Czym kierować się przy wyborze miejsca na konferencje?

26 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Organizujesz konferencje lub szkolenia biznesowe, ale nie masz jeszcze wybranego miejsca? Pamiętaj, że nie może być przypadkowe, ponieważ jest wizytówką Twojej firmy. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze miejsca na biznes konferencje.

Jaka powinna być nowoczesna sala konferencyjna?

Szukasz sali, w której będziesz mógł zorganizować szkolenia, czy konferencje firmowe na najwyższym poziomie? Wybór tego typu miejsc jest duży. Dlatego, zanim podejmiesz decyzję o rezerwacji, dobrze zastanów się, jaka powinna być nowoczesna sala konferencyjna. W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie pomogą Ci poniższe wskazówki.

Lokalizacja

Zanim zapoznasz się z wielkością, wyposażeniem, czy wystrojem wnętrza trzeba podjąć decyzję o tym, gdzie odbędą się szkolenia czy konferencje firmowe. Jeśli planujesz krótkie wydarzenie, kluczem może być szybki dostęp do centrum miasta, gdzie po skończonych spotkaniach można zjeść lunch, czy napić się kawy.

A jeśli konferencja, czy szkolenie ma trwać dłużej i zależy Ci na połączeniu wydarzenia z dodatkowymi atrakcjami, rozważ miejsce z dala od miasta. Być może Twoim pracownikom potrzebna jest chwila oddechu od miejskiego zgiełku. W takim przypadku dobrym wyborem będzie nowoczesna sala konferencyjna zlokalizowana bliżej natury np. nad jeziorem, nieopodal morskiej plaży, czy lasu.

W poszukiwaniu miejsca na konferencje łączącego kameralną atmosferę z urokliwym otoczeniem natury zwróć uwagę na hotel POZIOM 511 (https://www.poziom511.pl/kategorie/biznesikonferencje). Jest on „przytulony” do skały wapiennej, co oznacza, że jego otoczenie zmienia się w zależności od pory roku. Dlatego, nawet jeśli zdecydujesz się na zorganizowanie wydarzenia kilka razy do roku, uczestnicy biznes konferencji będą mogli odkrywać to miejsce na nowo.

Wielkość

Jeśli masz już wybrane miejsce na konferencje, przemyśl, jak duża sala będzie Ci potrzebna. Zależy to od liczby uczestników, choć nie tylko. Może być też tak, że wydarzenie planowane jest na kilkanaście osób, ale planujesz dodatkowe warsztaty itp. wymagające większej przestrzeni. W takim przypadku oprócz wielkości sali sprawdź, czy ma odpowiednie wyposażenie.

Nie mniej ważny jest też układ sali, który powinien być dobrany do liczby uczestników oraz charakteru wydarzenia. W hotelu POZIOM 511 znajdziesz sale o układzie podkowy, szkolnym, a także teatralnym.

Wyposażenie

Do zorganizowania biznes konferencji potrzebujesz również odpowiedniego sprzętu. To ważne, żeby najpierw sprawdzić, czym dysponuje sala konferencyjna. Jeśli jest dobrze wyposażona, odpada problem z zabieraniem własnego sprzętu. Jest to ważne ze względu na wygodę, a także ochronę firmowego sprzętu przed zniszczeniem w trakcie transportu.

Podstawą wyposażenia sali, gdzie odbywa się konferencja lub warsztaty powinien być ekran, rzutnik slajdów, nagłośnienie (głośniki, mikrofon), projektor multimedialny, flipchart, a także odpowiednie oświetlenie i klimatyzacja.

Bardzo ważne jest również to, aby sprawdzić, czy w sali konferencyjnej jest dobry dostęp do internetu. W hotelu POZIOM 511 oferujemy Ci bezprzewodowy internet, ale to nie wszystko. Na wyposażeniu sali znajduje się również profesjonalny sprzęt konferencyjno-szkoleniowy. Ponadto każda sala ma własne zaplecze cateringowe.

Wystrój wnętrza

Nie mniej ważny jest również wystrój wnętrza. A to dlatego, że to, w jakim miejscu organizujesz konferencje, czy warsztaty jest wizytówką Twojej firmy.

Dlatego dobrze, jeśli przed dokonaniem rezerwacji zapoznasz się z galerią zdjęć danej sali. Jeśli masz taką możliwość, możesz również pojechać w konkretne miejsce i zobaczyć je na własne oczy.

Najlepiej, jeśli wystrój wnętrza utrzymany jest w stonowanych kolorach, które nie rozpraszają, a uspokajają i sprzyjają utrzymaniu uwagi. Poza tym ważne jest to, aby w sali znajdował się odpowiednio duży stół (lub kilka mniejszych) oraz wygodne krzesła umożliwiające swobodną pracę. Może wydawać się, że są to błahe rzeczy, ale tak naprawdę mają duży wpływ na komfort pracy (a tym samym przekładają się na jej efektywność).

Dodatkowe atrakcje

Planując wynajem sali konferencyjnej, nie zapominaj również o dodatkowych atrakcjach. Szczególnie jeśli konferencja czy szkolenie ma trwać kilka dni. W takim przypadku uczestnikom wydarzenia przyda się chwila wytchnienia od zawodowych obowiązków.

Co może być taką dodatkową atrakcją? Hitem ostatnich lat jest strefa wellness. Dzięki niej uczestnicy konferencji, czy szkolenia mogą się w pełni zrelaksować i zapomnieć o stresie. To bardzo ważne w stresującym świecie biznesu.

Miejsce na konferencje z dodatkowymi atrakcjami, które uprzyjemnią pobyt

Zatrzymajmy się na chwilę przy dodatkowych atrakcjach. Z pozoru mogą wydawać się mało ważne, ale tak naprawdę różnego rodzaju wycieczki, sporty pomagają zintegrować grupę. Z kolei masaże, czy kąpiele w basenie mają pozytywny wpływ na ciało, co nie pozostaje bez znaczenia dla pracy umysłu.

W hotelu POZIOM 511 znajdziesz strefę wellness. W tym miejscu warto wytłumaczyć, co kryje się pod słowem „wellness”. To nie tylko masaże, czy zabiegi kosmetyczne. To cała filozofia mająca początki w latach 50. XX wieku. „Wellness” odnosi się do dobrego samopoczucia oraz zdrowego stylu życia. Dlatego można powiedzieć, że ma szersze znaczenie niż popularne „spa”.

Jakie atrakcje oferuje strefa wellness hotelu POZIOM 511? Znajdziesz w niej saunę, a także basen wypełniony naturalną źródlaną wodą z własnego ujęcia. Wysoka temperatura panująca w saunie ma pozytywny wpływ na krążenie i pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Poza tym zmniejsza napięcie mięśniowe i pobudliwość nerwową. Z kolei kąpiel w basenie działa odprężająco i ułatwia zasypianie. Uczestnicy organizowanego przez Ciebie wydarzenia z pewnością docenią te atrakcje. W świecie biznesu nie brakuje stresu, więc każda forma relaksu jest mile widziana.

Szukając idealnego miejsca na konferencje, czy szkolenie nie warto ograniczać się jedynie do strefy wellness. Równie ważne jest też to, czy znajdziesz atrakcje, które pomogą w integracji uczestników wydarzenia. To bardzo istotne, aby szkolić umiejętność pracy zespołowej, która przyda się potem w biurze, a także pomoże nawiązać nowe kontakty (które mogą przydać się również w życiu zawodowym).

Mając to na uwadze, zadbaliśmy o to, aby w ofercie hotelu POZIOM 511 znalazło się miejsce również dla takich atrakcji. Dlatego proponujemy uczestnikom Twojego wydarzenia udział w nocnych spacerach z duchami na Zamku, czy muzyczno-kulinarne wieczory. A dla miłośników mocnych wrażeń przygotowaliśmy wspinaczkę oraz off road. Z listy tak różnorodnych atrakcji bez problemu wybierzesz coś, co będzie najlepiej dostosowane do potrzeb danej grupy.

Wybór sali, w której zorganizujesz konferencję lub szkolenie, nie może być przypadkowy. Miejsce ma duży wpływ na to, jak zostanie odebrana Twoja firma, a także czy uczestnicy wydarzenia wrócą z niego zadowoleni. Dlatego, zanim dokonasz rezerwacji, zwróć uwagę na lokalizację, wielkość i układ sali, wystrój wnętrza, wyposażenie, a także dodatkowe atrakcje wypełniające czas wolny.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz