URODA I ZDROWIE

Jakie ćwiczenia można wykonywać w domu?

6 kwietnia 2011, dodał: Joanna Brzezińska

Zdrowy tryb życia opiera się nie tylko na zrównoważonej diecie czy prawidłowym funkcjonowaniu zegara biologicznego. Niepodważalną podstawą dla naszego zdrowia jest wysiłek fizyczny – niezbędny dla organizmu jak i psychiki.

Dzisiejsza pogoń za obowiązkami, nieustanna praca, często po godzinach i stres nią powodowany sprawia, że nie mamy czasu dla nas samych: skupieniu się na własnych potrzebach, regeneracji organizmu i chwili relaksu. Niewątpliwie to wysiłek fizyczny jest jedną z głównych metod dbania i pielęgnowania ciała. Ważne dla współczesnych kobiet jest wykonywanie ćwiczeń nie wychodząc z domu. Móc komfortowo i wygodnie spędzić czas z samą sobą i skupić się na swoim ciele.

Ćwiczenia wykonywane w domu nie wymagają profesjonalnych narzędzi. Wystarczą dwa odważniki i karimata. Dzięki temu można w prosty sposób popracować nad ramionami i klatką piersiową.

Trzy powtórzenia po piętnaście razy są wystarczające do właściwego przebiegu ćwiczeń. Stopniowo, licząc do trzech, unosimy ugięte ręce prostopadle do ciała z odważnikami skierowanymi ku dołowi. Następnie, również spokojnie, wracamy do pozycji wyjściowej. Innym przykładem ćwiczenia na ramiona i klatkę piersiową jest łączenie przedramion przy ugiętych przed sobą rękach. Ważna jest wyprostowana postawa.

Istotne jest, aby wykonywanie ćwiczeń było przyjemnym i jednocześnie korzystnie spędzonym czasem. Przy muzyce, która pomogą utrzymać stałe tempo kładziemy się bokiem na karimacie. Uda i pośladki można w łatwy sposób rzeźbić, unosząc zewnętrzną nogę stopniowo do góry a następnie opuszczając.
Propozycją kształtowania pośladków i mięśni nóg jest unoszenie ugiętej nogi a następnie jej pulsowanie przy klęku ciała.

Sprawdzonym sposobem na relaks przy intensywnym ruchu jest samodzielne wymyślanie ćwiczeń. W ten sposób nasza kreatywność jest dla nas zachętą do dalszych ćwiczeń. Niewątpliwie ulubiona muzyka towarzysząca „domowemu fitnessowi” korzystnie wpłynie na gimnastykę – przyjaciółkę kobiecego ciała.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Swetry
> malinka napisał/a:> Mam tylko dwa swetry, ale za to kupione w górach, super ciepłe:)Właśnie...
Swetry
Mam tylko dwa swetry, ale za to kupione w górach, super ciepłe:)
Kooperatywa spożywcza - nowy trend
Ja kupuję dużo na rynku, więc i tak rolnicy tu przyjeżdżają, to po...
Damskie kurtki skórzane
Ja uwielbiam, ale ze względu na to, że jednak są produkowane z cierpieniem...