URODA I ZDROWIE

Egzotyka i świeżość w Twoim domu

7 maja 2018, dodał: Redakcja

fot. Wirginia Bryll

Naturalne zapachy olejków eterycznych działają na nasz nastrój, wprowadzają relaksującą atmosferę do wnętrz lub mobilizują do aktywności. Jeśli w pomieszczeniu ładnie pachnie, chętnie w nim przebywamy i do niego wracamy. Do odświeżania powietrza w domu lub w pracy możemy używać olejków eterycznych o ziołowych, leśnych bądź owocowych woniach. Wszystko zależy od rezultatu, jaki chcemy osiągnąć i oczywiście indywidualnych preferencji.
Niezwykle ciekawą propozycją kompozycji do nawaniania powietrza jest mieszanina olejków o zdecydowanie świeżym owocowym zapachu i olejków o egzotycznej woni. Ten oryginalny zestaw dostarczy niepowtarzalnych wrażeń zmysłowych, sprawi, że wnętrze, w którym go rozpylimy, będzie przyciągać nie tylko eleganckim wystrojem, ale także unikalną nutą zapachową. Jedną z takich interesujących kompozycji jest połączenie olejku sandałowego z olejkiem cytrynowym, które znajdziemy w mieszance do odświeżania powietrza w biurach i mieszkaniach Jonomix E marki Dr Beta.

Orientalny olejek sandałowy

Należy do najwspanialszych oraz najbardziej poszukiwanych składników zapachowych w perfumerii i najcenniejszych olejków w aromaterapii. Otrzymywany przez destylację z parą wodną drewna sandałowego uprawianego przede wszystkim w Indiach posiada niezwykły drzewny zapach i wiele wspaniałych właściwości. Znany od tysiącleci jako środek odkażający i wprawiający w nastrój medytacyjny jest również łagodnym afrodyzjakiem. Działa uspokajająco i antyseptycznie, dlatego używany jest między innymi w depresjach, napięciach nerwowych, zaburzeniach przedmenstruacyjnych oraz problemach związanych z menopauzą, a także przy katarze, kaszlu i zapaleniach skóry.

Orzeźwiający olejek cytrynowy

Olejek otrzymywany jest przez wyciskanie skórek cytryn uprawianych w basenie Morza Śródziemnego, USA i Brazylii. Posiada piękny cytrusowy zapach i znakomicie odświeża powietrze. Ma właściwości przeciwmikrobowe, jest środkiem tonizującym i uspokajającym. Pomaga zatem w nadciśnieniu, napięciu nerwowym oraz w przeziębieniu, stanach zapalnych skóry, żylakach i reumatyzmie.  Olejek cytrynowy jest stosowany także w formie skórki lub aromatu w artykułach spożywczych i kosmetykach na przykład w paście do zębów.

Połączenie tych dwóch wspaniale pachnących olejków eterycznych tworzy niepowtarzalną mieszankę do odświeżania powietrza. Możemy jej z powodzeniem używać zarówno w kominkach aromaterapeutycznych, jak i w różnego rodzaju nawilżaczach. Wnętrza naszych domów i biur wypełni wówczas wyjątkowa woń, która dostarczy nam niepowtarzalnych wrażeń zmysłowych.

Mieszanka z użyciem olejków eterycznych Dr Beta przywracająca równowagę psychiczną:

Olejek sandałowy 2 krople

Olejek szałwii muszkatołowej 4 krople

Olejek ylangowy 2 krople

Olejek drzewa różanego 2 krople

Stosować w kominku aromaterapeutycznym. Mieszanka wycisza, sprzyja rozmyślaniu i medytacji. Doskonała podczas nastrojowych i romantycznych spotkań!

www.drbeta.pl

***
LITERATURA

Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud, Aromaterapia dla każdego, Białystok 2007

Iwona Konopacka, Władysław St. Brud, Pachnąca apteka. Tajemnice aromaterapii, Łódź 2008

Aromaterapia – informator Dr Beta®, Warszawa 2010

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wypadające matowe włosy
Generalnie trzeba zwrócić uwagę na poziom witamin w diecie...
Dieta z niskim IG
Ale masz insulinooporność czy cukrzycę? Na stronach dietetyków pewnie można coś takiego znaleźć......
Jedzenie kompulsywne
Mnie się zdarzało jak oglądałam tv, nie zastanawiałam się wtedy, że zjadłam już sporo...
Leady - jak je pozyskać?
> Cosmix napisał/a: > Skuteczne są kampanie dedykowane do konkretnych grup odbiorców na Fb. Dokładnie,...