Elektryczny wózek inwalidzki. Czy warto w niego zainwestować? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Elektryczny wózek inwalidzki. Czy warto w niego zainwestować?

2 lutego 2024, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Osoby niepełnosprawne wymagają odpowiedniego wsparcia w zakresie poruszania się. Zapewnia je im wózek inwalidzki, który gwarantuje samodzielność, niezależność i komfort życia na wysokim poziomie. W dzisiejszych czasach do wyboru mamy nie tylko klasyczne wózki ręczne poruszane siłą mięśni, lecz także nowoczesne rozwiązania elektryczne – chętnie wybierane zwłaszcza przez dzieci, osoby starsze, a także miłośników nowoczesnych technologii. Sprawdźmy, czym elektryczne wózki inwalidzkie górują nad swoimi klasycznymi rozwiązaniami i dlaczego warto zainwestować w ich zakup!

Elektryczny wózek inwalidzki

Dla kogo polecany jest elektryczny wózek inwalidzki?

Elektryczne wózki dla osób niepełnosprawnych od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród osób niemogących się samodzielnie poruszać oraz ich rodzin. Są to nowoczesne, proste w obsłudze, wygodne w użytkowaniu oraz dające szerokie możliwości rozwiązania, które mają szansę świetnie sprawdzić się w przypadku praktycznie każdej osoby niepełnosprawnej. Wśród nich jest jednak pewna grupa osób, dla których wózki elektryczne są szczególnie polecane.

Są to przede wszystkim ludzie, którzy ze względów zdrowotnych nie są w stanie sprawnie przemieszczać się na klasycznym wózku ręcznym – np. nie mają wystarczająco siły mięśniowej w rękach lub doznały poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Sterowany elektrycznie wózek inwalidzki chętnie wybierają także rodzice dzieci z niepełnosprawnością oraz seniorzy, którzy nie mają dość siły, aby obsługiwać wózek ręczny.

Wózek elektryczny to także doskonały wybór dla osób niepełnosprawnych, które codziennie pokonują długie dystanse, lubią przebywać na świeżym powietrzu, regularnie wychodzą na zakupy czy nade wszystko cenią sobie komfort i wygodę, jakiej nie są w stanie zapewnić im sterowane manualnie wózki inwalidzkie.

Dlaczego warto rozważyć zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego?

Elektryczne wózki inwalidzkie to nowoczesne, cenione wśród swoich użytkowników rozwiązania, które zapewniają wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Są przy tym bardzo proste i intuicyjne w obsłudze – sterowanie ich funkcjonalnością odbywa się za pomocą specjalnego joysticka. Co ważne, elektryczny wózek inwalidzki może być obsługiwany także przez osoby niemające czucia w rękach – kierowanie wózkiem może odbywać się np. językiem, brodą czy nawet stopą, w zależności od potrzeb użytkownika. Tego typu sprzęt jest więc zdecydowanie warty rozważenia, jeśli zależy nam na komforcie przemieszczania się na dłuższych dystansach oraz jak najmniejszym obciążeniu organizmu.

Elektryczny wózek inwalidzki

W sprzedaży dostępne są zarówno modele o standardowej konstrukcji, które są przeznaczone do poruszania się po mieszkaniu, jak i większe, typowo miejskie wózki. Spośród nich warto zwrócić szczególną uwagę na rozwiązania przeznaczone dla seniorów – skutery elektryczne dla osób niepełnosprawnych. Są to specjalne konstrukcje, które idealnie sprawdzają się np. na zakupy, samodzielne wyjście seniora na spacer, wizytę u lekarza czy odwiedziny u bliskich osób. Zarówno wózki inwalidzkie, jak i skutery posiadają składają konstrukcję, co pozwala na ich przewożenie w bagażniku auta oraz wygodne przechowywanie w mieszkaniu.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaskakujące powody unieważniania ma…
Jakiś celebryta ponoć podał powód, że jest gejem:) Ciekawe czy sąd kościelny uwierzył,...
Czy AI wykrada dane?
Umie podszyć się nawet pod realną osobę, więc niedługo wszyscy będziemy mieć klony...
Najzdrowsze mięso
Moim zdaniem mięso każdego rodzaju zakwasza organizm, a więc nie jest zdrowe...
Małżeństwa z najdłuższym stażem…
Rekordziści mają ponad 70-letni staż, to dłużej niż żyje wiele osób.... To już...