26

Odp: Problemy z kręgosłupem

Lepiej, żebyś się zorganizowała Michalinko i poszła do lekarza, bo jeśli to zaniedbasz, to żeby nie było, że teraz nie masz czasu, a potem nie masz możliwości się ruszyć ani pracować zawodowo, ani w domu, ani wstać z łóżka. Chyba tego nie chcesz, prawda?
Uwierz mi, każdy ma tyle samo czasu do dyspozycji, od szefa międzynarodowego przedsiębiorstwa po pięciolatka, doba dla wszystkich ma 24 godziny i od nas zależy w dużej mierze, jak zagospodarujemy ten czas, a wyjście do lekarza to konieczność i powinnaś umieścić to na początku listy zadań.

Jeśli nie wiesz gdzie się robi takie rzeczy, idź do lekarza rodzinnego, on pokieruje Cię dalej, bo z kręgosłupem to chyba w zależności od problemu idzie się do ortopedy, fizjoterapeuty, osteopaty (medycyna niekonwencjonalna), neurochiuga, neurologa. Zresztą i tak będzie wymagane skierowanie i przede wszystkim zdjęcie RTG.

27

Odp: Problemy z kręgosłupem

Czy masz zdiagnozowane przez neurologa co to za problem? Czy sama się zdiagnozowałaś? Przecież to są potrzebne badania, prześwietlenie i chociaż tomograf i na podstawie badań ustalane jest schorzenie i dobierana rehabilitacja. Jeśli to stan zapalny to żadna rehabilitacja!

28

Odp: Problemy z kręgosłupem

[quote=Lokalna]Jak nie masz pomysłu czy rozeznania dokąd iść, to polecam Ci dra Rafała Więcka. Ma gabinety chyba w trzech miejscach w Krk, więc idź do tego, co Ci najwygodniej. Mi bardzo pomógł. I nie odpuszczaj sobie leczenia. Kręgosłup masz jeden na całe życie.[/quote]
nie ma zabawy z kręgosłupem, ze stawami....lepiej uważać, nie zaniedbywać. też byłam u Więcka i bardzo mi odpowiada u niego rehabilitacja. warto dbać o swoje zdrowie!

29

Odp: Problemy z kręgosłupem

Wpadłam jeszcze na inny pomysł. Jak są problemy z kręgosłupem, to może przydałoby się wybrać na taki turnus rehabilitacyjny, który trwa 14 dni ? Myślę, że warto spróbować tam się dostać. Całe centrum prezentuje się rewelacyjnie, jest świetnie położone, bo w Zakopanem w górach. No może to jest jakieś wyjście z sytuacji, aby poczuć się lepiej?

30

Odp: Problemy z kręgosłupem

Oj nie zazdroszczę, na pewno konieczna będzie wizyta u lekarza, jakieś skierowanie na rehabilitacje, czy masaż? Ponadto warto też zainwestować w porządny materac i poduszkę, może np. z  ? To jednak jaki konkretnie materac będzie dla Ciebie najlepszy powinieneś ustalić z fachowcem, tak aby pomóc twojemu kręgosłupowi a nie zaszkodzić wink

31

Odp: Problemy z kręgosłupem

Turnusy są drogie, ale zmiana pościeli czemu nie. Czasem wystarczają drobne zmiany w trybie życia i jest lepiej. Leczenie, masaże czy rehabilitacje powiiny być ostatecznością

32

Odp: Problemy z kręgosłupem

A jak dbacie o dziecka kręgosłup? Przecież właśnie dbanie o kręgosłup od najmniejszego jest ważne, aby potem dobrze funkcjonować przez długie lata. Dużo na tematy zdrowotne takie i inne poczytacie na stronie  , moim zdaniem warto szperać i czytać i korzystać z tej wiedzy.

33

Odp: Problemy z kręgosłupem

Czasami ruch nie pomaga. Niektórzy mają urazy niewyleczone z dzieciństwa lub różnego rodzaju wady genetyczne więc żadna poduszka tu nie pomoże. Proponowałabym udać się przede wszystkim na konsultację do lekarza wtedy n będzie w stanie ustalić przyczynę. Ja obecnie chodzę do [url]http://ortholine.pl[/url] ponieważ w młodości bardzo duże udzielałam się sportowo i nadwyrężyłam kręgosłup i staw kolanowy. Wolę iść teraz do lekarza niż zrobić to za późno - później nie wszystko da się wyleczyć...

34

Odp: Problemy z kręgosłupem

To prawda. U mnie tak jest - garbię się od dziecka. Żadna rehabilitacja nie pomogła.

35

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja chciałabym się dowiedzieć czy któraś z was może korzystała z magnetoterapii? wyczytałam na Miasto Kobiet , że jest polecana dla osób, które mają problemy ze stawami, kośćmi itd. Szukam jakiejś sprawdzonej terapii

36

Odp: Problemy z kręgosłupem

Gdy miałam kompresyjne złamanie kręgosłupa ,to miałam magnetoterapię ,przy bólach kręgosłupa także ją zapisują .

37

Odp: Problemy z kręgosłupem

[quote=Registe]Od paru dni budzę się ze zesztywniałym karkiem, jak wstaję to koszmarnie boli, chyba wybiorę się na jakiś masaż rozluźniający...[/quote]

Masaż jak najbardziej na rozluźnienie sie przyda. Jednak należy poszukać przyczyny bólu i sztywnienia karku. Jeśli zdarza się to często to nie wolno lekceważyć. Przyczyna może być tak błaha jak nieodpowiednie ułożenie ciała podczas spania, źle ułożona poduszka. Wtedy wystarczy się pilnować z pozycją i dopasować poduszkę. Czasem mamy za małą albo za dużą poduszkę i ciężko nam się wygodnie ułożyć. Wtedy trzeba wprowadzić zmiany. Jeśli mimo dobrego dopasowania materaca, poduszki nadal będą Cię nękały bóle to proponuję udać się do lekarza i skonsultować objawy.

38

Odp: Problemy z kręgosłupem

To prawda Mario1 ,ale wcześniej Registe niech sobie kupi poduszkę z pamięcią można w sklepie medycznym kupić .

39

Odp: Problemy z kręgosłupem

Na problemy z kręgosłupem powinna choć trochę pomóc odpowiednia rehabilitacja. Teraz metody rehabilitacyjne są naprawdę coraz bardziej zaawansowane i często okazują się naprawdę skuteczne. W Krakowie można się zgłosić do Centrum Rehabilitacji RST Rehabilitacja które swoją siedzibę ma na Winnickiej. Nie warto zaniedbywać tego, bo kłopoty mogą się nasilić. W tym centrum przyjmują też na NFZ.

40

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja polecam wybrać się do dobrego kręgarza. U nas pomogło. + w miarę twardy materac i tylko jedna mała poduszka pod kark.

41

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja już miałam dwa razy kręgosłup złamany na szczęście chodzę  i kość ogonową ,to teraz muszę uważać na siebie i często chodzę na rehabilitację .

42

Odp: Problemy z kręgosłupem

Odpowiednio dobrane buty, bo zacznijmy od podstaw wink
Do tego ćwiczenia w domu, co jakiś czas warto też spróbować złapać się na jakąś rehabilitację..
Masaż, zależy.. czy w ogóle można...

43

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja polecam wybrać się do dobrego kręgarza. U nas pomogło. + w miarę twardy materac i tylko jedna mała poduszka pod kark.
Nigdy nie zaryzykowałabym wizyty u kręgarza. Bałabym się, że zrobi mi on krzywdę. Mam zaufanie do nowoczesnej i popartej naukowymi badaniami

44

Odp: Problemy z kręgosłupem

Trzeba  dużo tych zabiegów ,żeby przyniosły efekt ,dwa lata temu zerwałam ścięgno w barku i w zeszłym roku ,oczywiście rozkładając to na cały rok miałam ponad 3 miesiące rehabilitacji i dopiero przeszło .

45

Odp: Problemy z kręgosłupem

jasne, że tak, jak tylko możesz sobie pozwolić. kręgosłup jest tylko jeden wink

46

Odp: Problemy z kręgosłupem

Wszystko zależy od osoby i rodzaju urazu. Mój mąż coraz lepiej się czuje dzięki ćwiczeniom i rehabilitacji. Polecano nam kręgarza i wielu znajomych rzeczywiście pomógł, ale u nas nie było takiej konieczności.

---
[url=http://www.medicon.pl/abc-ciezkich-urazow/26812]książka abc ciężkich urazów[/url]

47

Odp: Problemy z kręgosłupem

Jeśli masz problemy z kręgosłupem koniecznie zainwestuj w odpowieni materac. Na znajdziesz spory wybór materacy sprężynowych. Sama zastanawiam sie nad zamówieniem jednego dla siebie. Chcę w końcu zainwestować w porządne łóżko i materac. Póki co spię na wersalce.

48

Odp: Problemy z kręgosłupem

A zastanawiałaś się nad tym, aby zapisać się na do dobrego gabinetu? Są przecież sensowne masaże lecznicze, a nawet masaż mechaniczny zaliczany do kategorii masaży limfatycznych

49

Odp: Problemy z kręgosłupem

Można pomyśleć o fizjoterapii albo właśnie masażu. Ja sama mam problemy z kręgosłupem przez co często ląduje w szpitalu na rehabilitacji. Nie jest to nic groźnego, ale takie ćwiczenia wiele pomagają:  - trudno się dostać na fizjoterapię, zwłaszcza z NFZtu. Zazwyczaj trzeba czekać kilkanaście miesięcy, albo nawet dłużej. najlepiej takie kwestie załatwiać prywatnie. Niestety taki mamy kraj.

50

Odp: Problemy z kręgosłupem

najlepsza jest rehabilitacja, warto ćwiczyć w domu.