Chusta do noszenia niemowląt

1 lipca 2010, dodał: magdawrzosek
Artykuł zewnętrzny

Kobiety od zarania dziejów nosiły swoje dzieci w różnego rodzaju miękkich nosidełkach lub chustach, fartuchach czy zapaskach – z przodu, na plecach, bądź z boku swojego ciała. Niemowlę jest naturalnie przystosowane do noszenia, a w chuście przyjmuje fizjologiczną, bezpieczną pozycję. Wózek wymyślono dopiero w XIX wieku. Ten praktyczny wynalazek sprawił, że o chustach zapomniano. Powstało na ich temat wiele mitów, które krążą do dziś mimo, że nie mają odwzorowania w rzeczywistości. Jeżeli u dziecka nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, to nie ma żadnych przeciwwskazań żeby nosić je w chuście. Okazuje się, że ma ona więcej zalet niż dotychczas przypuszczano. Coraz więcej mam przekonuje się na własnej skórze, że sam wózek nie wystarcza.

Każda mama uwielbia tulić, całować i pieścić swoje maleństwo od pierwszych chwil pojawienia się go na świecie. Wiadomo, że bliskość fizyczna ma ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Noszenie go w chuście powoduje, że jest spokojniejsze i lepiej się rozwija emocjonalnie. Mama to najważniejsza osoba w jego życiu, w związku z tym jej głos, ciepło i bicie serca dają maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Częste przytulanie sprawia, że jest pewniejsze siebie i szybciej się usamodzielnia. Nie ma się co obawiać, że się do tego zbyt przyzwyczai. Przeciwnie. W chuście dziecko obserwuje świat i uczestniczy w codziennych czynnościach. Dzięki temu szybciej się uczy i staje się bardziej odważne. W odpowiednim momencie samo czuje potrzebę poznawania świata i przebywanie w chuście przestaje mu wystarczać. Dodatkowo kołysanie i bujanie korzystnie stymuluje jego błędnik przygotowując na przyszłość.
Chusta to również sposób na maluszki cierpiące na dokuczliwe kolki. Noszenie w chuście wpływa bardzo kojąco i jest praktycznie najlepszym w tym przypadku rozwiązaniem.

Chusta to komfort i ułatwienie dla mamy z kilku powodów. Z dzieckiem blisko siebie może jednocześnie wykonywać inne czynności ponieważ ma wolne ręce. Dzięki temu, że zmniejsza się obciążenie na jej kręgosłup i ręce, mama czuje się lepiej. Ponadto z dzieckiem w chuście może pokonać wiele przeszkód, które są nie do przebrnięcia dla wózka. Szczególnie w Polsce nie łatwo jest podróżować z wózkiem. Z dzieckiem w chuście bez problemu można wejść po schodach czy do autobusu. Chusta to ułatwienie.
Chusta powraca w wielkim stylu i staje się coraz bardziej doceniana. Wyjątkowe zalety chust sprawiły, że wręcz nastaje na nie „moda”. Wziąwszy pod uwagę korzyści jakie z takiego noszenia czerpie zarówno dziecko jak i matka, oby ta moda trwała jak najdłużej. Dziecko można nosić w chuście od pierwszych chwil jego życia. Dla najmłodszych niemowląt najbardziej właściwa jest chusta elastyczna, chusty tkane przeznaczone są dla dzieci starszych, choć niemowlę też będzie się w niej czuło dobrze. Jeśli chcesz nosić swoje niemowlę w chuście wybierz chustę elastyczną. Świetnie się do tego nadają elastyczne chusty CAPPUCHINI  http://www.ziabaqlu.com/index.php?kat=15&pid=38. Wszystkie jednakowo się wiążą, są łatwe w użyciu i niedrogie. Do każdej chusty dołączona jest instrukcja bezpiecznego noszenia. Dodatkowo fakt, że zaprojektowała je kobieta jest gwarancją ich wysokiego komfortu. Brak jakichkolwiek sprzączek i elastyczny materiał powodują, że nic maluszka nie uwiera. Chusta wykonana jest z polskiej dzianiny. Jest to bawełna z domieszką włókna elastycznego w proporcjach 93% bawełna, 7% elastan. Dzianina posiada liczne certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, o których więcej można dowiedzieć się na stronie sklepu www.ziabaqlu.com.

Wszystkie produkty dostępne w sklepie www.ziabaqlu.com



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...