1

Temat: Znaczenie snów

Tak się zastanawiam, czy to co śnimy to czysty przypadek czy to jednak coś znaczy?
Czasem o kimś w ogóle nie myślę, a on się jednak śni, więc  nie ma chyba prostego przełożenia na sprawy z dnia i nasze sny...?  Albo  czy można zaprogramować sobie sen?  Jak myślicie?

2

Odp: Znaczenie snów

Z tym programowaniem snów to chyba jakaś ściema, ale mnie się zdarzyło, że jak coś mnie  szczególnie danego dnia absorbowało, to potem było też w jakiejś wersji we śnie...

3

Odp: Znaczenie snów

Podobno można, np. skupiając się na czymś przed snem, intensywnie wizualizując, choć w moim przypadku coś takiego zupełnie nie działa. Czasami jadłam duszoną cebulę lub coś innego ciężkostrawnego na noc, żeby mi się coś ekstremalnego przyśniło big_smile

Wierzę jednak w indywidualną wykładnię, czyli... przedmioty, miejsca, ludzie i zjawiska, które się nam śnią, z czymś są w naszej podświadomości związane, np. koleżanka z dawnych lat, z którą kiedyś szalałyśmy jest dla naszej podświadomości synonimem beztroskiego szaleństwa i kiedy nam tego w życiu brakuje, bo wkradła się nuda, może nam się nie ni stąd ni zowąd przyśnić własnie ona. Albo jedzenie zupy kalafiorowej, bo gdzieś w zakamarkach naszego umysłu zachowała się chwila, w której jadłyśmy z ukochanym taką zupę w restauracji, podczas romantycznego urlopu i czułyśmy się spełnione. Mózg zakodował to uczucie, skojarzył je z kalafiorową i dwadzieścia lat później śni nam się zupa tylko dlatego, że brakuje nam takiej więzi, jaką wtedy miałyśmy z partnerem.
To się tyczy pozornie bezsensownych snów.

4

Odp: Znaczenie snów

W moich snach jest coraz ciekawiej - ostatnio niedługo po zamknięciu oczu usłyszałam walenie pięścią w drzwi i krzyki - 'Jesteś tam? Wychodź!' Po przebudzeniu oczywiście dudnienie ustało. Innego dnia usnęłam w fotelu i usłyszałam pretensjonalny głos: 'Nawet nie raczy zauważyć, że wchodzimy' - momentalne przebudzenie i rozglądanie się wokół - oczywiście nikogo nie było. Najgorsze w tych moich snach jest to, że to wszystko jest bardzo realne - mam wrażenie, że mój mózg gra przeciwko mnie. Kiedyś potrafiłam na bieżąco (w śnie) zdać sobie sprawę, że to tylko imaginacja, potrafiłam się nawet specjalnie przebudzić jeśli sen był nieprzyjemny. Dziś przestaję to rozróżniać....

5

Odp: Znaczenie snów

O.o
Scarabea, może masz kontakt z duchami.

Wczoraj miałam sen, którego wolałabym nie interpretować w żaden sposób. Posłuchajcie...

Jestem z przyjaciółką w lesie. Patrzymy w niebo, a tam rosyjska rakieta. Wybuch nie był jakiś ogromny, ale bardzo blisko nas. Podnosimy się z ziemi, patrzymy w górę - całe niebo w rakietach. Uciekamy do mnie do domu między tymi drzewami, odwracam się, a tam desantują się ruscy i biegną za nami z karabinami. Przede mną dwie górki nawozu (nie wiem skąd to w lesie, ale ok, wyglądało jak przegniłe kopy liści zmieszane ze zwierzęcymi odchodami) i pojawia się świadomość, że zaraz dostanę serię w plecy, padnę, a nie chcę umierać w gó***e, więc przyspieszam. Dobiegamy do domu. Okazuje się, że oprócz rakiet i wojska, z nieba spadły też cukierki krówki w papierkach z napisem: "Krówki jakośtam-tureckie"(nie widziałam nazwy pierwszego państwa, bo papierek był zagięty) i pod tym napisem było jeszcze:"Kreml to Kreml. Wyprodukowano w Syrii" big_smile

6

Odp: Znaczenie snów

Ty się panicznie boisz ruskich i upatrujesz ratunku w Turkach - oto cała interpretacja;)

7

Odp: Znaczenie snów

To raczej duchy mają go ze mną, bo ja ich nie wywołuję w żaden sposób i nie życzę ich sobie... Ale te głosy są takie rzeczywiste, że jestem w szoku jak budzę się i nikogo nie ma...

A Twój sen to taki trochę z pogranicza w ogniu... Dobrze że były chociaż cukierki na osłodę:)

8

Odp: Znaczenie snów

Przyznaję, że nie pałam sympatią do Rosjan, choć bardziej chodzi o moją jawną niechęć do Putina. Niestety o Erdoganie też nie mam najlepszego zdania.

9

Odp: Znaczenie snów

A mnie się śniło, że  byłam na wielkiej świecącej łące, gdzie krowy zjadały spadające gwiazdy i zastanawiałam się,  jak też one je strawią:)

10

Odp: Znaczenie snów

Śniła mi się dzisiaj koleżanka z podstawówki, że była lekarzem, ale przyjmowała ludzi w lesie,  była taka wiata pod drzewami, dość absurdalnie to wyglądało jak teraz o tym myślę, ale we śnie było wszystko ok.... Przychodziła na lunch do naszego biurowca i gubiła się w plątaninie korytarzy, a jak dotarła do celu to się okazywało, że już nie ma kawy... co za głupi  sen:)

11

Odp: Znaczenie snów

Krowy mają super żołądki czterodzielne, choć według niektórych mają 4 żołądki, więc można jeden przeznaczyć do trawienia trawy, drugi do sianka, trzeci do wody, czwarty do gwiazd. smile Podoba mi się ten sen.

Zafira, jak spotkasz tą koleżankę i pójdziecie na kawę, to zgłosimy do U&Z, żeby Ci zmienili rangę z "wyjadacz" na "prorokini" big_smile

Mi śnił się koszmar z moim kotem i nieżyjącym psem. Bardzo przykry sad Kot zaatakował psa, pies był już stary i chory i nie mógł się bronić, prawie go zadusił sad

12

Odp: Znaczenie snów

Mi się śnił gorszy koszmar, mój były sprowadził się po sąsiedzku i ciągle za mną łaził i pytał: Dlaczego jesteś taka słodka? yikes

13

Odp: Znaczenie snów

Obawiam się ,że nie jesteśmy jeszcze robotami ,żeby móc się zaprogramować lub sen .Uważam ,że jeśli coś w ciągu dnia bardzo przeżywamy to może nam się w jakimś sensie przyśnić

14

Odp: Znaczenie snów

[quote=Cynthia]Mi się śnił gorszy koszmar, mój były sprowadził się po sąsiedzku i ciągle za mną łaził i pytał: Dlaczego jesteś taka słodka? yikes[/quote]

Tak, to są najgorsze sny, kiedy musimy znosić towarzystwo niechcianych już osób...

15

Odp: Znaczenie snów

Mnie też ostatnio śnił się znajomy sprzed lat, sprzedawał jakieś stare książki, a jego "sklep" był w mojej kuchni sprzed remontu:)

16

Odp: Znaczenie snów

Skomplikowane powiązania. Też tak czasem mam. Nasze sny są takie kreatywne... wyszukują połączenia pomiędzy ludźmi i miejscami, których sami byśmy nie znaleźli big_smile haha big_smile Może mogłyby też wskazywać jakieś rozwiązania problemów i nowe drogi, których nie widzimy? Byłoby fajnie.

17

Odp: Znaczenie snów

Mi się śniło, że po sąsiedzku, w starej kamienicy był trybunał konstytucyjny:) A przecież nie przejmuję się wcale tą całą polityką...

18

Odp: Znaczenie snów

Nasłuchałaś się pewnie w mediach, bo wszyscy wszędzie ten temat mielą. Twoja świadomość to zlała, ale podświadomość nie wnika, czy nas coś obchodzi czy nie hmm

19

Odp: Znaczenie snów

Obudziłam się dziś przed 12.00, śniło mi się, że przyszedł ksiądz po kolędzie, bardzo miły, było sporo śpiewających dzieciaków a ja nie miałam cukierków by ich poczęstować – stresujące niedopatrzenie, później kurier przyniósł mi próżniowo zapakowanego kota...

20

Odp: Znaczenie snów

Podstawa zdrowego snu i wypoczynku to dobre miejsce, właściwie dobrany materac i poduszka. Polecam przejrzeć sobie ofertę materacy [url]https://www.strefasypialni.pl/pl/c/MATERACE/66,[/url] do wyboru mnóstwo opcji. Jeśli śpisz swobodnie to i sny będą jaśniejsze i przyjemniejsze. Warto co kilka miesięcy odwracać materac, żeby był równomiernie sprężysty.

21

Odp: Znaczenie snów

[quote=milagro] (...) później kurier przyniósł mi próżniowo zapakowanego kota...[/quote]
Hahahahahahhahahahahhaaa big_smile Nie mogę! big_smile big_smile big_smile

Tak sobie myślę w związku z tym, że sen Milagro rozbawił mnie niemal do łez, że chyba nigdy nie śniła mi się sytuacja, w której śmieję się we śnie.

22

Odp: Znaczenie snów

Dziś nie było mi dso śmiechu, bo  przyśnił mi się jakiś psychopata - w osobie zapomnianego już przeze mnie faceta z przeszłości, który próbował mnie prośbą i groźbą skłonić do tego, żebym znów z nim była. Oczywiście na wszelkie obcesowe sposoby odpędzałam go od siebie, ale atmosfera snu była tak absurdalna, że rano nie mogłam uwierzyć, że to mi się mogło w ogóle przyśnić... Argumentował m.in. że właśnie zbudował kamienicę i dlatego mam z nim być. Resztę jego pomysłów już na szczęście zapomniałam big_smile
Takie sny są szkodliwe dla zdrowia.

23

Odp: Znaczenie snów

Ooou... to nie był przyjemny sen. Zaborczy eks przyśnił mi się kilka razy i też nie lubię snów z nim. Mam nadzieję, że ten Twój sen szybko uleciał z pamięci w ciągu dnia smile
Ja wolałabym, żeby przyśnił mi się książę z bajki big_smile

24

Odp: Znaczenie snów

Mi często śnią się jakieś zwierzęta, czy to może coś znaczyć?

25

Odp: Znaczenie snów

A ja rzadko pamiętam sny..