URODA I ZDROWIE

Farbowanie włosów – poradnik

25 października 2019, dodał: Redakcja

Farbowanie włosów to, zaraz po strzyżeniu, jeden z najczęściej wybieranych sposobów na zmianę swojego wizerunku. Dzięki obecności na rynku farb do domowej koloryzacji można zrobić to w krótkim czasie i uzyskać naprawdę spektakularne efekty. Jest jednak kilka kwestii, o których trzeba pamiętać, aby cały zabieg przebiegał bezpiecznie i dał oczekiwane efekty. Prezentujemy krótki poradnik dotyczący koloryzacji włosów. Bez względu na to, jaki kolor Cię interesuje, godną uwagi propozycją są farby Garnier Color Naturals – Miedziany kasztan, Słodka wiśnia i Brąz to tylko kilka z odcieni, które skradną Twoje serce. Jak przeprowadzić koloryzację w domu?

Garnier Color Naturals – Miedziany kasztan czy Miedziany blond?

Planując samodzielną koloryzację, jednym z najważniejszych czynników, jakie trzeba wziąć pod uwagę, jest odcień farby. Warto pamiętać o tym, że radykalne zmiany koloru, jak np. zejście z czerni do jasnego blondu, sąpraktycznie niemożliwe w warunkach domowych i w takich sytuacjach bezpieczniej i wygodniej będzie wybrać się do salonu fryzjerskiego. W domu bez problemu można wykonać za to zabieg pogłębienia lub rozjaśnienia koloru o 2-3 tony. Fanki wyrazistych odcieni mogą wziąć pod uwagę rudości od Garnier Color Naturals – Miedziany kasztan, Miedziany blond lub Miedzianą czerwień. Fanki brązów mogą wybrać soczystą Gorzką czekoladę, Mroźny kasztan bądź Ciemną czekoladę. Garnier oferuje swoim klientkom również szeroki wybór blondów. Opakowania tych farb zawierają poglądową informację na temat odcienia, jaki można uzyskać dzięki koloryzacji danym kolorem – posiłkując się taką wiedzą, można wybrać produkt, który najlepiej sprosta oczekiwaniom.

Domowa koloryzacja – jaki rodzaj farby wybrać?

Chcąc wykonać koloryzację samodzielnie, warto sięgnąć po jeden z dwóch najpopularniejszych rodzajów farb: te przeznaczone do koloryzacji trwałej bądź nietrwałej. Koloryzacja trwała zapewnia efekt, który nie zniknie po kilku myciach, ponieważ pigmenty naturalnie znajdujące się we włosach są rozkładane przez nadtlenek wodoru i inne składniki oraz pomagają wprowadzić do struktury włosa nowe. Koloryzacja trwała pozwala także na pokrycie siwych włosów. Aby jednak nie zaszkodzić swoim włosom, warto wybierać produkty o składzie naturalnym bądź zawierające składniki pielęgnujące. Dobrym przykładem są farby Garnier Color Naturals. Obecność olejków sprawia, że podczas koloryzacji pasma są aktywnie nawilżane i wygładzane.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Lokówki
u mnie to nie działa, albo coś nie tak z moimi włosami :D dziwne...
Rehabilitacja
Cześć. Słuchajcie jakiś czas temu uległam wypadkowi w wyniku którego straciłam kończynę dolną...
Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)