1

Temat: Gabinet lekarski

Czy lekarze mają konkretne obowiązki dotyczą wyposażenia ich gabinetów? Czy muszą tam się znaleźć konkretne meble/wyposażenie? Jest to w jakikolwiek sposób regulowane?

2

Odp: Gabinet lekarski

Pewnie  nie tyle o meble chodzi, ale o sprzęt, żeby był sprawny i nie szkodził pacjentom... W publicznych ZOZ-ach takie kontrole może przeprowadzić organ nadzorujący, np. Urząd Wojewódzki, a w prywatnych to pewnie jest tak, ze jak pacjent ma wątpliwości co do jakości sprzętu to może odmówić badania

3

Odp: Gabinet lekarski

Ale nie szkodził pacjentom na jakiej zasadzie? Masz na myśli środki wykorzystane przy tych meblach, np. jakieś lakiery? Czy bardziej o bezpieczeństwa na zasadzie takiej, że są sprawne, nie mają części, którymi można by zrobić komuś krzywdę?

4

Odp: Gabinet lekarski

Ja się spotkałam z mocno przestarzałym sprzętem w gabinecie stomatologicznym, widać było że jakiś sprowadzany z zachodu, mocno po przejściach... Fotel nie chciał się podnosić, aż dentysta wziął się za naprawę, a kolejka stała i czekała... Tak to jest, jak się robi absurdalne oszczędności.

5

Odp: Gabinet lekarski

To że nie mają zaszkodzić dotyczy każdej branży, nie tylko gabinetów lekarskich. A meble mają ładnie wyglądać i być funkcjonalne. Zresztą masz gotowe rozwiązania pod gabinety lekarskie.  Tutaj głównie chodzi o funkcjonalność, a nie o wygląd czy zastosowany materiał. Wcale nie wszędzie w gabinetach meble są metalowe.

6

Odp: Gabinet lekarski

Czyli jednak... obowiązku nie ma, ale... obowiązki funkcjonalne mówią coś całkowicie innego?
Zapoznam się bliżej z tematem, najlepiej będzie pogadać z kimś ze sklepu - powinni najlepiej znać sytuację, skoro na co dzień tym obracają.

7

Odp: Gabinet lekarski

Ja zawsze chodzę do lekarzy, którzy mają nowoczesne gabinety.

8

Odp: Gabinet lekarski

A ja chodzę zawsze po prostu do dobrych lekarzy ;-) Bo liczy się przecież wiedza i fachowość. Natomiast jeśli gabinet dopiero powstaje, to powinien być nowoczesny - bo akurat pacjenci salonów prywatnych zwracają uwagę na start. Jakby nie było, za pomoc lekarską płacą dosyć dużo.

9

Odp: Gabinet lekarski

Zgadzam się, że wiedza jest najważniejsza. A sprzęt - to przede wszystkim jest uzależnione od specjalizacji lekarza.

10

Odp: Gabinet lekarski

Dobra wszystko wiem. Odsyłam raz jeszcze - [url]http://kart-map.pl/pl/42-meble-medyczne[/url]
Prawnego wymogu nie ma, ale jest funkcjonalny. I powiedzmy sobie szczerze -  patrząc na parametry i charakter tych rozwiązań, widać że nie dopasowano tego wszystkiego przypadkowo.

11

Odp: Gabinet lekarski

W publicznych ZOZ-ach jest pod tym względem tragedia, bywają  jeszcze u ginekologa odrapane i zardzewiałe miski z lat 80-tych... Ja bym się bała z nich skorzystać...

12

Odp: Gabinet lekarski

Ogólnie publiczne przychodnie są tragicznie utrzymane. Nie ma środków na opłacanie odpowiedniej ilości lekarzy, a gdzie tutaj oczekiwać, że znajdą się środki na poprawę standardów leczenia. Nie ma na to najmniejszych szans.

13

Odp: Gabinet lekarski

Rikela  takie pytanie może warto zadać w NFZ nie wiem, jak to jest wymagane jeśli chodzi o standart i wyposażenie.

14

Odp: Gabinet lekarski

myślę ,że  ginekolog ,stomatolog ,czy okulista to raczej muszą mieć odpowiedni sprzęt

15

Odp: Gabinet lekarski

Już wszystko jasne - z Kart-map wszystko wyjaśnili. Nie ma przepisów które regulują takie kwestie. Chodzi tutaj wyłącznie o względy funkcjonalne. NFZ nie wskazuje jakie gabinet lekarski musi posiadać wyposażenie, przynajmniej nie pod względem sugerowania, że to mają być rozwiązania metalowe.

16

Odp: Gabinet lekarski

Witam,

z tym wyposażeniem gabinetów - dużo zależy czy jest to gabinet prywatny, czy ma podpisaną umowę z NFZ. Przy podpisanym kontrakcie gabinet musi być wyposażony w sprzęt, który zapewni świadczenie usług zakontraktowanych. Czy wyobrażacie sobie lekarza który nie wykona podstawowego badania ciśnienia tętniczego? Przy tak dużej konkurencji gabinety, które nie będą wyposażone w  odpowiednie holtery [url]https://kredos.pl/holtery-cisnienia/holter-cisnienia-aspel-holcard-cr07-specyfikacja[/url]
przejdą do historii.

Pozdrawiam,
Adelka

17

Odp: Gabinet lekarski

Myślę ,że powinny mieć ,przynajmniej specjalistyczne w odpowiednie sprzęty .

18

Odp: Gabinet lekarski

Wyobrażacie sobie badanie ginekologiczne na zwykłym łóżku? bo ja nie ,albo stomatologa co ma obcęgi do wyrywania zębów ?
Według mnie muszą mieć sprzęt odpowiadający standartom leczenia .W końcu nie żyjemy w Afryce .

19

Odp: Gabinet lekarski

Odwiedzacie regularnie dentystę? ja się poważnie zastanawiam czy nie zainwestować w takie implanty. To chyba coraz popularniejszy zabieg stomatologii estetycznej prawda?

20

Odp: Gabinet lekarski

Zgadza się i coraz tańszy.

21

Odp: Gabinet lekarski

Właśnie a gdzie można się skonsultować w sprawie takich implantów? Pomagał wam kiedyś ten [url=http://dentalpark-krakow.pl]stomatolog kraków[/url]? w takiej profesjonalnej klinice na pewno zajmą się kompleksowo naszymi zębami...

22

Odp: Gabinet lekarski

Do gabinetów między innymi dentystycznych wykorzystuje się takie meble [url]http://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/meble-metalowe/meble-medyczne[/url] czyli meble typowo medyczne, nie mówię tu o sprzęcie specjalistycznym tylko o meblach.

23

Odp: Gabinet lekarski

obił mi się o uszy stomatolog z Poznania, ponoć dobrze wprawiał implanty, ale nie pamiętam o kogo chodzilo

24

Odp: Gabinet lekarski

Ja nie tyle zwracam uwagę na wyposażenie gabinetu co na wiedzę lekarza, bo jeśli mi nie umie pomóc, to co mi po ekstra meblach i sprzęcie?

25

Odp: Gabinet lekarski

[quote=Belloved]Ja nie tyle zwracam uwagę na wyposażenie gabinetu co na wiedzę lekarza, bo jeśli mi nie umie pomóc, to co mi po ekstra meblach i sprzęcie?[/quote]

swiete slowa, jak nie będzie miał wiedzy to nawet nie będzie umiał wykorzystać mozliwości sprzętu, haha