Ćwiczenia dla opornych, czyli jak zmotywować się do codziennej aktywności fizycznej? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Ćwiczenia dla opornych, czyli jak zmotywować się do codziennej aktywności fizycznej?

28 lutego 2024, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Aktywność fizyczna odgrywa bardzo istotną rolę w utrzymaniu dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego. Pomimo tego, iż większość z nas zdaje sobie z tego sprawę, trudno nam zmotywować się do codziennych ćwiczeń. Na szczęście z powodzeniem możemy trenować w domowych warunkach, a przy lepszej pogodzie zdecydować się na aktywność pod chmurką.

gadżety na fitness

Jak ćwiczyć w domowych warunkach?

Ćwiczenia w domu to dla wielu z nas sposób na zachowanie formy. Nie mamy czasu ani ochoty na odwiedzanie siłowni, nie chcemy również uczestniczyć w zajęciach organizowanych, zwłaszcza jeśli na co dzień mamy sporo obowiązków do zrealizowania. Ćwiczenia w domowych warunkach są niezwykle przyjemne i proste, choć zanim do nich przejdziemy, musimy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt. Większość kupuje rowerek stacjonarny albo orbitrek, ewentualnie specjalną matę do ćwiczeń i hantle. Na początek taki zestaw okazuje się wystarczający, jednak z czasem będziemy musieli nieco rozbudować domową siłownię, zwłaszcza jeśli tradycyjne ćwiczenia przestaną być dla nas atrakcyjne. Wybierzmy aktywność, która sprawia nam przyjemność – jeśli wolimy trening cardio, wybierzmy bieżnię, jeśli preferujemy trening siłowy, możemy zdecydować się na zakup ławki do ćwiczeń.

Jaki sprzęt do ćwiczeń będzie odpowiedni?

Zanim zdecydujemy się na zakup sprzętu do ćwiczeń domowych, zastanówmy się, jakie właściwie parametry powinny mieć poszczególne urządzenia? Na sklepowych półkach można znaleźć wiele ciekawych propozycji w różnych przedziałach cenowych. Te najtańsze zwykle posiadają podstawowe funkcje, natomiast droższe będą wyposażone w nowoczesne rozwiązania. Dzięki nim łatwiej będzie nam porównywać osiągane wyniki lub wyznaczać sobie kolejne cele treningowe, ale oczywiście nie są one konieczne w kontekście samych ćwiczeń. Warto zdecydować się na zakup bieżni i innych urządzeń w niższej cenie, zamiast kupować jeden, ale za to dużo droższy sprzęt.

Domowa siłownia a motywacja do ćwiczeń

Zakup odpowiedniego sprzętu to pierwszy krok do tego, aby zacząć ćwiczyć w domu. Dobrze dobrane urządzenia same w sobie będą stanowić motywację, jednak bardzo istotna jest tutaj regularność. Jeśli chcemy osiągać dobre wyniki, musimy ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie. Warto przygotować plan treningowy, który będzie naszym przewodnikiem, a jednocześnie w pewien sposób zmusi nas do ćwiczeń. Pamiętajmy, że w domowych warunkach najważniejsza jest nasza wygoda – możemy trenować o każdej porze, także w czasie oglądania serialu czy popołudniowej relaksacji.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaskakujące powody unieważniania ma…
Jakiś celebryta ponoć podał powód, że jest gejem:) Ciekawe czy sąd kościelny uwierzył,...
Czy AI wykrada dane?
Umie podszyć się nawet pod realną osobę, więc niedługo wszyscy będziemy mieć klony...
Najzdrowsze mięso
Moim zdaniem mięso każdego rodzaju zakwasza organizm, a więc nie jest zdrowe...
Małżeństwa z najdłuższym stażem…
Rekordziści mają ponad 70-letni staż, to dłużej niż żyje wiele osób.... To już...