1

Temat: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Ostatnio nurtuje mnie fakt, że jak sami wyciśniemy sok z kupionych na bazarku owoców czy warzyw, to jaką mamy pewność, czy nie ma w nich zbyt dużo szkodliwych pestycydów?  Czy takie soki są gwarancją zdrowia?

2

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Najlepsze i pewne są z własnej działki albo z  uprawy ekologicznej, gdzie gospodarz naprawdę przestrzega norm takiej uprawy... Na bazarach są owoce i warzywa z uprawy masowej, nastawionej na ilość, a nie na jakość

3

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Najlepsze są soki z warzyw z niewielkim dodatkiem owocków smile dlatego bo zawierają mniej cukrów.

Co do pestycydów no cóż tutaj nigdy nie wiadomo smile chyba że ma się zaufany / sprawdzony mały warzywniaczek tak jak ja tam jestem pewna co kupuje.

4

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

jeżeli wiemy skąd są te warzywa, to zdecydowanie będą zdrowsze...
Szczgólnie takie świezo po wyciśnieciu

5

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Sama często robię takie soki, ale wyłącznie z własnych owoców i warzyw. Wprawdzie stosuję do ich uprawy środki ochrony roślin z [url=http://www.zrjagro.pl/]www.zrjagro.pl[/url] , ale są to tak niewielkie ilości,  że na pewno nie zaszkodzą. Przy tym sięgam po nawozy naturalne i choć może nie mam przez to jakichś oszałamiająco dużych plonów, a np. marchewki są mniejsze niż te sklepowe, to i tak smakują znacznie lepiej.

6

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Świerze soki wyciskane w domu to jest rewelacyjny pomysł, ale warto zapytać w sklepie skąd one pochodzą. Na pewno nawet jeśli nie są z naturalnej hodowli to będą zdrowsze niż te z kartonu. Chciałam sama kiedyś wyciskać, ale schodzi z tym chwilę i jak wycisnę jedną szklankę soku to więcej sprzątam niż tego soku wycisnę. wink

7

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Osobiście preferuje soki własnoręcznie wyciskane. Po prostu wiem co piję ja i moja rodzina i przede wszystkim z czego, sklepowych unikam.

8

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Własnoręcznie zrobione soki są dużo zdrowsze jak te z kartonów ,bo są bez konserwantów .

9

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Wydaje mi się, że to podstawa diety...znacie może tę stronę - [url=http://www.power-fruits.at/at/]früchte[/url]? całkiem ciekawie opisują owoce i ich właściwości.

10

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Nie masz żadnej gwarancji ,że nie ma w nich pestycydów .Są sklepy z żywnością ekologiczną mam wrażenie ,że mają mniej chemii .

11

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Moim zdaniem lepiej samemu robić a nie kupować gotowe. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że z sokiem wszystko w porządku.

12

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

A słyszałyście, że w ciąży lepiej nie pić soków i nie przesadzać z owocami? Okazuje się, że nadmiar witamin, zwłaszcza A, może poważnie szkodzić dziecku...

13

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Na pewno są zdrowe .Ja nie mogę np.pić świeżego soku z buraków ,bo mi nie dobrze po nim .Gdzieś przeczytałam ,że powinno się zmieszać np z sokiem z jabłek ,musi  trochę odstać .

14

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Sam sok z buraków po prostu jest za mdły, można go doprawić np. sokiem z cytryny

15

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

ja ostatnio przekonałam się do zielonych koktajli smile czasami dodaję same warzywa, czasami trochę owoców, w zależności na co mam ochotę smile Samo zdrowie, tylko warto przygotować je na wodzie mineralnej, żeby dodatkowo wzbogacić je o minerały. ostatnio dodaje Piwniczankę, bo ma bardzo dobry poziom magnezu i wapnia smile no i słyszałam, że kokttajli nie mozna traktować jako deseru a raczej jako "zakąskę" przed posiłkiem. Wtedy lepiej się trawią.

16

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Na pewno są zdrowsze jak te ze sklepu z konserwantami .Przynajmniej wiesz co w nim jest .

17

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Nie masz żadnej pewności ,że nie ma szkodliwych pestycydów. A na pewno są zdrowsze te co sami zrobimy niż  te kupne z konserwantami kupimy

18

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Kupuj owoce i warzywa w sklepie ekologicznym zapłacisz trochę drożej za nie .Popieram własnoręcznie robione soki .

19

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Właśnie zastanawiam się co kupić, żeby wyciskać soki wink bo to jednak niezła bomba witaminowa. Plus uznaję tylko naturalne składniki, cukier również, bo miodem też można słodzić smile a wybieram z tych: [url]http://prawdziwemiody.pl/[/url] wyprodukowanych z nektaru lub spadzi, niczym nie zanieczyszczonych, czystych, naturalnych i zdrowych.

20

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Lubię sok z pomarańczy z małą ilością soku z cytryny

21

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Z całą pewnością świeżo wyciskane soki są zdrowe i smaczne do tego. A więc przyjemne z pożytecznym.

22

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

ja często robię sok jabłkowo -marchwiowy:)

23

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Zdrowy sok może być tylko z niepryskanych, ekologicznych warzyw i owoców...

24

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

soki są świetne, ale tylko z wyciskarek, z sokowirówek są mało odżywcze

25

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Ja robię ostatnio marchwiowo-jabłkowy, pomaga podkreślić opaleniznę:)