1

Temat: linia stresu?

Ostatnio od dziewczyny, która robi mi paznokcie usłyszałam że istnieje coś takiego jak linia stresu, na której paznokcie się łamią. Czy to prawda? Też tak macie? Ja mam hybrydę na naturalnej płytce, zawsze miałam mocne paznokcie ale zauważyłam że często łamią mi się w miejscu, gdzie nie idzie tego obciąć bo to praktycznie środek paznokcia. Miałam już robione opatrunki, kładłam żel i dalej to samo, zwykle kciuki łamią mi się w tym samym miejscu. Zaczęłam brać suplementy diety na włosy, skórę i paznokcie jakieś 2 tygodnie temu, ale jeszcze brak zmian.

2

Odp: linia stresu?

Jak paznokieć jest osłabiony, to zwykle np. pęka w tym samym miejscu, albo tworzą się na nim plamy. Po prostu trzeba dać paznokciom odpocząć od lakieru i poprawić ich stan odżywkami.

3

Odp: linia stresu?

Plam nie mam, ale własnie to złamanie ciągle w tym samym miejscu mnie denerwuje. W takim razie idąc za Twoją radą zrobię przerwę od hybrydy i będę stosować odżywkę. Dzięki!

4

Odp: linia stresu?

Odżywki to niezła sprawa. Od wewnątrz pomoże tez picie pokrzywy - na włosy i paznokcie. Sama stosuję od około roku i nie pękł mi jeszcze żaden paznokieć w włosy zrobiły się gęstsze

5

Odp: linia stresu?

A wiecie co może oznaczają takie białe plamki na paznokciach .Słyszałam ,że nerki źle  pracują czy to może być prawdą ?

6

Odp: linia stresu?

biae plamki na paznokciach to często oznaka uczulenia, jest to bardzo poważna choroba paznokci, Onycholizy- "to oddzielenie się płytki paznokciowej od łożyska, najczęściej dotyczy to bocznej części paznokcia. Chora płytka zmienia kolor na biały, szary, żółty, brązowy lub czarny, a miejsce to  może być doskonałym miejscem do rozwoju różnych bakterii oraz grzybów..." Miałam tak przez odżywkę z formaldehydem i kurowałam moje paznokcie po ty baaardzo długo...

7

Odp: linia stresu?

Kurcze a ja własnie stosuję odżywkę z formaldehydem, z eveline. Mam nadzieję, że nie pogorszy to sytuacji moich paznokci. Pokrzywy nie piję, ale biorę od miesiąca suplement diety na włosy, cerę i paznokcie. Niestety póki co nic sie nie zmieniło.

8

Odp: linia stresu?

Bo te leki to ściema - też kiedyś brałam i duPa wink Serio sprawdź pokrzywę - można ją urozmaicić sokami albo brązowym cukrem. Tylko nie tą z apteki tylko z zielarskiego sklepu

9

Odp: linia stresu?

Nie słyszałam o tej linii ,a używam odżywkę z Rossmanna sprawdzona i każdemu ją polecę .

10

Odp: linia stresu?

Coś jest na rzeczy z tą linią, jak ja mam więcej niż 3 mm paznokcia to łamie się na 2 mm...

11

Odp: linia stresu?

Po prostu o nie nie dbasz, muszą być odżywione żeby się nie łamały...

12

Odp: linia stresu?

Najgorzej niszczą paznokcie prace domowe typu sprzątanie czy ręczne pranie. Trzeba używać rękawiczek żeby nie było zniszczeń.

13

Odp: linia stresu?

Tak, mycie naczyń koszmarnie działa na paznokcie i ogólnie wszystkie prace, w których trzeba je moczyć i jest kontakt z detergentami. Moje po dłuższym myciu naczyń robią się takie miękkie, jeśli są wtedy długie to się wyginają i łamią. To jest takie wrażenie, jakby nagle normalny, twardy paznokieć zrobił się taki cieniutki, a przecież grubość się nie zmienia. Po prostu miękną mi w wodzie.