Co musisz wiedzieć aby postawić domek drewniany w 2019 roku?

21 marca 2019, dodał: Alfa i Omega

Drewniane domki to bardzo popularne rozwiązanie. To doskonałe miejsce na odprężenie się, a pobyt w nich pomoże nam się być bliżej natury. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie. Drewniane domki to idealne miejsce na relaks i wypoczynek. Niestety wybudowanie ich od podstaw wymaga mnóstwa czasu i pracy. Jednak istnieją gotowe rozwiązania, które ułatwią wykonanie tego zadania. Technologia domków szkieletowych nie jest jeszcze w Polsce, tak zaawansowana jak w Stanach Zjednoczonych, czy Kanadzie, ale cieszy się coraz większą popularnością. Co warto wiedzieć na ten temat?

Domek letniskowy całoroczny – wymagania prawne

Domki szkieletowe to proste rozwiązanie, które nie pochłania wiele czasu i pieniędzy. To sprawia, że wiele osób zapomina o spełnieniu pewnych formalności. Niestety wznoszenie każdego budynku wymaga podjęcia odpowiednich kroków, a ich niedopilnowanie może sprowadzić na nas kłopoty. Co trzeba więc zrobić, zanim zaczniemy stawiać szkieletowe domki drewniane? Taką konstrukcję należy zgłosić w Starostwie Powiatowym lub Urzędzie Miasta. Do dokumentów warto dołączyć wizualizację, rzut z góry lub zdjęcie domku. Warto jednak wcześniej zapytać w urzędzie, co dokładnie powinno się znaleźć w naszym zgłoszeniu. Jeżeli w ciągu 30 dni nie otrzymamy odpowiedzi negatywnej, to możemy przystąpić do działania. Jednak zdecydowanie lepiej zadzwonić do urzędu i się upewnić, czy faktycznie nie ma żadnych przeszkód, abyśmy mogli postawić domek drewniany.

Przygotowania do budowy całorocznego domku letniskowego

Przygotowanie do budowy domu szkieletowego jest znacznie prostsze niż do tradycyjnego. Na początku kontaktujemy się z firmą, która przygotuje dla nas szkielet (np.drewnolandia.pl). Na podstawie naszych oczekiwań powstanie wycena przygotowana pod kątem indywidualnych potrzeb. Możemy również obejrzeć szkice oraz zdjęcia, a także pojechać na miejsce i obejrzeć materiały, z których powstanie nasz wymarzony dom. Jeżeli wszystko spełni nasze oczekiwania, to przychodzi moment podpisania umowy i wpłacenia zaliczki. W ciągu kilku tygodni powstają części, które zostaną użyte na placu budowy. Na koniec przychodzi moment montowania domu i po bardzo krótkim czasie możemy się cieszyć naszym nowym domem.

Zalety domków szkieletowych

Drewniane domki szkieletowe to bardzo popularne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Wszystko dlatego, że mają one mnóstwo zalet. Przede wszystkim koszty budowy takiego domku są bardzo niskie, a przy okazji może on powstać w bardzo krótkim czasie. Dlatego to idealne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużymi zasobami pieniężnymi. W dodatku, taki dom możemy bardzo szybko powiększyć i dostosować do naszych wymagań. To bardzo ułatwia nasz życie! W końcu możemy zdecydować się na dom dostosowany do obecnych potrzeb, a następnie bardzo łatwo i szybko przebudować.

Jednak to nie koniec zalet takiego rozwiązania! Konstrukcja takiego domu sprawia, że można go postawić o dowolnej porze roku. Z pewnością będą z tego zadowolone osoby, którym zależy na szybkiej przeprowadzce w okresie zimowym. Domki letniskowe całoroczne możemy kupić na drewnolandia.pl i dosłownie po niedługim czasie będziemy cieszyć się nowym miejscem zamieszkania.

Wybór drewnianego domku pomoże nam też zadbać o środowisko i nasze zdrowie. W końcu materiał, z którego powstają jest surowcem naturalnym. W dodatku konstrukcja szkieletowa nie wymaga dużego zużycia drewna. To wszystko sprawia, że drewniane domki to bardzo ekologiczne rozwiązanie, a jakość powietrza w nich panująca jest znacznie lepsza. Różnice odczujesz już po pierwszej nocy i bardzo szybko przekonasz się, że lepiej Ci się w nim śpi oraz łatwiej oddycha.

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Alkoholizm
Przede wszystkim osoba uzależniona musi sama zdać sobie sprawę z powagi sytuacji. Warto poszukać...
Blizny na twarzy krępujące :(
Ja próbowałam przeróżnych specyfików, a w końcu jednak postawiłam na zabieg laserowy...
Wszy w przedszkolu
W tym wypadku trzeba działać szybko, naprawdę nie ma sensu zwlekać. U nas zastosowaliśmy...
Buty do przedszkola
Dziewczyny, kupiłam ostatnio ten klej Tadam, bo dzieciaki strasznie niszczą buty. Używała...