Mezoterapia jest jednym z zabiegów mających na celu poprawę stanu skóry. Teraz ma alternatywę – to zabiegi z urządzeniem Dermapen.
Na kondycję skóry wpływa wiele czynników – oprócz tych osobniczych to między innymi tryb życia, stosowane używki, prowadzona dieta, a także pielęgnacja skóry. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom możemy poprawić jej stan, ale tylko powierzchownie. Głębsza pielęgnacja możliwa jest wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z urządzeń, które stosowane jest w celu widocznej poprawy kondycji skóry, jest Dermapen. Na czym dokładnie polega ten zabieg i jakie daje efekty?
Czym jest Dermapen?
Nazwa Dermapen odnosi się do specjalnego urządzenia przypominającego długopis, dzięki któremu można wykonywać zabiegi podobne do mezoterapii igłowej. To nowoczesna alternatywa dla mezoterapii, ponieważ urządzenie pozwala na automatyczne nakłuwanie skóry z wykorzystaniem pulsujących igieł wykonanych z wytrzymałego i higienicznego molibdenu.
Nakłuwanie skóry z użyciem prezentowanego urządzenia pozwala na łatwiejsze dostarczenie substancji czynnych do głębszych warstw naskórka i skóry właściwej. Jednocześnie nakłucia stymulują produkcję kolagenu, a tym samym aktywują naturalne procesy regeneracyjne skóry. W rezultacie uzyskuje ona ładniejszy, młodszy wygląd.
Efekty zabiegu z użyciem Dermapen:
- poprawa nawilżenia skóry
- większa gęstość skóry
- ujednolicenie kolorytu
- zredukowanie przebarwień
- podwyższenie jędrności i elastyczności
- spłycenie drobnych zmarszczek
- przyspieszone usuwanie komórek tłuszczowych
Zabiegi z urządzeniem Dermapen można przeprowadzać nie tylko na twarzy, ale również na całym ciele, między innymi na dekolcie, na udach, pośladkach, brzuchu oraz na skórze głowy. Ze względu na swoje niewielkie wymiary zabiegi mogą być prowadzone także w okolicach oczu czy ust.
Wskazania do zastosowania urządzenia Dermapen:
- zmarszczki mimiczne
- rozstępy
- blizny potrądzikowe, pooperacyjne, po oparzeniach
- łysienie
- fotostarzenie skóry
Jak wygląda zabieg?
Procedura z wykorzystaniem urządzenia Dermapen wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej z lekarzem medycyny estetycznej. Lekarz określa obszar zabiegowy oraz dobiera głębokość iniekcji, która wynosi od 0,5 do 2,5 milimetra.
Przed wykonaniem zabiegu skóra jest odpowiednio przygotowywana – oczyszczana i dezynfekowana. Następnie urządzenie Dermapen jest przykładane do skóry w celu wykonania serii nakłuć. Pacjent może odczuwać uczucie dyskomfortu – delikatne pieczenie i uczucie nakłuć. Aby je zredukować można zastosować maści znieczulające. W trakcie zabiegu wprowadzane są także substancje aktywne dobrane do problemu skóry i oczekiwań pacjenta – podobnie jak w przypadku mezoterapii. Ogólny czas trwania zabiegu to około 30 minut.
Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie podrażnienia, zaczerwienienie i obrzęk. Objawy mają charakter przemijający i znikają w ciągu kilku godzin lub dni. Po zabiegu należy unikać nasłonecznienia.
Efekty można zauważyć często już po pierwszym użyciu. W ciągu kolejnych tygodni skóra regeneruje się, a tym samym redukują się zmiany, które pacjent chciał usunąć. Rezultaty zabiegu widoczne są przez około 6-12 miesięcy.
Zaleca się, aby przeprowadzić serię zabiegów Dermapen, ponieważ wtedy możliwe jest uzyskanie najlepszych efektów. Najczęściej terapia polega na wykonaniu od 3 do 6 zabiegów w odstępach co kilka tygodni.
Zabiegi z użyciem Dermapen – przeciwwskazania:
- okres ciąży i karmienia piersią
- choroby nowotworowe skóry
- miejscowe stany zapalne skóry
- skłonność do powstawania bliznowców
- zaburzenia krzepnięcia
- stosowanie leków antykoagulacyjnych, na przykład aspiryny
Gdzie można wykonać zabiegi z użyciem urządzenia Dermapen?
Aktualnie coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej wykorzystuje urządzenia Dermapen. Można skorzystać z nich między innymi w Krakowie w gabinecie MTTEstetica.
Jedne zabieg to koszt od około 450 do 600 złotych w zależności od głębokości wprowadzania igieł i substancji aktywnych.