Co może wpływać na cenę polisy turystycznej? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Co może wpływać na cenę polisy turystycznej?

18 sierpnia 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Przygotowując się do zagranicznej podróży, warto zadbać nie tylko o niezbędne wyposażenie, plan zwiedzania czy transport z lotniska, ale także zaopatrzyć się w odpowiednią polisę turystyczną. Cena pakietu, który zapewni nam kompleksową ochronę, to zazwyczaj zaledwie kilka procent kosztów całego wyjazdu. Nie ma jednak jednego uniwersalnego ubezpieczenia podróżnego, więc cena poszczególnych pakietów może być różna. Warto wiedzieć, które czynniki mają na nią wpływ.

 

Polisa turystyczna – od czego zależy jej cena?

Podczas poszukiwania odpowiedniego ubezpieczenia na zagraniczny wyjazd na pewno zauważymy, że ubezpieczyciel podróży nie będzie prosił nas o wiele informacji. To duża zaleta tego typu polis. W przypadku pakietów związanych z samochodami, nieruchomościami czy ubezpieczeniem na życie zwykle pozyskiwany jest szereg dość szczegółowych informacji. Koszty polisy turystycznej są obliczane jedynie na podstawie kilku czynników.

Przede wszystkim znaczenie ma liczba osób, które biorą udział w podróży. Polisa turystyczna (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl) indywidualna będzie zazwyczaj tańsza od ubezpieczenia dla kilku członków rodziny czy znajomych. Ważny może być również wiek uczestników. Ponieważ starsi podróżni są bardziej narażeni na problemy zdrowotne, koszt ubezpieczenia dla nich będzie wyższy. Nie oznacza to jednak, że dobra polisa turystyczna znacznie zwiększy całkowitą cenę wyjazdu dla seniorów. Zawsze można znaleźć taką ofertę, którą łatwo dopasuje się do posiadanego budżetu.

Istotny czynnik, mogący mieć wpływ na to, ile trzeba zapłacić za polisę na zagraniczny wyjazd, to również docelowe miejsce podróży. Jeśli wybieramy się do kraju, w którym prawdopodobieństwo, że zdarzy się coś niefortunnego jest wysokie, cena ubezpieczenia będzie oczywiście wyższa. W przypadku ubezpieczenia od kosztów rezygnacji lub przerwania podróży ważna jest także całkowita cena wyjazdu. Warto zaznaczyć, że podczas ustalania oferty tego typu ochrony należy podać nie tylko sumę kosztów przelotu i hoteli, ale także wliczyć cenę wszelkich zakupionych wycieczek, bilety na imprezy czy karnety do parków rozrywki.

Zakres polisy turystycznej – czy warto na nim oszczędzać?

Nie wspomnieliśmy jeszcze o dość oczywistej kwestii. Bardzo duży wpływ na koszt polisy ma zakres wybranego pakietu oraz sumy ubezpieczeń w nim zawarte. Im lepszy wariant wybierzemy, tym wyższa będzie jego cena. Decyzja o zakupie podstawowego pakietu może okazać się jedynie pozorną oszczędnością. Leczenie nawet drobnych urazów za granicą jest bardzo drogie. Gdy dojdzie do niespodziewanego zdarzenia, wymagającego interwencji medycznej, sumy ubezpieczenia z taniej polisy turystycznej mogą okazać się zbyt niskie. Wtedy część kosztów trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni. Podczas wyboru odpowiedniej polisy turystycznej warto więc kierować się nie tylko jej ceną, ale także zakresem ochrony.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz