URODA I ZDROWIE

Czym jest Medical SPA?

26 stycznia 2020, dodał: Redakcja

Wyjazdy do SPA stają się coraz popularniejsze, gdyż pozwalają nie tylko odpocząć, ale także zadbać o urodę. Coraz więcej hoteli oprócz noclegów, oferuje usługi z zakresu wellness, udostępniając dodatkowe pakiety na wybrane zabiegi. Oprócz tradycyjnych ośrodków SPA, istnieją także hotele określane jako Medical SPA. Czym się one charakteryzują i z jakich usług można w nich skorzystać?

Medical Spa – co to jest?

Osoby, które poszukują miejsca do odpoczynku, w którym mogłyby połączyć relaks z dbaniem o zdrowie i urodę, chętnie decydują się na wyjazd do Medical Spa. Takie obiekty są uważane za współczesne sanatoria, gdyż zakres świadczonych tam usług obejmuje szeroką ofertę zabiegów zdrowotnych. Takie obiekty najczęściej można znaleźć z miejscowościach uzdrowiskowych, gdzie jest możliwość skorzystania z różnych form aktywnego wypoczynku i pooddychania świeżym powietrzem. Na przykład w miejscowości Świeradów Zdrój, SPA znajduje się w hotelu położonym w otoczeniu gór i lasów o dobrych właściwościach klimatycznych. W Medical SPA można skorzystać ze specjalnych turnusów zdrowotnych i rehabilitacyjnych oraz pakietów, które łączą w sobie zabiegi uzdrowiskowe i upiększające.

Zabiegi zdrowotne w Medical SPA

Obiekty Medical SPA powinny być przystosowane do świadczenia usług zdrowotnych, dlatego dysponują specjalistycznym sprzętem rehabilitacyjnym i medycznym. Dodatkowo, zabiegi muszą być przeprowadzane przez osoby z odpowiednimi kompetencjami, które mają kwalifikacje rehabilitanta lub fizjoterapeuty. W hotelu znajdującym się w górskiej miejscowości Świeradów Zdrój, SPA oprócz typowych zabiegów gabinetowych, oferuje różne formy aktywności zdrowotnych na świeżym powietrzu, jak na przykład nordic- walking czy przejażdżki rowerowe będące elementem rehabilitacji. Ponadto, w większości hoteli Medical Spa, standardem są takie zabiegi jak:

·         Rehabilitacja – z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i ćwiczeń pod okiem rehabilitanta. Takie zabiegi polecane są osobom z problemami kręgosłupa lub innymi dysfunkcjami ruchowymi.

·         Terapia manualna – są to masaże dobrane pod kątem schorzeń i dolegliwości występujących w określonych partiach ciała.

·         Fizjoterapia – to zabiegi z zakresu fizykoterapii, a także hydroterapia z wykorzystaniem wód uzdrowiskowych lub zabiegi na bazie naturalnych surowców, jak na przykład borowina, glinka czy błoto z Morza Martwego.

Stosowane są także dodatkowe zabiegi i ćwiczenia dopasowane do potrzeb chorego, dlatego zakres usług zawsze jest indywidualnie dobierany do każdego kuracjusza. Nie można zapominać także o formach relaksu i odpoczynku. W hotelu w Świeradowie Zdroju, SPA oferuje również zabiegi upiększające i pielęgnacyjne na twarz i ciało. Dodatkowo do dyspozycji gości jest basen, jacuzzi, siłownia i strefa saun, gdzie można się odprężyć i zadbać o zdrowie.

Dla kogo Medical SPA?

Typowe sanatoria kojarzą się głównie z osobami starszymi, jednak Medical SPA to obiekty, które oferują również zabiegi zdrowotne i rehabilitacyjne dla dzieci. W takich hotelach jest większa dowolność w doborze zakresu usług, dlatego z Medical SPA chętnie korzystają wszyscy, którzy chcą zadbać o zdrowie i samopoczucie, niezależnie od wieku.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

BIO-Kosmetyki naturalne.
Na mnie dobrze działa seria Eco Nature z Bielendy. Krem, masło nawilżajće z śliwką...
Termometr
Ja mam termometr innoGio giofast gio-515, fajnie działa, dobrze i szybko mierzy. Każda...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
No i mamy powtórkę z wiosennych ograniczeń, mam nadzieję, że teraz sceptycy i antymaseczkowcy...
Problem ze wzwodem
Bywa, że problem sam mija jak się zmieni partnerkę na młodszą i ładniejszą;)