Nieestetycznie wysuwające się spod kreacji ramiączko od stanika potrafi skutecznie irytować. Kiedy chcemy wyjść na kolację, imprezę czy randkę, zależy nam, aby móc się w pełni skupić na dobrej zabawie, a nie na ciągłym poprawianiu i regulowaniu.
Jak powinnyśmy mieć wyregulowane ramiączka?
Ramiączka biustonosza powinny być delikatnie naprężone, aby móc lekko podtrzymywać biust. Zazwyczaj przyjmuje się zasadę, że pod ramiączko stanika powinny zmienić się 2-3 palce. Jeżeli jednak pomimo wyregulowania w Twoim biustonoszu notorycznie opadają ramiączka, wpływ na to może mieć kilka czynników. Taki problem może pojawić się kiedy Twój biustonosz damski ma szerokie fiszbiny od stanika. Im szersze fiszbiny, tym mniejszy ciężar muszą dźwigać barki i ramiączka nie są tak obciążone.
Zbyt luźny obwód biustonosza
Za podtrzymanie piersi odpowiedzialny jest przede wszystkim obwód biustonosza. Ramiączka jedynie wspomagają stabilizację, dlatego tak istotny jest prawidłowy dobór biustonosza i wielkości miseczek. Problem opadających ramiączek pojawia się często w sytuacji, kiedy biustonosz ma za małe miseczki i poprzez wydłużenie ramiączek próbujemy uzyskać lepsze dopasowanie i większy komfort noszenia bielizny. Jeśli jednak po podniesieniu rąk stanik przemieszcza się po plecach w górę to znak, że winny jest tu zbyt luźny obwód i należy bieliznę wymienić.
Ramiączka kiepskiej jakości
Irytujący proces nieustannego poprawiania ramiączek od biustonosza może pojawić się także, kiedy użyjemy ramiączek z niestandardowych materiałów. Gładkie, cienkie i połyskujące ramiączka zwiększają prawdopodobieństwo opadania. Taka sama sytuacja może pojawić się również w przypadku bardzo popularnych obecnie biustonoszy z dekoracyjnymi paseczkami. Wyglądają co prawda bardzo efektownie, jednak warto wybierać modele od sprawdzonych producentów np. bielizna triumph, którzy wykorzystują materiały wysokiej jakości, a nadal możemy zaopatrzyć się w efektowny biustonosz koronkowy.
Zużyty biustonosz
Z czasem ramiączka od biustonosza mogą ulec naturalnemu rozciągnięciu lub wygładzeniu materiału, co sprzyja poślizgowi szlufki. Jeżeli ciężko się nam rozstać z ulubionym biustonoszem, rozwiązaniem mogą być akcesoria do stanika takie jak klipsy ściągające, które służą zbliżaniu ramiączek na plecach.
Na zsuwające się ramiączka narzekają także kobiety z wąskimi, spadzistymi ramionami. Te panie mogą mieć problem nawet przy odpowiednio dobranym obwodzie. W tej sytuacji warto wybierać modele biustonosza, których ramiączka można odpinać i krzyżować.
Jak wyregulować ramiączka w biustonoszu?
Najlepiej, aby już przy wyborze biustonosza zwrócić uwagę, czy posiada pełną, a nie tylko częściową regulację ramiączek. Prawidłowo dopasowane ramiączka powinny:
być dobrze naprężone,
biec przez plecy równolegle do siebie, przechodząc delikatnie w kształt litery V,
być oparte na zewnętrznej stronie barku,
nie być głównym podparciem dla piersi,
nie uciskać,
nie być umiejscowione zbyt blisko szyi.
Sama szerokość ramiączek też jest ważna. Wąskie ramiączka sprawdzą się lepiej w przypadku mniejszych biustów, natomiast większe piersi będą czuły większy komfort przy szerszych ramiączkach.