Egzotyczne wakacje w kraju?

13 czerwca 2016, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jak podają statystyki w bieżącym roku duża część polskich turystów zrezygnowała ze względów bezpieczeństwa z egzotycznych podróży. Odrobinę egzotyki można znaleźć jednak w kraju.

Spa still-life with stacked of stone and burning candles, close-up.

Od wielu lat w ofercie zabiegów SPA Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA znajdują się najskuteczniejsze zabiegi i rytuały z różnych zakątków świata.

-Tego lata poszliśmy o krok dalej, sprowadziliśmy do naszego hotelowego SPA terapeutów z egzotycznej wyspy Bali- informuje Paulina Kaleta, dyrektor Hotelu Mercure w Dosłońcu. W ten sposób dajemy naszym gościom możliwość skorzystania z ich ogromnego doświadczenia i niezwykle skutecznych technik masażu- dodaje Paulina Kaleta.

Dlaczego masaż?

Masaż to jedna z najstarszych dziedzin w medycynie a jego początki wiążą się ściśle z kulturą Indii i Chin, gdzie stanowi on początkowo element rytuału religijnego. W chińskiej księdze Kung-Fu już 3000 lat p.n.e. istnieją wzmianki o leczniczym działaniu masażu.

Masaż jest doskonałym sposobem na odzyskanie równowagi psychicznej, uwolnienie od stresu. Zmniejsza on nie tylko dolegliwości bólowe i uelastycznia stawy, ale także przyśpiesza krążenie krwi i limfy oraz wspomaga wydalanie produktów nieprawidłowej przemiany materii. Po masażu nasza skóra uelastycznia się staje się bardziej jędrna. Masaże poprawiają funkcjonowanie układu oddechowego, pobudzają system immunologiczny organizmu, a przede wszystkim wspomagają leczenie nerwic, bezsenności, stanów zmęczenia i depresji.

Tradycyjny masaż balijski

Wyspa Bali tak jak i znaczna część Azji znajduje się od starożytności pod wpływem cywilizacji Indii i Chin. Tu terapia dotykiem jest nieodłącznym elementem kultury, a przekazywane z pokolenia na pokolenie techniki masażu czynią terapeutów z wyspy Bali jednymi z najlepiej wykształconych i najbardziej cenionych specjalistów na świecie.

Masaż balijski stanowi kombinację kilku azjatyckich technik, czerpie między innymi z ajurwedy, chińskich technik akupresury oraz masażu relaksacyjnego, aromaterapii i jogi. Masaż balijski charakteryzuje się głębokim oddziaływaniem dłońmi na mięśnie naszego ciała i tym różni się od klasycznego masażu europejskiego. Dzięki intensywności stosowanych metod terapeuci docierają w głąb mięśni osiągając w ten sposób doskonały efekt leczniczy. Podczas zabiegu uciskane są pewne punkty ciała i wykonywane ruchy uciskające.

Płynne, lecz mocne i głębokie ruchy terapeuty rozluźniają i uwalniają napięcia oraz poprawiają krążenie krwi a co za tym idzie poprawia się przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych i w mięśniach. Technika ta poprawia krążenie krwi, i limfy a silny ucisk rozluźnia zblokowane mięśnie. Masaż oddziałuje także na tkankę łączną, m.in. ścięgna, i jest niezwykle skuteczny w terapii urazów sportowych.

Dla kogo balijska terapia?

Masaż balijski wykonywany przy dźwiękach muzyki oraz z zastosowaniem aromatycznych olejków eterycznych takich jak jaśminowy, bergamotowy, różany, ylang-ylang oddziałuje uspakajająco i relaksacyjnie wprowadzając ciało i umysł w stan pełnej harmonii.

Polecany jest w szczególności osobom spędzającym wiele godzin przed komputerem, odczuwającym stres, niepokój czy depresję a także osobom z bólami kręgosłupa i uprawiającym sport. Tego typu masaże sprawdzają się przy migrenach i innych bólach głowy, a także przy bezsenności. Masaż balijski stosowany jest przy chronicznych i ostrych dolegliwościach oddechowych wywołanych astmą lub alergią.

Przeciwwskazaniem do stosowania tego typu masażu jest ciąża, choroby serca, nerek i wątroby, zaburzenia krążenia, menstruacja, choroby skóry.

Tego lata warto skorzystać z oferty egzotycznych zabiegów w bezpiecznym dla nas otoczeniu. Doskonale skomponowane rytuały z masażami, kombinacje sprawdzonych technik z całego świata z relaksującymi zapachami, stemple ziołowe, olejki eteryczne, ciepło świecy czy kamieni wulkanicznych pozwolą nam uwolnić się od stresu i przyniosą ukojenie, relaks i dodadzą sił do pracy po wakacjach.

materiał prasowy

Hotel Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zakupy przez internet
Ja to coraz więcej rzeczy kupuję online, zamiast chodzić po sklepach. To jest...
Oglądanie filmów w sieci
Mnie te hollywoodzkie produkcje odrzucają natłokiem efektów specjalnych , ostatnio wolę takie powolniejsze kino...
Laseroterapia
Miałam depilację laserową i też jak na razie jest skuteczna
Niejadek w przedszkolu
Te saszetki to najwięcej pewnie cukru zawierają. Poza tym jedzenie, które leżało...