Co zabrać na wyjazd, by dziecko się nie nudziło?

15 czerwca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Podróżowanie z dzieckiem wymaga zupełnie innej logistyki niż wycieczki w gronie dorosłych. Mały człowiek potrzebuje więcej uwagi i opieki. Niezbędne są również atrakcje, pomocne w przetrwaniu długiej podróży samochodem lub oczekiwania na samolot. Jesteś przed wycieczką ze swoją pociechą i poszukujesz sprawdzonych sposobów, które pomogą Wam dotrzeć na miejsce bez małych i wielkich dramatów? Przeczytaj poniższy tekst i zaplanuj atrakcję na zbliżającą się podróż.

 

 

Piosenki, książeczki i audiobooki

Niezawodnym pomysłem na zainteresowanie dziecka w podróży jest wspólne słuchanie bajek i dziecięcych piosenek. Sporządź listę piosenek lub audiobooków z ulubionymi opowiastkami Twojej pociechy i włącz je w trakcie jazdy. Twoje dziecko nie lubi słuchowisk? Kup kilka nowych książeczek i podaruj je dziecku na różnych etapach podróży. Nowy przedmiot z pewnością zaciekawi kilkulatka na dłuższy czas, a rodzicom pozwoli chwilę odetchnąć.

Naklejki i układanki

Gdy „Jadą, jadą misie” zamiast radości wywołują w Twoim dziecku rozdrażnienie, a książeczka została przeczytana kilkanaście razy, wyciągnij naklejki wielokrotnego użytku. Twoje dziecko może naklejać je na dowolną gładką powierzchnię, jak np. szyba w samochodzie, okno samolotu lub pociągu. Po zabawie usuniecie naklejki bez problemu i zabierzecie je ze sobą w dalszą podróż.

Zabawki magnetyczne

Ciekawym pomysłem obok naklejek wielokrotnego użytku jest tablica magnetyczna z mnóstwem kolorowych elementów. Możesz wspólnie z dzieckiem układać zwierzątka, ludzi lub rośliny na wiele różnych sposobów. Kolorowe magnesiki zazwyczaj mają pojemne i poręczne pudełeczko, które zmieści się do każdego bagażu.

Małe zestawy LEGO®

Twój kilkulatek lubi układać klocki? Wybierz do jego rosnącej kolekcji nowy zestaw LEGO®, który otrzyma tuż przed podróżą. Zafascynowany układaniem zupełnie nowego modelu zapomni o trudach przemieszczania się lub oczekiwania na kolejny środek transportu. Po powrocie do domu każda zabawa zestawem będzie przywoływała wspomnienia z wycieczki.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Korektor tuszujący siwe włosy Mytou…
Ja tego używam tylko w podbramkowych sytuacjach...
Balsam do golenia?
Gilette to jednak taka klasyka dla większości facetów.
Wynajmowanie mieszkania czy kredyt …
Jak się jest nastawionym bardziej na karierę niż przesiadywanie w jednym miejscu to raczej...
Manicure w Poznaniu
Używam zwykłych lakierów, więc zmiana koloru to nie problem, kiedy tylko sobie zamarzę...