URODA I ZDROWIE

Czy karta podarunkowa to dobry pomysł na prezent?

12 lutego 2020, dodał: Redakcja

Trafiony prezent to taki, który jest idealnie dopasowany do gustu i potrzeb obdarowywanego. Niestety, nie zawsze zna się preferencje i upodobania danej osoby. Dobrym rozwiązaniem jest wówczas wręczenie upominku w formie tzw. karty podarunkowej.

 

Wybór karty podarunkowej na prezent jest też lepszym rozwiązaniem od wręczenia gotówki w kopercie. Choć bon spełnia tak naprawdę tę samą funkcję, co pieniądze, to jego forma nieco bardziej przypomina klasyczny upominek.

Czym jest karta podarunkowa?

Karta podarunkowa to rodzaj bonu towarowego o ustalonej wartości. Zapisany na niej nominał pokazuje, ile musi za nią zapłacić nabywca oraz jaką kwotę będzie miała do wykorzystania obdarowana osoba. Środki z karty zazwyczaj można przeznaczyć na zakup produktów w sklepach jednej marki. Istnieją także bony do wykorzystania w wielu różnych punktach handlowych.

Karty podarunkowe najczęściej kupuje się w tych samych sklepach, w których można później je wykorzystać. Nie zawsze jednak trzeba wydawać pieniądze na taki upominek. W Internecie istnieją platformy, które pozwalają na zbieranie specjalnych punktów podczas zakupów internetowych, a następnie wymianę ich na nagrody, vouchery lub właśnie karty podarunkowe. Aby dowiedzieć się, jak działa taki system, warto przeczytać np. porady PAYBACK, które obrazowo i na przykładach pokazują, jak można wybrać najlepsze prezenty na różne okazje.

Zalety wręczenia karty podarunkowej na prezent

Karta podarunkowa jest niezwykle wygodną formą upominku. Jej zakup to duża oszczędność czasu – kupujący nie musi spędzać długich godzin na zastanawianiu się i poszukiwaniach idealnego prezentu. Po prostu wręcza danej osobie bon, a obdarowana sama decyduje, na co wykorzysta otrzymane środki. Daje to dużą swobodę posiadaczowi karty oraz umożliwia wybranie podarunku dostosowanego do potrzeb i preferencji, co znacznie zwiększa jego zadowolenie. Takie rozwiązanie pozwala więc na uniknięcie nietrafionych podarunków i związanej z tym niezręczności.

Kiedy warto wręczyć komuś w prezencie kartę podarunkową?

Kartę podarunkową można wręczyć na urodziny, imieniny, święta i wiele innych okazji. Warto wybrać ją wtedy, gdy nie zna się czyichś preferencji i zainteresowań. Zamiast kupować coś „w ciemno” i ryzykować, że taki prezent nie sprawi obdarowanemu radości, lepiej postawić na uniwersalny upominek. W takim przypadku wystarczy mniej więcej zorientować się, w jakich sklepach kupuje dana osoba lub wybrać kartę umożliwiającą zakupy na platformie internetowej, na której dostępne są produkty z wielu różnych branż.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdy pies boi się wystrzałów
Czasem pies był ofiarą postrzału, i dlatego się boi, sąsiad miał psa, który...
Złoty pierścionek.
Ja lubię białe złoto, bez kamieni, wystarczy jakiś efektowny wzór samego metalu
żłobek a korzystanie z nocniczka
Ale co innego w domu, a co innego wśród obcych osób, znam przypadki...
Lubrykanty a zajście w ciążę
Jak są problemy to każde wytłumaczenie jest dobre ale niekoniecznie trafne. Lepiej chyba...