Czy można nałożyć lakier hybrydowy bez wykorzystania lampy UV? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Czy można nałożyć lakier hybrydowy bez wykorzystania lampy UV?

26 czerwca 2020, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Lakiery hybrydowe stały się synonimem trwałości, a proces tworzenia manicure zyskał dzięki nim nowe oblicze. Wiele kobiet zastanawia się, dlaczego jest on wieloetapowy i czy nie można prościej? Dowiedz się, dlaczego lampa UV lub LED jest niezastąpiona i poznaj moc hybrydy na własnych paznokciach!

lakier czerwony

Lakiery hybrydowe zostały stworzone w odpowiedzi na potrzeby współczesnej kobiety. W codziennej bieganinie hybryda naprawdę ułatwia życie. Znasz może to irytujące uczucie, kiedy zwykły lakier odpryskuje podczas zupełnie niepozornej czynności, a nie masz akurat czasu na poprawki? Perfekcjonistki szczególnie cierpią, kiedy muszą patrzeć na ubytki w precyzyjnie wykonywanym manicure.

Lampa to podstawa

Lakiery hybrydowe zyskują swą niezwykłą trwałość, dzięki promieniom ultrafioletowym, które emituje specjalna lampa. Paznokcie naświetlone i utwardzone w czasie odpowiednim do zastosowanej w lampie technologii, zyskają trwałość na wiele tygodni. Optymalny czas to nawet 2-3 tygodnie. Niejednokrotnie lakier utrzymałby się jeszcze dłużej, ale paznokcie rosną i zaczyna się na nich pojawiać nieestetyczny odrost. Słońce emituje promienie UV, jednak ich moc nie pozwoli nam na osuszenie lakieru hybrydowego, nawet jeśli będą one silne i gorące. Bez użycia lampy, lakier hybrydowy nie zastygnie i pozostanie lepki.

Lampa UV i LED

Lampa UV pojawiła się na rynku jako pierwsza. Zachęca ona swą niską ceną, lecz posiada wiele minusów, np. dłuższy czas naświetlania i słabszą moc. Obecnie o wiele chętniej sięgamy po nowoczesne lampy LED lub Dual LED/UV (łączące w sobie dwie technologie) z czujnikiem ruchu, dzięki któremu lampa włącza się po włożeniu do niej dłoni i wyłącza po jej wyjęciu oraz timerem, który pozwala precyzyjnie kontrolować czas naświetlania paznokci. Zachwycają one również pięknym wyglądem.

Różne kolory lakierów hybrydowych mogą wymagać nieco odmiennego czasu utwardzania. Dłużej musimy naświetlać kolory ciemniejsze, o mocnej pigmentacji. W przypadku koloru czarnego powinniśmy to robić o 10-20 sekund dłużej niż w przypadku standardowych barw. Tak samo powinniśmy obchodzić się z bielą. W lampie UV czas ten powinien wynieść nawet trzy minuty. Warto mieć na uwadze, że kolekcje lakierów hybrydowych u niektórych producentów nie zostały dostosowane do działania lampy UV. Jednak wszystkie lakiery Cosmetics Zone można używać zarówno z technologią UV, jak i LED, dostępne są na: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68.

Lampa na zdrowie

Niedostateczne naświetlenie wszystkich warstw hybrydy nie tylko osłabi jej trwałość. Efektem ubocznym pośpiechu lub niezastosowania się do instrukcji producenta, może być pojawienie się uczulenia. To niezwykle ważne, by szczególnie warstwa bazy, która bezpośrednio łączy się z płytką paznokcia, była naświetlona odpowiednio długo (czyli ok. 2 minuty w lampie UV i minutę w lampie LED).

Bolesne zmiany skórne i zniszczona płytka paznokcia to wizja, która sprawia, że niektóre kobiety mają obawy, by sięgnąć po lakiery hybrydowe i lampę. Wszystko zależy jednak od nas. Warto być świadomym konsumentem i użytkownikiem nowych technologii.

Podsumowując – nie powinnyśmy, a wręcz nie możemy malować paznokci bazą, kolorowymi lakierami hybrydowymymi i topem, bez utwardzenia każdej kolejnej warstwy w lampie UV lub LED. Tradycyjne lakiery hybrydowe zostały stworzone po to, by działać wspólnie z lampą. I dobrze, bo dzięki temu możemy mieć piękne, mocne paznokcie i trwały manicure odporny na uszkodzenia.

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaskakujące powody unieważniania ma…
Jakiś celebryta ponoć podał powód, że jest gejem:) Ciekawe czy sąd kościelny uwierzył,...
Czy AI wykrada dane?
Umie podszyć się nawet pod realną osobę, więc niedługo wszyscy będziemy mieć klony...
Najzdrowsze mięso
Moim zdaniem mięso każdego rodzaju zakwasza organizm, a więc nie jest zdrowe...
Małżeństwa z najdłuższym stażem…
Rekordziści mają ponad 70-letni staż, to dłużej niż żyje wiele osób.... To już...