Co wziąć ze sobą do szpitala – porady położnej

16 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Poród to jedna z najpiękniejszych, ale i najbardziej stresujących chwil w życiu kobiety. W dzisiejszych czasach młode mamy mogą liczyć na wsparcie różnego rodzaju poradników, kursów czy szkół. Bardzo popularne są np. szkoły rodzenia, które fizycznie przygotowują do porodu. Komfort psychiczny zapewnić może wcześniejsze spakowanie wyprawki, czyli podręcznej torby do szpitala. Ważne, by o niczym nie zapomnieć ale też, żeby nie zabierać ze sobą zbyt wiele. Jak spakować torbę do szpitala, radzi mgr Marta Defińska – położna z Kliniki Leczenia Niepłodności GAMETA Szpital w Rzgowie.

file1357202716

Pakowania wyprawki nie wolno odkładać na ostatni moment. Przyszli rodzice powinni przygotować podręczną torbę około 36 tygodnia ciąży. Przed tym jednak należy sprawdzić, co konkretna placówka zapewnia mamie i noworodkowi. Pozwoli to uniknąć dodatkowego stresu w momencie rozpoczynającego się porodu i drogi do szpitala. Niezależnie od wybranego miejsca porodu – ubezpieczenie, dowód tożsamości i karta przebiegu ciąży są obligatoryjne. Przydadzą się też wyniki badań, szczególnie te z określoną grupą krwi mamy.

Oczywiście dla każdej przyszłej mamy najważniejszy jest maluch, dlatego często z myślą o nim przygotowuje się wiele uroczych ubranek i akcesoriów. Planując wyprawkę szpitalną, należy jednak ograniczyć się do niezbędnego minimum – torba powinna być niewielka i poręczna. Bezwzględnie powinien się w niej znaleźć zapas pampersów i pieluchy tetrowe – wystarczą 2-3 sztuki. Warto też zabrać oliwkę i chusteczki nawilżające. Becik i kilka zestawów ubranek w postaci śpioszków, kaftanika, koszulki, skarpetek, czapeczki oraz rękawiczek dla noworodka powinno w zupełności wystarczyć.

Przyszła mama nie może zapomnieć również o sobie. W torbie powinna znaleźć się koszula nocna, szlafrok, klapki, ręczniki i przybory toaletowe. Warto również zabrać sztućce i kubek. Konieczne będą podpaski higieniczne, dlatego warto kupić zapasową paczkę i włożyć ją do wyprawki. To samo dotyczy przyjmowanych na stałe leków – w miarę możliwości powinny leżeć odłożone w torbie, by w pośpiechu o nich nie zapomnieć.

Tak spakowana torba powinna czekać na przyszłą mamę w łatwo dostępnym miejscu. Dzięki temu nawet jeżeli w pośpiechu zapomni się o niej jadąc do szpitala – nie trzeba będzie nikomu spisywać listy potrzebnych rzeczy. Komfort psychiczny i spokój przyszłej mamy jest niezmiernie ważny, dlatego warto zadbać, by wszystko było dopięte na ostatni guzik przed powitaniem na świecie dziecka.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Co wziąć ze sobą do szpitala – porady położnej

  1. już za moment będziemy pakować torbę, już prawie wszystko mamy :)

Dodaj komentarz