Dlaczego ważne jest korzystanie ze zdrowych produktów ekologicznych?

2 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Ekologiczne produkty to żywność produkowana metodą rolnictwa ekologicznego z dbałością o środowisko naturalne i dobrostan zwierząt. Dlaczego warto po nie sięgać?

sklep ekologiczny

Produkty ekologiczne stanowią synonim zdrowej żywności, a więc żywności, która:

–       dostarcza do organizmu niezbędne składniki odżywcze,

–       jest wolna od sztucznych konserwantów i ulepszaczy,

–       została wyprodukowana z wykorzystaniem substancji naturalnych i naturalnych procesów obróbki surowca.

Dzięki temu produkty ekologiczne są zdrowe, a zarazem naturalnie smaczne i aromatyczne. Ich codzienne spożywanie przekłada się na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, jednocześnie ułatwia utrzymanie masy ciała na prawidłowym poziomie. Ze względu na sposób produkcji żywności wyroby eko doskonale sprawdzają się również w przypadku osób borykających się z nietolerancjami pokarmowymi i alergiami. Zdecydowana większość tego typu produktów jest całkowicie wolna od alergenów. Dodatkowo ekologiczne produkty zbożowe są dostępne w wariancie bezglutenowym, a mleczne w opcji bez laktozy. To pozwala na zachowanie określonej diety, dając jednocześnie możliwość korzystania z dodatkowych walorów, jakimi odznacza się żywność ekologiczna.

Ekologiczne produkty – szeroki wachlarz korzyści  

Ekologiczne metody produkcji żywności mają za zadanie zapewnić ochronę zdrowia społeczeństwa i środowiska, a jednocześnie stanowić system zrównoważony pod względem ekologicznym, ekonomicznym i społecznym. Co to oznacza?

Ekologiczny aspekt produkcji żywności eko wyraża się przede wszystkim w produkcji prowadzonej w oparciu o zasoby wewnątrzsystemowe. Aspekt ekonomiczny przekłada się na rekompensatę zwiększonych nakładów pracy przez wyższą cenę produktu, która to cena z kolei znajduje uzasadnienie w wysokiej jakości wyrobu gotowego. (Co ważne wraz z rozwojem rolnictwa ekologicznego w Polsce, ceny ekologicznych produktów spadają osiągając poziom porównywalny z wybranymi markami wyrobów produkowanych przy użyciu metod konwencjonalnych.) Społeczny aspekt produkcji ekologicznej przekłada się na zwiększenie zatrudnienia na obszarach wiejskich i zapobieganie niekorzystnym zmianom spowodowanym bezrobociem wśród rolników, sadowników i hodowców.

W konsekwencji powyższego, wybór zdrowych produktów ekologicznych przekłada się nie tylko na nas, nasze zdrowie i dobre samopoczucie, ale również na nasze otoczenie. Dzięki zasadom proklamowanym przez rolnictwo ekologiczne możemy się cieszyć czystym środowiskiem, podczas gdy poprawa sytuacji zawodowej na wsi napędza inne dziedziny gospodarki, przekładając się na poprawę ogólnej jakości życia, tak na terenach wiejskich, jak i terenach zurbanizowanych. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, iż korzystanie ze zdrowych produktów ekologicznych to inwestycja w przyszłość naszą i naszych dzieci.

Gdzie szukać zdrowej żywności ekologicznej w korzystnej cenie? Sklep PolBioEco

Przez długi czas ekologiczne produkty kojarzone były przede wszystkim z wysoką ceną oraz ekskluzywnością – większość wyrobów eko można było zakupić wyłącznie w wyspecjalizowanych sklepach ze zdrową żywnością. Dzisiaj produkty ekologiczne są dostępne w ramach tzw. ekologicznych wysp w większości popularnych supermarketów i sklepach internetowych. Te ostatnie, jak Sklep PolBioEco oferują szeroki wybór wysokiej jakości asortymentu w naprawdę konkurencyjnych cenach.

Obok artykułów spożywczych, takich jak cukry, desery, kiełki, napary ziołowe, ocet, produkty zbożowe, przetwory, makarony i przyprawy Sklep PolBioEco oferuje swoim klientom również ekologiczne środki czystości. To niezwykle ciekawa grupa asortymentowa, w której możemy znaleźć ekologiczne produkty do sprzątania, do zmywarek i kilka produktów dla dzieci.

Klientów poszukujących wysokiej jakości produktów ekologicznych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z asortymentem sklepu internetowego PolBioEco pod adresem: https://sklep.polbioeco.pl W sprzedaży posiadamy naturalne wyroby oraz produkowane ze składników i surowców pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Korektor tuszujący siwe włosy Mytou…
Ja tego używam tylko w podbramkowych sytuacjach...
Balsam do golenia?
Gilette to jednak taka klasyka dla większości facetów.
Wynajmowanie mieszkania czy kredyt …
Jak się jest nastawionym bardziej na karierę niż przesiadywanie w jednym miejscu to raczej...
Manicure w Poznaniu
Używam zwykłych lakierów, więc zmiana koloru to nie problem, kiedy tylko sobie zamarzę...