Co na zmarszczki zamiast botoksu? Masaż kobido to doskonała, nieinwazyjna alternatywa!
Zmarszczki spędzają Ci sen z powiek? Wcale nie musi tak być! Możesz się ich pozbyć i to w zupełnie bezpieczny sposób. Botoks to nie jedyne rozwiązanie. Poznaj masaż kobido i odzyskaj młody wygląd.
Zmarszczki są częścią naszej urody. Ich powstawanie to w pełni naturalny proces, spowodowany spadkiem produkcji elastyny i kolagenu w skórze. U jednych pojawiają się dość wcześnie, bo po 25 roku życia. U innych nieco później.
Wszystko uzależnione jest od predyspozycji genetycznych, stylu życia, stosowanej diety lub ekspresji twarzy. Ile zmarszczek, tyle sposobów ich likwidacji. Do tej pory znany i popularny botoks zaczyna mieć silną konkurencję. To nie jedyny sposób na młodszy wygląd. Istnieją inne, nieinwazyjne metody. Wśród nich prym wiedzie masaż kobido, czyli japoński masaż twarzy.
Rodzaje zmarszczek
Zmarszczki możemy podzielić ze względu na przyczynę powstawania oraz miejsce występowania. Do pierwszej grupy zaliczają się między innymi zmarszczki senne, mimiczne, grawitacyjne, posłoneczne. Grupa druga to lwia zmarszczka, kurze łapki, zmarszczka palacza i bruzdy marionetki.
Rodzaje zmarszczek ze względu na przyczyny powstania
Zmarszczki senne
Jak sama nazwa na to wskazuje, pojawiają się na skutek niewłaściwego ułożenia skóry podczas nocnego odpoczynku. Na przykład podczas spania na brzuchu, z twarzą mocno przyciśniętą do poduszki, co powoduje fałdowanie i zagniatanie skóry.
Zmarszczki senne bardzo często pojawiają się asymetrycznie. Zwykle występują przy oczach, na wysokości skroni, na czole, policzkach, szyi oraz dekolcie.
Zmarszczki mimiczne
Ten rodzaj zmarszczek wynika z nadmiernej ekspresji twarzy. Stale powtarzające się ruchy mięśni mimicznych pozostawiają na skórze ślady w postaci linii lub bruzd.
Prawda jest taka, że pracujemy na nie od samych narodzin. Żywo reagując na rozmaite sytuacje, tylko je pogłębiamy. Nasza twarz zyskuje wtedy zmęczony i zatroskany wyraz. Gdzie najczęściej pojawiają się zmarszczki mimiczne? Na czole, między brwiami, wokół oczu.
Zmarszczki grawitacyjne
Powstają na skutek utraty elastyczności skóry. To ten rodzaj zmarszczek, na który narażony jest każdy z nas. Zazwyczaj pojawiają się około 40 roku życia. Wtedy to nasza skóra produkuje mniej kolagenu, w efekcie czego staje się bardziej wiotka. Policzki stają się obwisłe, a owal twarzy zmieniony.
Zmarszczki posłoneczne
Ten rodzaj zmarszczek powstaje u osób, które lubią się opalać, a przy tym nie zabezpieczają skóry odpowiednim filtrem. Zmarszczki często mają postać siateczki drobnych linii. Pojawiają się na szyi i dekolcie. Skóra w tych miejscach wygląda, jakby była pognieciona. Zmarszczkom posłonecznym mogą towarzyszyć przebarwienia.
Rodzaje zmarszczek ze względu na miejsce występowania
Lwia zmarszczka
Jedną z najczęściej występujących zmarszczek jest lwia zmarszczka, nazywana też zmarszczką złości lub gniewu. To pionowa bruzda zlokalizowana między brwiami.
Pojawia się u osób zestresowanych, żyjących w permanentnym napięciu lub z nadmierną mimiką i ekspresją twarzy. Niestety tego typu zmarszczka sprawia, że twarz prezentuje się groźnie i ponuro.
Kurze łapki
Zwykle są to nasze pierwsze zmarszczki. Występują w okolicy zewnętrznych kącików oczu. Pojawiają się na skutek intensywnego działania mięśnia okrężnego oka, który kurczy się podczas mrużenia oczu i uśmiechu.
Zmarszczki palacza
Poznasz je po tym, że do złudzenia przypominają kod kreskowy. Są to pionowe linie, zlokalizowane nad górną i pod dolną wargą.
Pojawiają się w wyniku pracy mięśnia okrężnego ust. Oczywiście nie występują tylko u osób palących, choć u nich pojawiają się najszybciej.
Bruzdy marionetki
Pojawiają się około 50 roku życia, w momencie, kiedy tkanka podskórna traci objętość i zaczyna opadać. Zlokalizowane są w dolnych partiach twarzy. Mają postać linii biegnących od kącików ust aż do brody. To właśnie one powodują smutny lub groźny wyraz twarzy.
Zmarszczki królicze
Choć ich nazwa jest urocza, same w sobie mogą dostarczyć wielu problemów natury estetycznej. Powstają na skutek częstego marszczenia nosa i występują po jego bokach.
Sposoby walki ze zmarszczkami
Istnieje wiele różnych metod usuwania zmarszczek, wygładzania i odmładzania skóry. Do niedawna bardzo popularny był zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, czyli tak zwany botoks.
To prawda, że botoks wygładza skórę i ją uspokaja, ale blokując przesyłanie bodźców z zakończeń nerwowych do mięśni, przy okazji potrafi mocno ograniczać mimikę twarzy.
Uwaga! Wykonany przez niewykwalifikowaną osobę, może być niebezpieczny i doprowadzić do porażenia nerwu.
Dlatego dziś, zamiast botoksu, częściej stosuje się wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, który zapewnia naturalny efekt. Popularnym rozwiązaniem na zmarszczki jest również mezoterapia igłowa i laser frakcyjny CO2.
W walce ze zmarszczkami, zwłaszcza tymi początkowymi, mało widocznymi, pomocne są również odpowiednio dobrane kosmetyki pielęgnacyjne. Szczególnie dobrze sprawdzają się preparaty z retinolem, witaminą C i kwasem hialuronowym.
Masaż przeciwzmarszczkowy
Prawdziwą rewolucją na rynku jest liftingujący masaż twarzy. Może słyszałaś o masażu kobido? Jeśli nie, to teraz masz szansę! Masaż kobido to japoński lifting twarzy – tyle, że bez skalpela, zupełnie naturalny i przynoszący zaskakujące efekty.
Świat oszalał na jego punkcie! Nic w tym dziwnego. To świetna alternatywa dla wielu zabiegów medycyny estetycznej.
Masaż kobido – jak działa?
Japoński masaż twarzy to zabieg poprawiający kondycję skóry i ogólny wygląd twarzy. Zmniejsza napięcie mięśniowe, które przyczynia się do powstawania zmarszczek mimicznych. Intensywnie stymuluje, dotlenia i odżywia skórę.
Przede wszystkim jednak działa jak lifting. Z tą różnicą, że stosowane w medycynie estetycznej preparaty zastępuje znajomością anatomii, a skalpel wymienia na dłonie wykwalifikowanych masażystów.
Masaż kobido stymuluje głębsze warstwy skóry. Tym sposobem pobudza skórę do produkcji elastyny i kolagenu, w efekcie czego powoduje spłycenie zmarszczek oraz bruzd mimicznych.
Ten odmładzający masaż twarzy sprawia, że skóra staje się napięta, jędrna i promienna. Znikają objawy zmęczenia, obrzęki i cienie pod oczami. Twarz odzyskuje dawną świeżość i młodość. Efekty można zauważyć już po jednej sesji!
Dla kogo masaż kobido?
Tak naprawdę jest to masaż dla każdego. Osoby młode mogą go stosować jako profilaktykę przeciwzmarszczkową i formę relaksu. U osób starszych, z widocznymi zmarszczkami, zadziała jak eliksir młodości, zmniejszy widoczność zmarszczek, wygładzi skórę i podniesie owal twarzy.
Gdzie wykonać masaż kobido?
Jeśli po głowie chodzi ci tylko jedna myśl – jak lepiej wyglądać – już dziś umów się na japoński lifting twarzy. Na pewno nie pożałujesz!
Gdzie wykonać taki masaż? Wyłącznie u profesjonalisty. Tylko wtedy możesz liczyć na spektakularne efekty.
W Warszawie masaż kobido oferuje Studio Terapii Manualnych Twarzy Witolda Pyrkosza. Autorska wersja zabiegu zapewni Ci odmłodzenie, a jednocześnie maksimum relaksu.