Damskie garnitury różne stylizacje i z czym łączyć?

13 września 2017, dodał: Izabella Karczewska
Artykuł zewnętrzny

Do niedawna garnitury uznawane były za część męskiej garderoby. Teraz jednak część kobiet z chęcią je nosi. Damskie garnitury wyglądają ponadczasowo, ekskluzywnie i bardzo elegancko. Ponadto podkreślają wszystkie atuty kobiety, ukazują talię, eksponują biust, a nawet ukrywają niedoskonałości. Za ich prekursorkę można uznać Marlene Dietrich, która jako pierwsza odważyła się na ten śmiały krok.

 

Obecnie wiele znanych, zagranicznych gwiazdy, takich jak Rita Ora czy Jane Fonda, sięga po tego typu stylizację. Świetnym dodatkiem do garniturów są koronkowe bluzki, wysokie szpilki, i mocno podkreślone usta. Taki ubiór doskonale sprawdzi się w różnych okolicznościach: w pracy, na weselu, imprezie w firmie, bankiecie, chrzcinach i pogrzebach.

Moda na garnitury zawędrowała również do Polski i coraz częściej można zobaczyć celebrytów w takich stylizacjach. Jest to wspaniała alternatywa dla kobiet, które nie lubią nosić sukienek czy spódnic i najlepiej czują się w spodniach.

 

Pomimo tego, że garnitur zwykle kojarzy się z ciemnymi kolorami to czerń wcale nie dominuje w damskich modelach. Możemy spotkać się z najróżniejszymi kolorami- od bieli i srebra bo granat, kobalt i purpurę. Dla wielbicielek odważnych stylizacji powstały garnitury z różnymi wzorami- orientalnymi, kwiatowymi i geometrycznymi.

Garnitur w damskim wydaniu to strój, który powinien eksponować kobiecą siłę i niezależność. Najlepiej dobranym do niego dodatkiem, będzie twoja pewność siebie, która nigdy nie wychodzi z mody.

zobacz również:

Bufiaste rękawy hit czy kit?

Ogrodniczki – powrót starych lat?

Sukienki i spódnice ze skóry ekologicznej – modna ekoskóra

Co zawsze warto mieć w swojej szafie?

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...