1

Temat: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

Piszcie jakie ćwiczenia sprawdziły się u Was, co możecie polecić, jakie były efekty?
Ja polecam ćwiczenie mięśni Kegla,  czyli mięśni dna miednicy, które się rozleniwiają w ciąży. Pomocne są w tych ćwiczeniach kulki gejszy.

2

Odp: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

W ciąży powinno się ćwiczyć mięśnie pleców i kręgosłup, żeby potem dźwigać ten cieżar przed sobą wink oczywiście powinno się zapytać wcześniej lekarza czy nie ma przeciwskazań i ćwiczyć systematyznie, najlepiej codziennie i nie forsownie

3

Odp: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

Słyszałam o ćwiczeniach na brzuch ale z nimi to chyba trzeba uważać żeby nie wywołać poronienia albo wczesnego porodu...?

4

Odp: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

Polecam basen, jogę i pilates dla kobiet w ciąży smile
No i ćwiczymy mięśnie kregla, warto poczytać na ten temat i się stosować smile

5

Odp: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

Mi się z kolei udało znaleźć ćwiczenia po ciąży , filmik bardzo przydatny jak dla mnie? Mnie jakoś bardziej to motywuje niż jakbym miała coś sama wymyślić. smile

6

Odp: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

Ja też znalazłam w czasie ciąży takie ćwiczenia na kręgosłup , ale faktycznie wszystko z umiarem:)

7

Odp: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

Nie ma nic lepszego niż FIT LADY, to specjalnie dedykowane ćwiczenia.. jak sama nazwa wskazuje - dla nas. ;-) Polecam Ćwiczenia dla ciężarnych z FIT LADY

8

Odp: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

Dużo dobrego słyszałam o ćwiczeniu jogi podczas ciąży: "techniki relaksacji pozwalają złagodzić zmęczenie" oraz iż dzięki tym ćwiczeniom "rodząca będzie potrafiła wykorzystać bój jako sprzymierzeńca, a nie pogrążać się w nim."

9

Odp: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

Joga faktycznie jest bardzo dobra, nie tylko w ciąży. Oczywiście, jeśli nie ma przeciwwskazań. Znalazłam pełen pakiet  na stronie www Zerknijcie, bo moim zdaniem warto. Macie tam i rozgrzewkę, i ćwiczenia, i rozciąganie. Przygotowała je fizjoterapeutka, więc możecie być pewne, że są bezpieczne dla płodu i zdrowia przyszłej mamy.

10

Odp: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

Wszystko jest uwarunkowane od samopoczucia ,jeśli lekarz pozwoli to jak najbardziej .

11

Odp: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

Ja to myślę, że wszystko powinno się ustalać z lekarzem, ja miałam bardzo fajną lekarkę prowadzącą ciążę- i ona super mi wszystko podpowiadała. Ogólnie zlecała potrzebne badania i w ogóle dużo uwagi poświęcała pacjentowi.

12

Odp: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

Na pewno nie ćwiczenia wysiłkowe, ale może być taka rekreacja, lekki aerobik, ćwiczenia w wodzie też.

13

Odp: Ćwiczenia wskazane w ciąży i po porodzie

Joga - niektóre asany oczywiście.