Dermapen – następca mezoterapii igłowej

16 lutego 2018, dodał: EKSPERTKA

Mezoterapia jest jednym z zabiegów mających na celu poprawę stanu skóry. Teraz ma alternatywę – to zabiegi z urządzeniem Dermapen.

Na kondycję skóry wpływa wiele czynników – oprócz tych osobniczych to między innymi tryb życia, stosowane używki, prowadzona dieta, a także pielęgnacja skóry. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom możemy poprawić jej stan, ale tylko powierzchownie. Głębsza pielęgnacja możliwa jest wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z urządzeń, które stosowane jest w celu widocznej poprawy kondycji skóry, jest Dermapen. Na czym dokładnie polega ten zabieg i jakie daje efekty?

 

Czym jest Dermapen?

Nazwa Dermapen odnosi się do specjalnego urządzenia przypominającego długopis, dzięki któremu można wykonywać zabiegi podobne do mezoterapii igłowej. To nowoczesna alternatywa dla mezoterapii, ponieważ urządzenie pozwala na automatyczne nakłuwanie skóry z wykorzystaniem pulsujących igieł wykonanych z wytrzymałego i higienicznego molibdenu.

Nakłuwanie skóry z użyciem prezentowanego urządzenia pozwala na łatwiejsze dostarczenie substancji czynnych do głębszych warstw naskórka i skóry właściwej. Jednocześnie nakłucia stymulują produkcję kolagenu, a tym samym aktywują naturalne procesy regeneracyjne skóry. W rezultacie uzyskuje ona ładniejszy, młodszy wygląd.

 

Efekty zabiegu z użyciem Dermapen:

 • poprawa nawilżenia skóry
 • większa gęstość skóry
 • ujednolicenie kolorytu
 • zredukowanie przebarwień
 • podwyższenie jędrności i elastyczności
 • spłycenie drobnych zmarszczek
 • przyspieszone usuwanie komórek tłuszczowych

 

Zabiegi z urządzeniem Dermapen można przeprowadzać nie tylko na twarzy, ale również na całym ciele, między innymi na dekolcie, na udach, pośladkach, brzuchu oraz na skórze głowy. Ze względu na swoje niewielkie wymiary zabiegi mogą być prowadzone także w okolicach oczu czy ust.

 

Wskazania do zastosowania urządzenia Dermapen:

 • zmarszczki mimiczne
 • rozstępy
 • blizny potrądzikowe, pooperacyjne, po oparzeniach
 • łysienie
 • fotostarzenie skóry

 

Jak wygląda zabieg?

Procedura z wykorzystaniem urządzenia Dermapen wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej z lekarzem medycyny estetycznej. Lekarz określa obszar zabiegowy oraz dobiera głębokość iniekcji, która wynosi od 0,5 do 2,5 milimetra.

Przed wykonaniem zabiegu skóra jest odpowiednio przygotowywana – oczyszczana i dezynfekowana. Następnie urządzenie Dermapen jest przykładane do skóry w celu wykonania serii nakłuć. Pacjent może odczuwać uczucie dyskomfortu – delikatne pieczenie i uczucie nakłuć. Aby je zredukować można zastosować maści znieczulające. W trakcie zabiegu wprowadzane są także substancje aktywne dobrane do problemu skóry i oczekiwań pacjenta – podobnie jak w przypadku mezoterapii. Ogólny czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie podrażnienia, zaczerwienienie i obrzęk. Objawy mają charakter przemijający i znikają w ciągu kilku godzin lub dni. Po zabiegu należy unikać nasłonecznienia.

Efekty można zauważyć często już po pierwszym użyciu. W ciągu kolejnych tygodni skóra regeneruje się, a tym samym redukują się zmiany, które pacjent chciał usunąć. Rezultaty zabiegu widoczne są przez około 6-12 miesięcy.

Zaleca się, aby przeprowadzić serię zabiegów Dermapen, ponieważ wtedy możliwe jest uzyskanie najlepszych efektów. Najczęściej terapia polega na wykonaniu od 3 do 6 zabiegów w odstępach co kilka tygodni.

 

Zabiegi z użyciem Dermapen – przeciwwskazania:

 • okres ciąży i karmienia piersią
 • choroby nowotworowe skóry
 • miejscowe stany zapalne skóry
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • zaburzenia krzepnięcia
 • stosowanie leków antykoagulacyjnych, na przykład aspiryny

 

Gdzie można wykonać zabiegi z użyciem urządzenia Dermapen?

Aktualnie coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej wykorzystuje urządzenia Dermapen. Można skorzystać z nich między innymi w Krakowie w gabinecie MTTEstetica.

Jedne zabieg to koszt od około 450 do 600 złotych w zależności od głębokości wprowadzania igieł i substancji aktywnych.

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Rzucanie palenia
Serio komuś się udało dzięki tabletkom? Bo jakoś wszyscy moi znajomi, którzy tego próbowali,...
Zanieczyszczenie powietrza a chorob…
> monia221 napisał/a:> Podobno ma to ogólnie duży wpływ na samopoczucie i na zdrowie....
Reklama sklepu
Dawid Krzyżowski, który jest mistrzem Polski RedBull freestyle football, może reklamować Twój sklep podczas...
Co kupić na prezent dla mężczyzny -…
Mojemu mężowi na urodziny zrobiłam niespodziankę i zaprosiłam Dawida Krzyżowskiego, który jest mistrzem polski...