacie spróbować? Co o tym myślicie?

127

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Wszelkie desery i inne słodzone napoje czy przekąski to produkty niemające nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem...

128

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Dla mnie to ekologiczne produkty gwarantują zdrowie odżywianie:)

129

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja staram się zdrowo odżywiać, a i tak ciągle mam problemy z żołądkiem..

130

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Może warto samemu robić zdrową żywność? Mam taką koleżankę, która nie kupuje żadnych wędlin w sklepie, wszystko robi sama, raz w tygodniu, żeby było świeże. Znalazła do nich dobre jest różnica między takimi kupionymi wędlinami, a robionymi samemu.

131

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Od kilku dni nie jem pieczywa, za to kaszę gryczaną i kus kus, także kotlety sojowe. myślę, że to lepsze dla zdrowia niż pieczywo z konserwantami.

132

Odp: Zdrowe odżywianie :)

U mnie króluje pieczywo chrupkie - razowe

133

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Sama raczej nie mam na tyle czasu, aby chociażby uprawiać warzywa, ale zawsze będąc w markecie, staram się sięgać po zdrowa i smaczne produkty, takie jak chavroux. Bardzo ciekawy produkt, warto o nim poczytać

134

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Niestety, ja bez paru niezdrowych produktów nie wyobrażam sobie życia:) Świeża pszenna bułeczka, czekolada na gorąco i chipsy  paprykowe to moje słabości:)

135

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja staram się zdrowo odzywiać. Wiadomo,że nie zawsze wychodzi i różnie z tym bywa ale ogólnie staram się trzymać kilku zasad zdrowego odżywiania się i ich nie zmieniać. Codziennie jem dużo warzyw oraz owoców.

Jeśli macie ochotę na coś z dużą ilością warzyw i owoców polecam sprobować sobie  zupy szpinakowej:


Jest smaczna, sycąca i tania w ugotowniu.

Ostatnio edytowany przez elena (2016-08-26 17:28:41)

136

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja też staram się zdrowo odżywiać. Ostatnio wcinam dużo owoców,  pestek i orzechów. Moje ulubione to włoskie  . NA drugim miejscu stoją pistacje smile

137

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja uważam, że mój sposób odżywiania się jest bardzo zdrowy. Nie zawsze tak było bo jadłam kiedyś mnóstwo śmieciowego jedzenia i bardzo mało warzyw i owoców. Jednak wprowadziłam w życie pewne zmiany: przede wszystkim zaczęłam jeść śniadania, których jeszcze niedawno nie jadłam, zamieniłam białe pieczywo, ryż i makaron na ich pełnoziarniste odpowiedniki, jem częściej, ale mniejsze porcje, piję dużo wody, jem warzywa i owoce, a przede wszystkim zwracam uwagę na skład produktów. Staram się unikać wszelkiego GMO, konserwantów i kilogramów soli, np. kupuję tylko mięso bez antybiotyków . Oczywiście nie popadam w paranoję i jak tylko mam ochotę na jakąś niezdrową przekąskę to ja po prostu jem, bo nic złego mi się w ten sposób nie stanie. Jednak nie dzieje się to często.

138

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja od dłuższego czasu chętnie stosuję blender, bo szybciej można go doczyścić niż mikser. Spory wybór można znaleźć chociażby tutaj - Blenduję najczęściej koktajle na drugie śniadanie, albo coś, co mogę ze sobą zabrać w podróż, bo nie przepadam za jedzeniem w przypadkowych miejscach.

139

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Też staram się jeść zdrowo, chociaż w takich czasach żyjemy, że jak kupujemy chociażby mięso w sklepie, to nawet nie wiadomo czym było napikowane, by przybrało na masie. No niestety, ale ile mogę, tyle sprawdzam co spożywamy. smile Staram się tez rodzinie przemycać zdrowsze przekąski, żeby za dużo nie spożywali cukrów w gotowych produktach. I moją sprawdzoną metodą na moich łakomczuchów są domowej roboty batoniki musli - z bananów, jabłek (startych), masła migdałowego (ale takiego bez oleju palmowego, soli i cukru - zazwyczaj zamawiam tego typu - i różnych dodatków, suszonych owoców, rodzynek, jagód goji, orzechów, sezamu (co kto lubi). Wszystko to mieszam i zapiekam, aż przyrumienieje w piekarniku, potem kroje na batoniki i są super. smile

140

Odp: Zdrowe odżywianie :)

A stawiacie na sezonowe owoce i warzywa? Moim zdaniem to podstawa zdrowego odżywiania.

141

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Zdrowe odżywianie jest bardzo istotne dlatego ważne jest to by wprowadzić kilka zmian w swoim odżywianiu.
Np zamiast wcinać ciastka pełne cukru warto sięgnąć po takie
Niby drobne zmiany, ale mogą sporo wnieść w nasz organizm

142

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Ja spożywam cukier sporadycznie, w słodyczach czy cieście, sól owszem tak , ale mało, a fast-foody znam tylko z reklam;)

143

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Wszystko w małych ilościach można jeść ,mówią o tym nawet dietetycy. Glukoza jest potrzebna, więc ograniczanie cukru gdy się nie ma cukrzycy, jest bez sensu.

144

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Mądre słowa. Wszystko jest dla ludzi, ale w rozsądnych ilościach, a jak się nie ma umiaru, to no cóż, można winić tylko siebie. Co do zdrowego odżywiania to jestem zdania, że dobrze jest też sięgać po sprawdzone produkty bogate w pełnowartościowe witaminy i minerały i z pełnowartościowym białkiem. Produkty mięsne nie są sobie równe, podobnie jak inne i ja po prostu zwracałabym uwagę na to, po co się sięga.

145

Odp: Zdrowe odżywianie :)

U mnie zdrowe odżywianie zaczęło się od kupienia wyciskarki do soków big_smile Trochę ona postała zanim zaczęliśmy robić soki, teraz piję codziennie świeży sok.  Ale wybrać dobrą wyciskarkę to też sztuka, ja mam firmy Kalorik i swobodnie mogę robić soki nawet z selera czy ananasa smile

146

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Staram się odżywiać zdrowo, ale jest to trudne przy facecie, który ma fatalne nawyki żywieniowe. Jego rodzice jedzą takie rzeczy, od których na sam widok robi mi się niedobrze. Staram się co jakiś czas wcisnąć coś nowego, szukam inspiracji na różnych blogach jak ten ale efekty bywają różne. Mimo, że wyjdzie mi smacznie, entuzjazm jest niewielki.

147

Odp: Zdrowe odżywianie :)

[quote=kocham_kato]A stawiacie na sezonowe owoce i warzywa? Moim zdaniem to podstawa zdrowego odżywiania.[/quote]

Jak najbardziej tak! A najbardziej lubię łączyć je z kozimi serami Chavroux. Smakują fajnie zarówno w towarzystwie owoców, jak i warzyw, a ostatnio pojawiła się nowa, figowa wersja, więc ciekawych kombinacji smakowych będzie znacznie więcej. smile

148

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Zdecydowanie owoce i warzywa uwielbiam i mnóstwo ich wykorzystuję, aktualnie sporo dyni kupuję i przerabiam. Kozie sery są świetne, bo fajne podkreślają smaki. Nie wiedziałam, że mają figowy chavroux, chyba czas się za nim rozejrzeć i wypróbować. smile

149

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Świeżynka, prosto z Carrefoura smile Naleśniki były na obiad, dzieciaki zachwycone smile
[img]https://lh3.googleusercontent.com/OLtsKQQb65bOUAo2-BNf9DLDmN347g89_5qS14Xs_kVvub_i5AY35kUyClDMPvxnKFHGziilN5Az56g=w366-h568[/img]

150

Odp: Zdrowe odżywianie :)

Dzięki za namiar @kaweczka. wink Jutro ruszam na podbój carrefoura w poszukiwaniu figowego Chavroux. smile Też będą naleśniki na obiad, a właściwie na obiadokolację.