1

Temat: Ubytek w zębie

Zdaje sobie sprawę, że najważniejsza jest profilaktyka, ale jakoś zawsze tak brakuje czasu. Myślicie, że w nagłym przypadku można umówić się do specjalisty bey czekania?

2

Odp: Ubytek w zębie

Ja od lat chodzę do jednej pani doktor, która już zna moje uzębienie i wie kiedy zareagować jak coś się dzieje. Wizyty kontrolne co pół roku pozwalają szybko zaleczyć tworzące się ubytki i nie mam problemów z zębami.

3

Odp: Ubytek w zębie

Najlepiej leczyć próchnicę widoczną w małym stopniu, bo jak zajmie pół zęba to i ból większy i koszty. Jednego zęba już straciła, właściwie to nie psuł się tylko pękł pod plombą, połowa wypadła i nie było jak go uratować. Teraz regularnie chodzę na kontrole i to się sprawdza.

4

Odp: Ubytek w zębie

U mnie zawsze zaczyna się od plamy, potem dochodzi nadwrażliwość i wtedy już trzeba leczyć zęba.

5

Odp: Ubytek w zębie

Plamy nie zawsze oznaczają próchnicę, czasem ząb się przebarwia np. od kawy

6

Odp: Ubytek w zębie

Najlepiej gdy oceni to dentysta, samemu się nie pozna ubytku...

7

Odp: Ubytek w zębie

A czy wiecie, że parodontoza może powodować ubytki w uzębieniu? A na tę chorobę cierpi większość Polaków...

8

Odp: Ubytek w zębie

Idź do stomatologa, z każdym zębem nie ma co zwlekać, czy to coś powaznego czy tylko lekka dziurka- trzeba naprawić, no chyba że chce się stracić zęba...Ja ostatnio jak byłam na przeglądzie u mojego stomatologa,  powiedział mi, że nawet jak nie boli to i tak trzeba odwiedzać stomatologa regularnie.

9

Odp: Ubytek w zębie

Dokładnie nie ma co odkładać wizytę u Dentysty, im szybciej tym lepiej a teraz są różne nowoczesne metody leczenia np. bez borowania, leczenie tlenem... smile Praktycznie bezbolesne

10

Odp: Ubytek w zębie

Czekanie wiąże się też z ryzykiem, że rozwinie się tam stan zapalny, bo bakterie lubią takie dziurki, gdzie szczoteczka im nie zagraża...

11

Odp: Ubytek w zębie

W Lublinie jest dobry gabinet stomatologiczny -mają między innymi dobrego stomatologa dziecięcego, bardzo miła osoba, która radzi sobie z małymi pacjentami bez żadnych większych problemów.

12

Odp: Ubytek w zębie

[quote=katasia]Czekanie wiąże się też z ryzykiem, że rozwinie się tam stan zapalny, bo bakterie lubią takie dziurki, gdzie szczoteczka im nie zagraża...[/quote]

Dokładnie, jak się ząb psuje to nie można czekać i najlepiej iść jak najszybciej na wizytę. Pozostawienie zęba w takim stanie, nawet miesiąc czy dwa, może spowodować ogromne szkody, dlatego ja strasznie nie cierpię chodzić do przychodni na NFZ, bo tam krócej jak 3 miesiące nie poczekam, a z bólem zęba to mogę jechać prywatnie od razu tego samego dnia. Dentystka już mi naprawdę wiele zębów uratowała

13

Odp: Ubytek w zębie

W takiej sytuacji niezbędna jest Implantologia .

14

Odp: Ubytek w zębie

Ja się niestety kompletnie na tym nie znam... Dlatego też nie będę w stanie pomóc...

15

Odp: Ubytek w zębie

Zdecydowanie warto udać się do dobrego gabinetu dentystycznego. Słyszałam, że gabinet w Opolu ma naprawdę doskonałych specjalistów.

16

Odp: Ubytek w zębie

Tak, ja też słyszałam że gabinety w moim mieście mają wspaniałych specjalistów i sprzęt. Owszem, sprzęt nowoczesny, ale po specjalistach muszę leczyć się u innych specjalistów.

17

Odp: Ubytek w zębie

Dentyści niestety mają tendencję do robienia tak, żeby wytrzymało tylko te 2 lata gwarancji... I jak idę do innego to on wytyka błędy poprzednikowi, np. że nie zastosował podkładu pod plombę czy za mało ubytku wyczyścił... Byle zrobić szybko i wziąć kasę, a potem jakoś to będzie.

18

Odp: Ubytek w zębie

Miałam ostatnio problem z ułamanym zębem, ubytek był spory i widoczny... Na fundusz czekałabym pewnie z pół roku na termin, a tutaj umówiłam się od reki. Ząb wypełniony, bez bólu, estetycznie i profesjonalnie smile

19

Odp: Ubytek w zębie

Poza tym ułamany ząb reaguje bólem na ciepło-zimno więc z tym naprawdę nie można czekać na wizytę z NFZ...

20

Odp: Ubytek w zębie

Nie można czekać z ubytkiem, tylko szybko zaplombować bo kwasy spowodują dalsze psucie się zęba w szybkim tempie...

21

Odp: Ubytek w zębie

Ja mam mały ubytek przy plombie i dentystka stwierdziła, że na razie nic się tam nie dzieje i nie ma co robić tego w tak małym wymiarze...