Egzotyka i świeżość w Twoim domu

7 maja 2018, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

fot. Wirginia Bryll

Naturalne zapachy olejków eterycznych działają na nasz nastrój, wprowadzają relaksującą atmosferę do wnętrz lub mobilizują do aktywności. Jeśli w pomieszczeniu ładnie pachnie, chętnie w nim przebywamy i do niego wracamy. Do odświeżania powietrza w domu lub w pracy możemy używać olejków eterycznych o ziołowych, leśnych bądź owocowych woniach. Wszystko zależy od rezultatu, jaki chcemy osiągnąć i oczywiście indywidualnych preferencji.
Niezwykle ciekawą propozycją kompozycji do nawaniania powietrza jest mieszanina olejków o zdecydowanie świeżym owocowym zapachu i olejków o egzotycznej woni. Ten oryginalny zestaw dostarczy niepowtarzalnych wrażeń zmysłowych, sprawi, że wnętrze, w którym go rozpylimy, będzie przyciągać nie tylko eleganckim wystrojem, ale także unikalną nutą zapachową. Jedną z takich interesujących kompozycji jest połączenie olejku sandałowego z olejkiem cytrynowym, które znajdziemy w mieszance do odświeżania powietrza w biurach i mieszkaniach Jonomix E marki Dr Beta.

Orientalny olejek sandałowy

Należy do najwspanialszych oraz najbardziej poszukiwanych składników zapachowych w perfumerii i najcenniejszych olejków w aromaterapii. Otrzymywany przez destylację z parą wodną drewna sandałowego uprawianego przede wszystkim w Indiach posiada niezwykły drzewny zapach i wiele wspaniałych właściwości. Znany od tysiącleci jako środek odkażający i wprawiający w nastrój medytacyjny jest również łagodnym afrodyzjakiem. Działa uspokajająco i antyseptycznie, dlatego używany jest między innymi w depresjach, napięciach nerwowych, zaburzeniach przedmenstruacyjnych oraz problemach związanych z menopauzą, a także przy katarze, kaszlu i zapaleniach skóry.

Orzeźwiający olejek cytrynowy

Olejek otrzymywany jest przez wyciskanie skórek cytryn uprawianych w basenie Morza Śródziemnego, USA i Brazylii. Posiada piękny cytrusowy zapach i znakomicie odświeża powietrze. Ma właściwości przeciwmikrobowe, jest środkiem tonizującym i uspokajającym. Pomaga zatem w nadciśnieniu, napięciu nerwowym oraz w przeziębieniu, stanach zapalnych skóry, żylakach i reumatyzmie.  Olejek cytrynowy jest stosowany także w formie skórki lub aromatu w artykułach spożywczych i kosmetykach na przykład w paście do zębów.

Połączenie tych dwóch wspaniale pachnących olejków eterycznych tworzy niepowtarzalną mieszankę do odświeżania powietrza. Możemy jej z powodzeniem używać zarówno w kominkach aromaterapeutycznych, jak i w różnego rodzaju nawilżaczach. Wnętrza naszych domów i biur wypełni wówczas wyjątkowa woń, która dostarczy nam niepowtarzalnych wrażeń zmysłowych.

Mieszanka z użyciem olejków eterycznych Dr Beta przywracająca równowagę psychiczną:

Olejek sandałowy 2 krople

Olejek szałwii muszkatołowej 4 krople

Olejek ylangowy 2 krople

Olejek drzewa różanego 2 krople

Stosować w kominku aromaterapeutycznym. Mieszanka wycisza, sprzyja rozmyślaniu i medytacji. Doskonała podczas nastrojowych i romantycznych spotkań!

www.drbeta.pl

***
LITERATURA

Iwona Konopacka-Brud, Władysław St. Brud, Aromaterapia dla każdego, Białystok 2007

Iwona Konopacka, Władysław St. Brud, Pachnąca apteka. Tajemnice aromaterapii, Łódź 2008

Aromaterapia – informator Dr Beta®, Warszawa 2010

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)…
Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...
Jak sprawdzić fachowców od remontu?…
Myślę, że w czasie remontu warto pokazać to, co już zrobili komuś zaufanemu,...
Opieka medyczna
W ogóle chyba idziemy w tę stronę co USA, wydaje mi...
Zbieractwo i zakupoholizm
Tego nałogu się nie kontroluje, wolna przestrzeń jest dla takiej osoby brakiem, trzeba ją wypełnić...