Dlaczego warto stosować kubeczek menstruacyjny?

11 listopada 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kubeczek menstruacyjny bardzo dobrze przyjął się na runku akcesoriów kobiecych. Coraz więcej kobiet decyduje się zastąpić nim tradycyjne pomoce podczas miesiączki.

Kubeczek menstruacyjny

Gdzie leży fenomen kubeczków menstruacyjnych?

Mały, przydatny gadżet każdej kobiety

Nie ważne, czy jesteś w pracy, w szkole, czy podróży kubeczek możesz wziąć wszędzie ze sobą. Jest malutki i zawsze możesz mieć go w torebce lub w plecaku w dyskretnym woreczku.

Z kubeczkiem menstruacyjnym pojedziesz spokojnie na wakacje bez potrzeby zabierania siatki podpasek i tamponów.

Dedykowany jest praktycznie każdej kobiecie.Jedynymi przeciwwskazaniami mogą być schorzenia dróg intymnych, mocna wada postawy lub nowotwór. Ale nawet wówczas, po konsultacji z lekarzem, może się okazać że w Twoim przypadku jego używanie będzie całkowicie bezpieczne.

Najważniejsze jest żeby dobrze dobrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego. Pomocne w tym mogą być tabelki na stronie producentów. Jeżeli jednak wahasz się co do wyboru pierwszego kubeczka, poproś o radę swojego ginekologa.

Kubeczek możesz stosować również podczas czynnego uprawiania sportu, ruch nie sprawi, że mógłby się odwrócić.

Łatwa aplikacja kubeczka menstruacyjnego

Kubeczek menstruacyjny umieszcza się otwartą częścią do góry. Najlepiej do aplikacji jest go lekko zwinąć tak żeby samoistnie rozłożył się wewnątrz.

Zakładanie kubeczka może odbywa się na kilka sposobów, metodą prób i błędów wybierz najdogodniejszy dla siebie sposób.

Jak już odnajdziesz swój sposób, aplikacja kubeczka nie powinna stanowić żadnego sposobu. Kubeczek wsuwamy znacznie płycej niż tampony, a mimo tego jest dużo bardziej od nich niezawodny.

Martwisz się, że będziesz musiała wstawać w nocy by opróżniać kubeczek? Nic bardziej mylnego. Kubeczek też samoistnie nie wypadnie, jego krawędzie dobrze przylegają do ścianek pochwy i są utrzymywane w jednej pozycji przez mięśnie dna miednicy.

W zależności od intensywności okresu może się okazać, że kubeczek wystarczy Ci nawet do 12 godzin! Zapomnij o ciągłej wymianie. Wystarczy, że będziesz obserwować swoje ciało i szybko poznasz moment, w którym należy wyjąć kubeczek menstruacyjny.

Kubek menstruacyjny wyciągnij spokojnym ruchem ciągnąc za zwężoną końcówkę. Już widzisz jakie to proste!

Higieniczne kubeczki menstruacyjne

Stosowanie kubka menstruacyjnego jest dużo bardziej higieniczne niż wkładanie bielizny okresowej bądź używanie podpasek. Musisz tylko pamiętać żeby przy opróżnianiu mieć dostęp do bieżącej wody.

Po każdym opróżnieniu kubeczka należy dokładnie go umyć w ciepłej wodzie. Pamiętaj również żeby przed każdą pierwszą aplikacją oraz na końcu stosowania odkazić go. W razie potrzeby możesz dokładnie wymoczyć kubeczek w wodzie z solą, to pozwoli też na pozbycie się brunatnych odbarwień od krwi miesięcznej.

Skuteczność kubeczka przy właściwej aplikacji jest 100%, dzięki temu nie musisz martwić się o pobrudzoną bieliznę lub przykre zapachy.

Stosowanie kubeczka nie niesie niebezpieczeństwa uczulenia. Jego materiał wykonany jest z medycznego sylikonu, który jest nie tylko niezwykle trwały i nieprzemakalny, ale również nie zawiera plastiku, sztucznych barwników oraz środków chemicznych. Delikatna powierzchnia nie podrażnia wrażliwej skóry.

Wspieraj ekologicznie swoją planetę

Stosowanie podpasek oraz tamponów powoduje niestety generowanie dużej ilości odpadków. Im większe krwawieniem i dłuższy okres tym więcej ich musimy zużyć. A sytuacja ta powtarza się co miesiąc.

Decydując się na kubeczek niwelujesz dodatkowe śmieci. Jeden kubeczek możesz użytkować swobodnie nawet przez kilka lat!

Przy okazji w znaczny sposób redukujesz koszty, które wcześniej musiałaś ponosić na zakupy higieniczne.

Zdecyduj się przetestować tą innowacyjną pomoc dla kobiet i ciesz się doskonałym komfortem jaki daje. Dołącz do grona wielbicielek kubeczków menstruacyjnych.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...