1

Temat: Boks

Aktualny mistrz świata wagi ciężkiej, któremu tytuł ten słusznie się należy, Vitali Kliczko powiedział: "Adamek jest obecnie najlepszym bokserem na świecie, oczywiście po moim bracie Władimirze". Hm... oczywiście, że jest.
Walką jestem przerażona, ale też niedowierzam, że ktokolwiek tyle na tym ringu wytrzymał.

Lubię boks, bardzo. Kiedyś wydawał mi sie  zbyt brutalnym sportem, ale potem przyszło zainteresowanie i zafascynowanie nim. Sama próbowałam amatorsko pod okiem partnera, ale w tej chwili choćbym i chciała, nigdy nie będzie mi dane ze zględu na kontuzjowaną nogę. W każdym bądź razie cios potrafię wyprowadzić ewentualnemu napastnikowi. Znam nawet parę, która się poznała na ringu. Ona pokonała jego, po spotkaniu na ringu szybko spotkali się przed ołtarzem. Ale wtedy jeszcze była u nas sekcja boksu...

Wracając do zawodowców... podziwiam Tomasza Adamka za jego postawę, za szacunek do ludzi, pokorę i ogromną miłość do żony, którą podkreśla swoim zachowaniem. Jeśli bokser ma za chwilę stoczyć najcięższą walkę w swoim zyciu to raczej skupia się wyłącznie na niej, ale Adamek wysiadając z samochodu pierwsze o czym myśli to to, żeby pomóc wysiąść żonie, dopiero później spogląda na reporterów i udaje się o szatni. Dżentelmen w każdym calu.
Wielu pięściarzy to przy nim prymitywy, nieokrzesani barbarzyńcy, a on jest wojownikiem.

2

Odp: Boks

Niestety, samą ambicją i sercem nie sposób wygrać walki. Tym bardziej ciężko o tym myśleć, gdy walczy się z rywalem dysponującym o wiele lepszymi warunkami fizycznymi, który na dodatek jest szybszy.
Tomek Adamek był przyzwoitym bokserem kategorii półciężkiej i junior ciężkiej, jednak przejście do królewskiej kategorii było nieporozumieniem. Braku warunków fizycznych nie jest w stanie niczym zrekompensować, to jest ściana, której nie przejdzie. I o tym mówił wielki mistrz Witalij Kliczko, ale po walce.
Reszta to tylko nabieranie kibiców, produkowanie i sprzedawanie  kolejnych nadziei na mistrzowski pas, które nigdy nie zostaną spełnione. Adamek po tym co pokazał w ringu  nigdy już nie dostanie walki z którymkolwiek Braci, natomiast inni bokserzy wagi ciężkiej bez tytułów, tacy jak Solis, Czagajew, Haye czy Powietkin poradzą sobie z Tomkiem bardzo szybko, szczególnie, jeśli walki nie będzie transmitowała ogólnonarodowa niemiecka telewizja, która musi sprzedać trochę reklam w przerwach pomiędzy kolejnymi rundami.

Ostatnio edytowany przez whiteclouds (2011-10-05 10:23:02)

3

Odp: Boks

Co racja to racja. Szkoda, że w boksie chodzi głównie o pieniądze jednak, no ale tak wygląda dzisiejszy sport.
Co do braci, wygląda na to, że długo jeszcze nie tylko brak warunków, pozwoli im utrzymać stacje telewizyjne.
Jeśli chodzi o walkę z Tomkiem, jakoś nie chce mi się wierzyć, że tak od siebie obiecywał kibicom tytuł. Brzmiało sztucznie. Równie dobrze mógłby z kartki czytać, na jedno by wyszło. Wszystko nakręcane :-/

4

Odp: Boks

Ostatnia walka Adamka sad(( Od trzeciej w nocy czekałam, wyszedł na ring kilka minut po piątej nad ranem. Cudem wygrał... znaczy nie cudem... kontuzja przeciwnika (naderwany biceps czy coś tam, co ukrywał do końca walki).
Przykro było patrzeć, choć jakieś pocieszenie z drugiej strony, bo kilka godzin wcześniej Polacy przegrali mecz na Euro.

5

Odp: Boks

A jak Wasze wrażenia bo walce w II.2013 r. Gołota-Saleta ?

6

Odp: Boks

Szczerze powiedziawszy na początku kibicowałam Salecie, duchem siedziałam w jego narożniku, kiedy wychodził na ring. Mimo to w trakcie walki przeszłam na stronę Gołoty, za którym nigdy nie przepadałam, nawet w czasach jego chwały. Przykro mi, że pogrążony jest w niesławie mimo licznych sukcesów, ale takie zachowania jak pięciokrotne bodajże wyplucie ochraniacza na zęby po to, by zyskać na czasie to przegięcie. Ośmieszył się. Zwyczajnie się ośmieszył i to nie po raz pierwszy. Mimo wszystko wzbudził we mnie jakieś takie cieplejsze uczucia podczas ostatniej walki. Sama walka była bardzo dobra i byłam miło zaskoczona, że starcie naprawdę można było walką nazwać, bo bokserzy wysokiej klasy potrafią niekiedy sterczeć i skakać wkoło siebie jak małpy, nic więcej przy tym nie robiąc, a tutaj panowie byli non stop aktywni.
Podczas tej walki, pomijając nieszczęsny ochraniacz, Andrzej Gołota zyskał moje uznanie, którego wcześniej nie miał. Pełna jestem podziwu i ... zaczęłam mu kibicować big_smile

7

Odp: Boks

Dla mnie to było po prostu żenujące, zrobione dla kasy, poklepywanie się 2 starszych panów

8

Odp: Boks

Mnie śmieszy coś takiego jak pas Polsatu, wiadomo, że to dla kasy, ale to było coś więcej niż poklepywanie się.
Starsi, to fakt, ale to w sumie było pożegnanie z ringiem, przynajmniej dla jednego z nich.

9

Odp: Boks

A któraś z Was lub Wasz partner/mąż trenuje boks? Jeśli tak to od jakiegoś czasu? Pytam, bo sama niedługo zaczynam treningi MMA, a mój mąż od kilku lat trenuje boks i mimo tego przez długi czas był przeciwny temu, żebym zaczęła trenować. Niedawno zgodził się w końcu na treningi, ale nie chcę mi w niczym pomóc, a potrzebuje pomocy choćby w wyborze sprzętu do ćwiczeń. Muszę kupić ochraniacze na piszczele, ale nie wiem jakie mam wybrać. Zastanawiam się nad tymi [url]http://ultrafight.pl/ochraniacz-piszczeli[/url] . Jakie możecie mi polecić?

10

Odp: Boks

Nie znam się na sprzęcie ,ale nie raz mam ochotę zachować się jak pięściarz i komuś przyłożyć .
Ale nie bójcie się nikogo jeszcze nie tknęłam smile

11

Odp: Boks

Może kup sobie [url=http://sk-sport.pl/pol_m_SPORTY_Sporty-walki-_Gruszki-bokserskie-2762.html]gruszkę bokserską[/url]? Na tym można nieźle odreagować stres, a przynajmniej nikomu nie zrobi się krzywdy.

12

Odp: Boks

Przyznam się, że coraz intensywniej zaczynam myśleć o zapisaniu się właśnie na takie zajęcia z boksu jak [url=http://jjsportcenter.pl]tu[/url]. Podobno to świetnie rozładowuje złe emocje także czasem może się przydać:)

13

Odp: Boks

tam boks czy odmiana dla kobiet areobokxing to fajne ćwiczenia, bardzo budują kondycję

14

Odp: Boks

Moi rodzice uwielbiają boks. Zarazili tym sportem mojego brata. Często biega na treningi, jeździ na zawody i zgrupowania. W wakacje oczywiście obozy, świat poza tym sportem nie widzi. Z rodziną staramy zawsze towarzyszyć mu na zawodach i dobrze go dopingować. Ma na swym koncie parę wygranych. Właśnie z okazji ostatniej wygranej postanowiliśmy sprezentować mu nowe rękawice bokserskie [url]http://www.poundoutgear.com/pl/7-rekawice-mma-boks-sztuki-walki[/url], których zakup planował już od dłuższego czasu. Bardzo się ucieszył z naszej niespodzianki. Mam nadzieję, że nasz prezent przyniesie mu szczęście i zaliczy wiele wygranych walk.

Ostatnio edytowany przez Aza (2016-04-14 23:39:34)

15

Odp: Boks

Dziewczyny trenujące boks-awesome!

16

Odp: Boks

Przeglądając ten wątek przypomniałam sobie o płycie DVD CHIC "Boks + aerobik" z Susanne Cox. Wygrzebałam z półki i trochę mi się smutno zrobiło, że ze względu na wieczną kontuzję kolana nie mogę sobie już pozwolić na takie ćwiczenia.
A sam boks... zupełnie przestał mnie interesować. Zmieniłam o nim zdanie po raz kolejny. Teraz wydaje mi się, że to jednak zbyt brutalny sport.

[img]//3.allegroimg.pl/s400/06/50/34/46/06/5034460659[/img]

17

Odp: Boks

Możesz ćwiczyć wykopy drugą nogą;) A sam boks przydaje się też jako forma samoobrony, a nie tylko agresji... Nie lubię oglądać walk, ale sama chciałabym się nauczyć go choć trochę, żeby czuć się bezpieczniej.

18

Odp: Boks

Do obrony by się przydało, żeby wiedzieć jak uderzyć i jak NIE uderzyć, bo potem niestety można odpowiadać za zbyt precyzyjny cios, powodujący uszczerbek na zdrowiu powyżej 7 dni.

W samym boksie ważna jest praca nóg... odpada. A kopnięcia z półobrotu zakończyły się zerwanym więzadłem w kolanie hmm To był drugi uraz tego stawu. Zaliczyłam cztery. Muszę teraz uważać dosłownie na wszystko.

19

Odp: Boks

A ja też postanowiłam zacząć trenować boks smile Myślicie, że zakup [url=http://www.poundoutgear.com/pl/7-rekawice-mma-boks-sztuki-walki]takich rękawic[/url] ma sens?

20

Odp: Boks

Boks jest taki mało kobiecy, ale wiem, że są takie, które się decydują na treningi w tym kierunku. Ja sama raczej niespecjalnie się do tego nadaje no i nie przepadam się biciem się.

21

Odp: Boks

Mój syn trenował boks jednak bardzo  przeżywał wszystkie treningi. Trener zaproponował nam nie zaprzestawanie treningów aby syn nauczył się również co znaczy porażka.

Ostatnio edytowany przez marzenka55 (2018-08-21 16:11:07)

22

Odp: Boks

To trochę terapia szokowa, bo chyba dziecko powinno z rodzicami przepracować ten temat, a nie z trenerem...

23

Odp: Boks

Brzydzę się 'sportami' opartymi na przemocy, a jeśli kobiety chodzą na takie pokazy walki to trzeba zastanowić się co one mają w głowach...

24

Odp: Boks

Ale powinny umieć się bronić