Cytryn kamień sukcesu i obfitości – jak rozpoznać prawdziwy cytryn? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Cytryn kamień sukcesu i obfitości – jak rozpoznać prawdziwy cytryn?

19 stycznia 2021, dodał: Ania
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Cytryn jest jedną z rzadkich odmian kwarcu. Jest kamieniem o żółtym odcieniu, przezroczystym i niestety dość rzadko spotykanym w naturze. Najcenniejszą odmianą cytrynu są te o wybarwieniu jasno pomarańczowym. Od czasów starożytnych uważano go za kamień obfitości prowadzący jego posiadacza do sukcesu. A więc ten szlachetny kamień jest nie tylko piękny, ale być może magiczny?

kamień cytryn

 

 

Pochodzenie nazwy

Z łacińskiego citrus oznacza drzewo cytrusowe, zaś kitros to po grecku cytryna. Natomiast w języku strofrancuskim citrin to po prostu kolor żółty. Nazwę jak się domyślacie minerał ten zawdzięcza swemu kolorowi. Cytryn występuje w odcieniu jasnożółtym żółtozłocistym, żółto pomarańczowym, pomarańczowo złotym, aż do ciemno pomarańczowego. Jego kolor to niewątpliwie zasługa domieszek związków żelaza.

 

naszyjnik z cytrynem

 

Jak dbać o cytryn

Cytryn jest oczywiście cenionym kamieniem wykorzystywanym w jubilerstwie. Musimy jednak pamiętać, że aby cytryn długo zachował swój piękny wygląd, należy o niego odpowiednio dbać. Cyrtyn jest niezwykle wrażliwy, dlatego biżuterię z tym kamieniem najlepiej przechowywać  materiałowych osłonkach. Zapobiegnie to jego ewentualnym zarysowaniom. Podczas zwykłego używania cyryn nie powinien ulec uszkodzeniu. Bynajmniej podczas upałów lepiej zrezygnować z biżuterii z cytrynem bądź nie eksponować go w pełnym słońcu, gdyż to może sprawić iż kamień zmieni swoją barwę.

Czyszczenie cytynu nie nastręcza większych trudności. Można to zrobić za pomocą delikatnej ściereczki i mydła, baź też wykorzystać specjalne środki jubilerskie. Oczywiście metodą skuteczną jest też udanie się do fachowca, który wyczyści waszą biżuterię za pomocą myjki ultradźwiękowej.

 

kwarc cytryn

Cytryn pogromca negatywnej energii

Cytryn nie gromadzi negatywnej energii. Wręcz przeciwnie pozwala trzymać ją daleko od siebie i szybko ją rozproszyć. Poza poprawą samopoczucia i dodaniem optymizmu, pozwoli podejść do życia z większym entuzjazmem i cieszyć się z drobnych przyjemności. Biżuterię z cytrynem powinny także nosić osoby borykające się z depresją, stanami lękowymi, fobiami stanami autodestrukcyjnymi.

dziecko energia

Cytryn czyli energia i otwartość

Dzięki temu minerałowi nie będziemy apatyczni, a pełni energii i otwarci. Łatwiej rozwiążemy problemy i szybciej przyjdą nam do głowy rozwiązania. To więc kamień idealny dla osób czujących się jak w potrzasku, bez odpowiedniej wizji czy gotowych rozwiązań. Dzięki cytrynowi zapanujecie nad wewnętrznym niepokojem i wyznaczycie realne cele na przyszłość. Większa doza optymizmu przyda się przecież każdemu.

biżuteria z cytrynem

Cytryn dla ludzi chcących odnieść sukces

Cytryn polecany jest szczególnie osobom pragnących odnieść sukces materialny, poprawić sytuację życiową czy przyspieszyć swoją karierę zawodową. Przyda się niewątpliwie handlowcom oraz wszystkim tym, co stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie.

Cytryn idealny kamień dla diabetyków

Cytryn znany jest także ze swych właściwości leczniczych. Sprzyja leczeniu chorób sera, wątroby czy nerek. Pomaga także przy schorzeniach tarczycy i wspomaga wydzielanie insuliny co jest niezwykle istotne dla diabetyków. Cytryn może również przyspieszyć krążenie krwi, działać oczyszczająco na organizm i pomóc w walce z cellulitem.

Cytryn ponadto poprawia wzrok, przyspiesza trawienie, wpływa korzystnie na działanie trzustki i śledziony. Przynosi ulgę we wrzodach żołądka. Zapewnia zdrowy i spokojny sen.

 

zobacz również:

  1. Ujędrniający masaż z bursztynem

  2. Naturalne maseczki z glinki skuteczne?

  3. Największe oszustwo kosmetyczne!

  4. Jakie właściwości ma bursztyn?

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Spowiedź dzieci przed komunią
Jakie te dzieci mają grzechy...? Śmiech na sali z tą spowiedzia....
Coraz mniej jest wysokich facetów
Mnie bardziej martwi ich sylwetka, te zaokrąglone biodra, pełne uda to objaw estrogenow....
Niepokój dziecka po szczepieniu.
To decyzja rodziców czy szczepic dzieci wiec niektórzy może nie chcą tego przeżywać ....
Galeria Przymorze
Napis Promocja to niekoniecznie oznacza obniżkę, są sklepy gdzie obniżka o kilka...