Strategie randkowe bywają różne. Niektóre panie zadowolą się spotkaniem w przytulnej kawiarni. Inne, te bardziej nietuzinkowe i szalone, będą wolały romantyczne wyznania na szczycie wieżowca lub przelot balonem.
O tym, jak się umówić, dokąd pójść, jak ubrać się na randkę i o czym na niej rozmawiać, można przeczytać w zabawnym poradniku Magdaleny Giedrojć „Vademecum singla”.
Chcesz poznać drugą połówkę Forum „Szukamy partnerów” zaprasza! >>>
Randka zasiadania
Kawowa
Jedna z najbardziej popularnych, czyli kawa i lody. To dobra propozycja, bezpieczna, dość neutralna, niezobowiązująca. Dla niektórych panów ważne jest także to, że nie obciąża budżetu. Wymaga jednak ciągłej konwersacji i skupienia uwagi na rozmówcy. Jeśli zatem jedna ze stron zbyt komunikatywna nie jest, lepiej będzie wybrać się na spacer lub na np. na jakąś wystawę.
Trzeba zadbać o to, by w kawiarni była odpowiednia atmosfera. Przepełnione „sieciówki” nie sprzyjają prywatności i są dość głośne.
Restauracyjna
To już szersza forma randki kawowej. Należy ją starannie przemyśleć. Warto wybrać się do lokalu, który jest nam już znany, co doda pewności siebie. Jeśli nie znamy gustów kulinarnych drugiej osoby, lepiej nie zapraszać do restauracji, w których serwowane są egzotyczne potrawy. Nie każdy musi lubić sushi czy kuchnię indyjską. Jeżeli zaś mamy pewność, że nasz partner uwielbia kuchnię meksykańską, warto dowiedzieć się, czym jest nachos i buritos. O kompromitację nie trudno!
Wybierajmy lokal o akceptowalnych przeciętnych cenach. Bardzo drogie menu wcale nie musi zrobić dobrego wrażenia na partnerce. Wręcz przeciwnie – może krępować.
Kto powinien zapłacić rachunek? Zasada jest taka, że płaci ten, kto zaprasza. Jeśli zaprasza kobieta, mężczyzna powinien stanowczo zabronić jej zapłacenia rachunku i zapłacić sam. Ale jeżeli ona zdecydowanie odmawia, trzeba ustąpić.
Jaką bieliznę włożyć na randkę? >>
Ranka kulturalna
Kinowa
Najbardziej popularna forma spotkania. Jeśli chcesz wywrzeć dobre wrażenie na partnerce, przestudiuj dokładnie repertuar, poczytaj streszczenia filmów i recenzje. Warto wcześniej wybadać gust drugiej osoby. Nie każdy mężczyzna lubi filmy sensacyjne i nie każdą kobietę wzruszają i bawią komedie romantyczne.
Bilety trzeba kupić wcześniej (randka polegająca na staniu w długiej kolejce nie jest przyjemna). Płaci za nie zapraszający.
Jednak wycieczka do kina czy teatru nie daje możliwości porozmawiania i poznania bliżej drugiej osoby. Po spektaklu lub seansie można zatem zaproponować spacer lub kawę.
Pomysły na zmysłowy wieczór – forum! >>
Wystawowa
Wizyta w muzeum lub galerii może być bardzo ciekawa. Jeśli wiesz, że partnerka interesuje się malarstwem XIX wieku, można zaproponować jej obejrzenie wystawy o tej tematyce. Jeśli lubi historię, wybierzcie się na jakąś interesującą ekspozycję do muzeum. A może właśnie muzeum miejskie lub galeria organizują coś, co warto zobaczyć? Do tego typu randki również należy się przygotować. Należy zapoznać się (chociażby pobieżnie) z tematem, przeczytać recenzje i opinie. Możesz błysnąć w oczach partnerki wiedzą na temat Mozarta albo Malczewskiego.
Randka wystawowa nie wymaga skupiania się na partnerze przez cały czas, daje doskonały temat do rozmowy. Umożliwia także subtelny kontakt fizyczny (przytrzymanie ręki).
Pierwsza miłość – nasze wspomnienia >>
Randka w ruchu
Spacer to idealna propozycja dla osób nieśmiałych i małomównych. Tematu do rozmowy może dostarczyć wszystko: wystawa sklepowa, plakat, klomb z pelargoniami, sprzedawca obwarzanków itd.
Miejsce spacerowe nie jest trudno wybrać: park, starówka, najładniejsza część dzielnicy.
Spacer to świetna okazja do tego, by wziąć partnerkę za rękę lub objąć ją, a przełamanie bariery dotyku jest milowym krokiem w rozwoju dalszej znajomości.
Warto zastanowić się nad miejscami, w których można będzie usiąść (kawiarnia, restauracja).
O czym rozmawiać – tematy dyżurne
- Praca, szkoła, studia – czym się zajmujesz; czy to, co robisz, jest ciekawe; dlaczego wybrałeś taki kierunek; co planujesz dalej.
- Wakacje – czy często wyjeżdżasz; gdzie już byłeś; gdzie najbardziej ci się podobało; dokąd chciałbyś pojechać.
- Sport – czy lubisz sport; jeździsz na nartach; pływasz; twój ulubiony sportowiec; czy oglądasz jakieś transmisje.
- Kuchnia – czy lubisz gotować; twoje ulubione potrawy; co robisz najlepiej; czego chciałbyś spróbować.
- Czas wolny – jak spędzasz wieczory i weekendy; masz jakieś hobby; oglądasz jakieś seriale.
Tekst na podstawie książki Magdaleny Giedrojć „Vademecum singla”, Wydawnictwo RM 2009