SPA – egzotyka czy naturalna odnowa skóry?
Wiemy o tym, że już od pierwszej chwili kiedy przyjdziemy na ten świat zaczynamy się starzeć, a co za tym idzie również nasza skóra. Zauważalne objawy starzenia się skóry obserwujemy dopiero w późniejszym wieku, jednak warto dbać o to by jak najdłużej wyglądać młodo i pięknie. Za wygląd naszej skóry odpowiedzialne są nasze geny lecz bez odpowiedniej pielęgnacji geny te mogą się na nas po prostu „pogniewać”.
Na szybkie starzenie się skóry najbardziej narażone są części twarzy, szyi, przedramion i dłoni.
Lecznicze i odświeżające właściwości terapii wodnych znane były już w starożytności i w średniowieczu. Dlaczego już w tamtych czasach stosowano metody leczenia wodą? Przecież kiedyś nie znano tyle chemii gospodarczej i środków czyszczących, z którymi styka się dzisiejsza kobieta.
W tamtych czasach i do dnia dzisiejszego największym zagrożeniem dla skóry są zmienne warunki atmosferyczne i promieniowanie UV czyli promienie słoneczne. Nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych i solariów niszczy tkanki skórne. Powoduje to że bez odpowiedniej ilości wody skóra staje się sucha, szorstka i mało przyjemna. W dzisiejszych czasach preparaty do skóry skutecznie pomagają nawilżać, uzupełniać skórę w potrzebne witaminy, natłuścić i sprawić by skóra była świeża i pachnąca. W swoim salonie kosmetycznym możesz więc zaproponować klientce zastąpienie egzotycznego wyjazdu do drogich, zagranicznych kurortów usługę z udziałem profesjonalnych produktów SPA. Jedną z najbardziej popularnych metod naturalnej odnowy przedstawiamy poniżej. Polega ona na zastosowaniu peelingu, maski, kremu i parafiny.
Co daje peeling?
Prawidłowo zrobiony peeling ujędrnia i odmładza skórę. Wnikając w jej głąb, usuwa niektóre stany zapalne, zmniejsza wielkość porów i wspomaga leczenie niektórych odmian trądzika pospolitego. Dodatkowy masaż znakomicie koi zmysły, pobudza receptory wpływając na ogólny stan całego organizmu. Poprawia również krążenie co ma duży wpływ na polepszenie wyglądu skóry. Za pomocą peelingu usuwany jest zrogowaciały naskórek. Martwe komórki zastąpione są nowymi, młodymi, które są efektem odmłodzonej i jędrnej skóry. Dłonie po masażu peelingiem są wypoczęte i zrelaksowane. Optymalny czas przeprowadzania masażu peelingiem to 2 do 5 minut. Potem myjemy się w letniej wodzie i dokładnie osuszamy. Peeling powinien być przeprowadzony przynajmniej raz w tygodniu.
Teraz czas na maskę.
Maska to rodzaj kremu z zawartością cennych witamin i składników odżywczych. Jest prawdziwym „smakołykiem” dla skóry . Najlepiej zastosować ją na ciepło bo wtedy najlepiej wchłania się do skóry. Najbardziej potrzebują tego dłonie, które po nałożeniu maski możesz owinąć folią albo włożyć rękawice foliowe. Najlepszym sposobem jest jednak zanurzenie dłoni w ciekłej parafinie. Parafina rozgrzewając dłonie sprawi, że poszerzają się tkanki skórne przez które szybciej i głębiej przedostaną się cenne składniki zawarte w masce. Dłonie zanurzaj w parafinie 3 do 4 razy co kilka minut. Temperatura parafiny powinna mieć 40 – 50 stopni. Ściągnij parafinę a resztę maski zmyj letnią wodą. Zobaczysz, że skóra będzie „jak nowo narodzona”. Będzie cudnie pachnieć a Twoja klientka będzie zachwycona.
Tylko nie każ jej iść teraz do domu.
Koniecznie wmasuj odżywczy balsam na dłonie. SPA lotion zawiera olejki, minerały, witaminy i dodatkowe składniki odżywcze z naturalnych roślin. Wnika głęboko w skórę, zabezpieczając ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Taki zabieg powinien być luksusowym wstępem do następnych czynności związanych z manicure. Te same czynności możesz przeprowadzić również przed pedicure dla stóp. Do pedicure dodatkowym atutem jest kojący żel np. SPA Pedi Ice Cooling Gel , który znakomicie łagodzi objawy zmęczonych nóg. Wmasowany na koniec zabiegu poprawia kondycję mięśni, odświeża, a nawet likwiduje nieprzyjemne zapachy czasami występujące na stopach.
Pamiętaj, że profesjonalne produkty SPA i woda są dla ciała tym, czym dla duszy marzenia.