Czy pierścionek zaręczynowy może uczulać? Porady i wskazówki

16 sierpnia 2018, dodał: Redakcja

Pierścionek zaręczynowy to z pewnością ta część biżuterii, która dodaje kobiecie najwięcej uroku. Stanowi bowiem symbol miłości, którą darzy ją ukochany, i przypomina o tej miłości w każdym momencie. Zdarza się jednak, że pierścionek – choć piękny i wyśniony – uczula. Oczywiście wpływ na to ma materiał, z którego został wykonany. Jak uniknąć takiej sytuacji?

czy-pierscionek-zareczynowy-moze-uczulac-porady-i-wskazowki

Z pewnością przez lata noszenia różnej biżuterii zdążyłaś już zorientować się, czy któreś z metali Cię uczulają. Skóra wielu kobiet reaguje alergicznie na podróbki srebra – ale tym problemem nie będziemy się tutaj zajmować. Pierścionki zaręczynowe wykonane są najczęściej z materiałów lepszej jakości. Okazuje się jednak, że i szlachetne kruszce mogą być przyczyną reakcji alergicznych.

 

Srebro dla wrażliwych

 

Najmniej uczulającym z metali szlachetnych okazuje się srebro – pod warunkiem, że nie jest połączone z niklem, który może powodować poważne podrażnienia. Dlatego też wielu panów planujących oświadczyny decyduje się nie na tradycyjny złoty, a na srebrny pierścionek zaręczynowy z brylantem. Cena jest zazwyczaj nieco niższa niż w przypadku złota, choć tak naprawdę zależy to od modelu pierścionka. Dość istotną wadą srebra w przypadku pierścionków zaręczynowych jest fakt, że kruszec ten jest zdecydowanie mniej trwały od złota, w związku z czym należy go otaczać szczególną opieką. By nie śniedział, warto często przecierać go ściereczką z mikrofibry, zaprojektowaną specjalnie w tym celu (można ją dostać w salonach jubilerskich).

Złoty pierścionek zaręczynowy z brylantem – cena i zalety

 

Wciąż najpopularniejsze są jednak tradycyjne, złote pierścionki zaręczynowe – głównie ze względu na swoją trwałość. Choć nie jest to zjawisko częste, złoto może uczulać i powodować ostre reakcje skórne. By temu zapobiec, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na próbę złota, z jakiego został wykonany pierścionek. Im wyższa próba, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że będzie uczulał. Czasami trudno rozpoznać, czy bolesny wyprysk na skórze w okolicy noszonego pierścionka to faktycznie oznaka alergii. Najlepiej szybko skonsultować się w tej sprawie z dermatologiem, by móc sprawnie zareagować i nie dopuścić do rozwijania się rumienia.

 

Wiodące firmy jubilerskie, takie jak W.KRUK, wiedzą, że taka sytuacja może się zdarzyć. Starają się jednak do niej nie dopuścić, mając w swojej ofercie wyłącznie pierścionki z wyższych prób złota, które nie powinny uczulać. Ceny złotych pierścionków zaczynają się od ok. 500 zł. Nie są więc nieosiągalne dla przeciętnego klienta i w gruncie rzeczy są niewiele droższe od pierścionków srebrnych. Oczywiście, cena w dużej mierze zależy od kamienia, który stanowi oczko pierścionka. Zazwyczaj im kamień jest większy, tym pierścionek jest droższy.

 

 

 

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Technologia żywej wody „Living Water Technology”
Cena:
390 zł
Naturalna witamina C
Cena:
139 zł
Pasty curry o oryginalnym, pikantnym smaku i niezapomnianym aromacie
Cena:
12,99 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 ZŁ
Sprawdź na bielizna9.com!
Cena:
STOP
jaki zestaw?
a czy któraś z was mogłaby mi poradzić może nie cały zestaw ale samą lampę? bo do tej pory miałam mostek z podstawowym zestawem ale chyba jest za słaby i chciałabym coś lepszego. Zastanawiam się nad taką lampą z czerwonym światłem https://magnails.pl/lampy-dual-led-uv/lampa-excellent-pro-48w-plus-33.html czy któras z was coś o niej słyszała i mogłaby mi ją albo jakiś inny mocniejszy model polecić?
Który krem na rozstępy?
Zaden krem nie usunie rozstępów, bo to jest nieodwracalnie popękana tkanka łączna!!! laser też nie do końca to zrobi... Tak więc nie wierz w cuda.
Gdzie iść na randkę?
Ja bym nie mogła rozmawiać z nieśmiałym chłopakiem, sama sporo mówię, ale nie żeby za kogoś... Facet powinien jednak umieć prowadzić rozmowę...
Rozwód krótko po ślubie
A wcześniej oszukiwała sama siebie, czy on tak dobrze się maskował...?