Co warto odwiedzić będąc w Krakowie? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Co warto odwiedzić będąc w Krakowie?

28 lipca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kraków należy do najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce i cieszy się dużą popularnością zarówno wśród Polaków, jak i obcokrajowców. Zobacz, co warto zobaczyć będąc w Krakowie i gdzie wybrać się na wycieczkę będąc w grodzie Kraka.

kraków zabytki

 

Stare Miasto i Kazimierz

Do głównych punktów wycieczek po Krakowie należą Stare Miasto z centralnym punktem czyli Rynkiem Głównym. To miejsce pełne zabytków architektury, ale również historii ludzi znanych i nieznanych, na których ślady napotkamy niemal na każdym kroku. Wędrując ulicami starego Krakowa możemy przenieść się kilka wieków wstecz i spróbować się poczuć jak Jan Matejko, Mikołaj Kopernik czy Tadeusz Kościuszko, który swoją przysięgę składał na krakowskim Rynku.

Ze ścisłego centrum warto przejść się nieco dalej, do krakowskiej dzielnicy żydowskiej czyli na Kazimierz. Miejsce to w ostatnich latach znacznie odżywa i przyciąga specyficznym klimatem, ale odwiedzając je warto skupić się nie tylko na wyborze jednej z wielu restauracji, ale również poznać nieco jej historię. To tutaj mieszkali krakowscy Żydzi, tutaj się modlili, o czym świadczą synagogi, tutaj umierali – cmentarz i to właśnie stąd zostali przekwaterowani za Wisłę, do getta. Miejscem dokumentującym te tragiczne losy narodu żydowskiego jest plac Bohaterów Getta oraz muzeum Oskara Schindlera, które w bardzo nowoczesny sposób pokazuje historię tamtych czasów.

Wycieczka do Auschwitz-Birkenau

Osoby, które chcą lepiej poznać historię II wojny światowej z pewnością chętnie odwiedzą obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. Wycieczka do Auschwitz Birkenau jest obowiązkowym punktem programu wycieczek młodzieży przybywającej do Krakowa z Izraela, ale Polacy również powinni choć raz w życiu odwiedzić do miejsce.

Muzeum i zabudowania w Auschwitz obrazują ogrom nieszczęścia, jakie spowodowały działania hitlerowców w czasie II wojny światowej. Podczas zwiedzania można przejść trasę, jaką prowadzeni byli więźniowie, od dojazdu wagonami bydlęcymi, poprzez mieszkanie w barakach, aż do śmierci w komorach gazowych. To trudna wycieczka, ale jeśli ktoś chce poznać bliżej losy ponad miliona osób różnej narodowości, które zginęły w obozie w Auschwitz, to podróż do tego będzie dla niego ważnym przeżyciem.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Spowiedź dzieci przed komunią
Jakie te dzieci mają grzechy...? Śmiech na sali z tą spowiedzia....
Coraz mniej jest wysokich facetów
Mnie bardziej martwi ich sylwetka, te zaokrąglone biodra, pełne uda to objaw estrogenow....
Niepokój dziecka po szczepieniu.
To decyzja rodziców czy szczepic dzieci wiec niektórzy może nie chcą tego przeżywać ....
Galeria Przymorze
Napis Promocja to niekoniecznie oznacza obniżkę, są sklepy gdzie obniżka o kilka...