Depilacja i pielęgnacja po niej – co musisz wiedzieć

11 lutego 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nasze ciało stanowi swoistą świątynię. Cokolwiek dzieje się wewnątrz może być widoczne na zewnątrz. Każda kobieta chciałaby być piękna i mieć gładkie ciało, dlatego z nadzieją patrzymy na depilację. Najczęściej, by mieć gładką skórę, decydujemy się skorzystać z depilacji woskiem. Jednak depilacja woskiem nie jest jedynym rodzajem depilacji dla nas dostępnym. Jakie są inne? Jak wygląda depilacja laserowa? Jak powinna przebiegać pielęgnacja skóry po depilacji?

depilacja laserowa

Metody depilacji

Każda z nas, zwłaszcza gdy nadchodzi lato i czas krótkich spódniczek i sukienek, chce czuć się wyjątkowo. Bardzo wiele z nas mierzy się jednak z problemem niechcianych włosów. Zwolennicy natury wskazują, że nie ma czegoś takiego jak problem niechcianego owłosienia, bo włoski są tam gdzie powinny. Większość z nas jednak ma odmienne zdanie.

Przy okazji rozmowy o depilacji, wystarczy pamiętać, że nasze postępowanie po niej zależy od danej metody. To ona wskaże, czy odrastanie włosków jest czymś realnym i czy jest ryzyko późniejszego wrastania włosków.

Depilacja może odbywać się z woskiem, kremem do depilacji, maszynką jednorazową, depilatorem elektrycznym. Do depilacji depilatorem elektrycznym nie potrzebujemy kompetencji, natomiast depilacja laserowa lub fotodepilacja urządzeniem IPL wymaga już profesjonalnego sprzętu.

Warto przy tym wiedzieć, że depilacja metodami chałupniczymi bardzo często powoduje podrażnienia skóry, złuszczanie naskórka, wrastanie włosów, a czasem musimy się też mierzyć ze stanem zapalnym. Dlatego skuteczniejsza, mniej bolesna i bardziej skuteczna jest depilacja laserowa.

Depilacja laserowa – co muszę wiedzieć

Depilacja laserowa posiada szereg zalet. Oszczędzasz czas, zyskujesz mniej bólu, jesteś bardziej pewna siebie i piękna. Takie zabiegi laserowe dodatkowo przeznaczone są praktycznie dla każdego chętnego.

Dzięki depilacji laserowej pozbędziesz się m.in. wąsika, włosków na brodzie, plecach, pod pachami, pośladków, ud, łydek czy okolic bikini.

Oczywiście są też przeciwwskazania do zabiegu tj. ciąża, karmienie piersią, nowotwory, zmiany skórne i choroby skóry tj. łuszczyca, opryszczka.

Sam zabieg trwa 10-60 min i powinien zawierać 4-6 cykli, by w całości pozbyć się owłosienia. Sam zabieg jest niezwykle prosty. Gdy już wykluczy się przeciwwskazania, specjalista określi stan twojego owłosienia, wygoli pole zabiegowe, wykona depilację laserem, a po wszystkim zmyje i nawilży pole zabiegowe.

Pielęgnacja skóry po depilacji

Zawsze po wykonanym zabiegu świetnie sprawdzi się odpowiednia pielęgnacja. Czy stosowanie kosmetyków jest bezpieczne i wskazane? Oczywiście, że tak. Ale wszystko zależy od sposobu depilacji.

Jeśli zastosowałaś metody domowe takie jak wosk, krem, maszynka czy depilator ważne stanie się odkażanie skóry, który zapewni ci np. olejek Moringa. Ważne stanie się także złuszczanie naskórka poprzez masaż szorstką myjką lub regularne stosowanie peelingów. Ważne jest też stosowanie preparatów nawilżających, odżywiających i regenerujących skórę tj. balsamy.

Po depilacji laserowej dostajesz zazwyczaj jasne wskazania, czego nie robić. Podstawą jest nie przegrzewanie miejsc depilowanych. Unikaj opalania, solarium, chroń miejsce nosząc na nich luźne, a nie obcisłe ubrania. Poza tym unikaj basenu, sauny. Pilnuj też zbilansowanej diety.

W kwestii pielęgnacji skóry, zainteresuj się balsamem nawilżającym, stosuj kosmetyki mające składniki łagodzące podrażnienia. Balsam działa przeciwzapalnie, gdy zawiera np. alanteinę. Stosuj też kremy z wysokim filtrem ochronnym i preparaty aloesowe. Unikaj antyperspirantów z zawartością alkoholu.

Przez pierwsze 3 dni po zabiegu stosuj tonik, mleczko, czystą wodę oraz zasypki lub kremy typu Bepanthen na miejsca wrażliwe. Susz skórę delikatnie i nie trzyj jej. Daj jej odpocząć. W dalszych dniach zrezygnuj z kosmetyków i suplementów z ziołami tj. np. dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzyp polny. W czasie kuracji laserowej unikaj kremów z wit A, C i kwasami, preparatów z retinolem i leków z izotretynoiną.

Po prostu zadbaj o zdrowie swojej skóry, daj jej czas na odetchnięcie.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...
Kondycja a tlenoterapia?
Fajne są też treningi z powolnym bieganiem.