1

Temat: Samochód nowy czy używany

Nowe auta są zachwycające, popatrzcie choćby na Ople . Ale w wielu przypadkach tym używanym (przynajmniej wizualnie) też niczego nie brakuje. Które wg Was warto kupić? Nowe czy używane?

2

Odp: Samochód nowy czy używany

Najlepiej nowy, ale kogo stać na kolejny kredyt?... Używany do 5 lat też jest ok.

3

Odp: Samochód nowy czy używany

Też wychodziłam z założenia, że samochody 5 letnie są ok i raczej się nie zepsują, bo przecież są prawie nowe, ale niestety przeliczyłam się. Kupiłam z mężem bmw 5, która miała niecałe 5 lat i po niecałym roku jeżdżenia zepsuła nam się w niej turbosprężarka. Mieszkamy poza miastem i nie możemy żyć bez samochodu i zostaliśmy zmuszeni do jego wynajęcia, bo naprawa samochodu się przedłuża, bo warsztaty, w których byliśmy nie potrafią tego naprawić. Wczoraj wieczorem był u nas znajomy i polecił nam warsztat  , który specjalizuje się w naprawie turbosprężarek i mam nadzieje, że im w końcu uda się to naprawić, bo jak tak dalej będzie, to zbankrutujemy przez ten wynajem auta.

4

Odp: Samochód nowy czy używany

Ja wolę używany ale nie za stary. Na nowym samochodzie każdego roku dużo się traci.

5

Odp: Samochód nowy czy używany

Z doświadczenia - najlepsze są takie do 5 lat, jeszcze niezbyt zużyte, a już w przystępnej cenie. Można jeszcze pojeździć kolejne pięć lat bez większych nakładów na remonty.

6

Odp: Samochód nowy czy używany

Jakbym miała kupować to tylko nowe,a najlepiej z Niemiec ,oni mają solidne auta .

7

Odp: Samochód nowy czy używany

A ja wręcz przeciwnie. Jest tyle aut używanych, że naprawdę jest w czym wybierać. Dzięki temu można wiele zaoszczędzić, a taki pojazd nie traci tak szybko na wartości, jak nowy. Na Sprzedajemy.pl macie wiele  Ja swojego Opla znalazłam właśnie tam. Pewnie dlatego, że to bezpłatny portal ogłoszeniowy.

8

Odp: Samochód nowy czy używany

Szczerze powiedziawszy nowy samochód wyjeżdżając z salonu traci na wartości i to bardzo dużo. Jakoś nigdy nie marzył mi się nowy samochód prosto z salonu. Już pomijając fakt, że musiałabym spłacać kredyty itd. itp.

9

Odp: Samochód nowy czy używany

Dokładnie. Tym bardziej, że na różnych portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi znajdziemy auta z dobrych roczników i w dużo korzystniejszej cenie. Możemy też zakupić samochód z drobnymi defektami, np. po gradobiciu i poczytać o tym co . Wtedy jak uda nam się wynegocjować korzystniejszą cenę to możemy za to naprawić pojazd.

10

Odp: Samochód nowy czy używany

kupno samochodu w salonie to ogromny wydatek, faktycznie lepiej poszukać czegoś w komisie i przyoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, my się zdecydowaliśmy na takie rozwiązanie i kupiliśmy samochód zamykając się w kwocie 10 tysięcy złotych, kilka rzeczy trzeba było w nim naprawić, pojawił się jakiś problem ze skrzynią i sterownikiem , teraz autko sprawuje się świetnie i coś czuję, że jeszcze długo nim pojeździmy

Ostatnio edytowany przez weronikawroblewska (2016-05-12 11:16:57)

11

Odp: Samochód nowy czy używany

Nowy samochód z salonu to spory wydatek. Jeśli cię stać to kup, jeśli musisz wziąć kredyt to sobie odpuść. Lepiej kupić używany samochód. Są przecież auta używane wyglądające jak nowe. Zobacz sobie chociażby na Samochody z usa cieszą się bardzo dużą popularnością i maja przystępne ceny.

12

Odp: Samochód nowy czy używany

Osobiście kupiłabym używany ,bo te nowe są napakowane elektroniką i często komputery ,jak mała rzecz się popsuje ,to wtedy komputer wyłącza auto i stoi

13

Odp: Samochód nowy czy używany

My zmieniamy niedługo samochód i też będzie to używany - wahamy się między toyotą a golfem, rocznik tak między 2008-2010.

14

Odp: Samochód nowy czy używany

Nowe samochody są drogie i nie każdego na nie stać, dlatego ja jestem za używanymi, takimi 5-letnimi. Po zakupie takiego samochodu warto korzystać z . Dzięki temu zabiegowi auto będzie wyglądało jak z salonu.

15

Odp: Samochód nowy czy używany

Niestety w naszych realiach ciężko jest kupić dobry, nowy samochód. Przynajmniej przy naszych zarobkach.

16

Odp: Samochód nowy czy używany

Myślę, że używany z wyższej półki jest lepszym rozwiązaniem, o ile będzie w dobrym stanie. Jeśli będziecie kupować kiedyś używane, to wcześniej sprawdźcie jego historię, tzn. czy nie jest kradzione , powypadkowe, itp. - ja ostatnio uniknęłam zakupu właśnie powypadkowego. Wystarczy do tego numer VIN samochodu, który powinien podać sprzedawca (jeśli nie chce tego zrobić, to wiadomo, że z autem coś jest nie tak) - m.in. tutaj  można sprawdzić historię auta po numerze VIN.

17

Odp: Samochód nowy czy używany

Nowe auto to kosmiczna stawka, a po roku tracisz nawet kilkadziesiąt tysięcy. Lepiej uderzyć w kierunku aut używanych, ale kilkuletnich, z niskiem przebiegiem, zobacz - W dalszym ciągu masz ekskluzywny samochód, ale płacisz bez porównania mniej. Nie ładuje się w zbędne koszty.

18

Odp: Samochód nowy czy używany

Słyszałam o takiej opcji wypożyczania auta od dealera np na 4 lata, koszt to ok. 800 zł miesięcznie - tylko tankujemy, wymieniamy płyny i jeździmy,  resztą zajmuje się serwis , a po 4 latach można zmienić auto na kolejne nowe.

19

Odp: Samochód nowy czy używany

Nie radze kupować kilkunastoletnich aut - na naprawy schodzi więcej, niż warte są warte. Jeśli kupować używany samochód, to tylko kilkuletni, w dobrym stanie i możliwie z niewielkim przebiegiem. Ostatnio szukałam jakiegoś używanego autka w dobrym stanie i tutaj trafiłam na trochę takich, choć głównie Ople (polecam Corsę).

20

Odp: Samochód nowy czy używany

Popieram, auto powyżej 10 lat strasznie się sypie, ciągle trzeba coś wymieniać, a części są drogie, zwłaszcza gdy trzeba je sprowadzać z zagranicy. Znajomy  mówi, że jak ktoś kupuje stare auto, to powinien od razu kupić takie samo drugie na części do niego smile

21

Odp: Samochód nowy czy używany

... Ale w wielu przypadkach tym używanym (przynajmniej wizualnie) też niczego nie brakuje..

Masz zupełnie rację, dzięki o niej wzmianka, wizualnie znacznie idzie poprawić wygląd samochodu.

22

Odp: Samochód nowy czy używany

Samo polakierowanie nie wystarczy, trzeba sporo w nim wymienić by go odnowić

23

Odp: Samochód nowy czy używany

W sumie racja. Na początek w używanym samochodzie trzeba wiele wymienić.

24

Odp: Samochód nowy czy używany

Im starszy samochód, tym więcej kosztują remonty. Trzeba zmienić albo przesiąść się na rower:)

25

Odp: Samochód nowy czy używany

To niestety smutna prawda. Już nie mówiąc o ubezpieczeniu... Niestety nie wszędzie dojedziesz rowerem.