Chcesz pić więcej wody? 5 sposobów na regularne picie wody

31 grudnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Picie wody to podstawa zdrowego trybu życia i prawidłowej pracy organizmu. Niewystarczająca ilość przyjmowanych płynów może powodować poważne problemy zdrowotne, takie jak odwodnienie. Co można zrobić, by pić ją regularnie? Czy są sposoby, by robić to częściej niż zwykle, szczególnie jeśli ktoś nie przepada za jej smakiem? Podpowiadamy!

picie wody

Noś ze sobą butelkę filtrującą lub butelkę z wkładem na owoce!

Jak pić wodę? Dobrze wyrobić sobie nawyk zabierania butelki filtrującej za każdym razem, gdy wychodzi się domu. Jest to doskonały sposób na regularne picie wody, gdyż butelkę możesz napełnić kiedykolwiek zajdzie taka potrzeba – wystarczy dostęp do jej źródła, np. kranu. Jest to dobre rozwiązanie, gdy idziesz do pracy, szkoły czy wyruszasz na wycieczkę. Dzięki filtrowi, woda jest oczyszczana z wszelkich zanieczyszczeń i szkodliwych drobnoustrojów, co sprawia, że jest zdrowa i orzeźwiająca.!

Jeśli nie lubisz smaku wody lub masz problemy, by wypić odpowiednią jej ilość, stwórz własną, autorską wodę smakową, dodając ulubione owoce i zioła, by uzyskać wyjątkowe kombinacje, które sprawią, że napój stanie się apetyczny. Dobrym połączeniem jest na przykład smak truskawki z cytryną i miętą – może ci przypaść do gustu! Jeśli chcesz zabrać wodę ze sobą, jednak obawiasz się, że owocowy wsad będzie przeszkadzał ci podczas picia, pomyśl nad zakupem specjalnej butelki z osobnym wkładem na owoce, dzięki czemu możesz wszędzie cieszyć się jej wyjątkowym smakiem.

Postaw w domu dzbanek filtrujący w miejscu, w którym spędzasz dużo czasu

Pracujesz przy biurku? Postaw na nim dzbanek filtrujący, w zasięgu swojego wzroku. To pozwoli wyrobić zdrowy nawyk częstszego picia wody. Zadbaj po prostu o to, by twoja szklanka była zawsze pełna. Kupno dzbanka filtrującego to doskonały wybór, ponieważ nie trzeba wtedy nosić ze sobą butelek, a dodatkowo jest to rozwiązanie przyjazne środowisku.

Dobrym rozwiązaniem na to jak pić więcej wody jest również wyrobienie innych zdrowych nawyków. Codziennie rano wypij na czczo szklankę wody. Następnie, za każdym razem gdy rozpoczynasz jakąś nową czynność czy aktywność, wypij najpierw kilka łyków. Przed rozpoczęciem sprzątania, nauki, czytania książki – wypij co najmniej pół szklanki wody. Dzięki temu organizm będzie odpowiednio nawodniony przez cały dzień!

Duży wybór dzbanków filtrujących znajdziesz na stronie:https://www.empik.com/dom-i-ogrod/filtracja-wody/dzbanki-i-butelki-filtrujace,3922063601,s

Korzystaj z przypomnienia na telefonie lub specjalnej aplikacji

Ciekawą opcją na zwiększenie ilości przyjmowanych płynów jest zainstalowanie specjalnej aplikacji. Dzięki temu będziesz cyklicznie otrzymywać przypomnienia dotyczące picia wody, a to pozwoli regularnie nawadniać organizm. Jeśli wolisz bardziej tradycyjne metody, ustaw przypomnienie na telefonie co 30 minut i wypijaj kilka łyków za każdym razem, gdy telefon zadzwoni.

Przyjmowanie dużej ilości płynów – a przede wszystkim wody – jest niezwykle istotne dla zdrowia każdego człowieka. Warto więc wyrabiać w sobie nawyk sięgania po nią w każdej sytuacji, nie tylko podczas dużego pragnienia. Gadżety, takie jak dzbanki filtrujące czy butelki z wkładem, z pewnością ułatwią ten proces. Jeśli nadal będziesz zapominać, skorzystaj z wcześniej wspomnianych opcji przypominających – aplikacji lub budzika w telefonie. Regularne picie wody jest ważne – pozytywnie wpłynie nie tylko na funkcjonowanie twojego organizmu, ale też przełoży się na lepsze samopoczucie!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Chcesz pić więcej wody? 5 sposobów na regularne picie wody

  1. avatar Gosia pisze:

    Według mnie dużo lepszym rozwiązaniem jest montaż filtra pod zlewem, w którym wkłady wymieniamy tylko raz w roku. Ja użytkuje filtr ecoperla profine pou i mam czystą, świeżą wodę z minerałami 🙂 Dzięki temu piję dużo więcej wody, a nie muszę dbać o higienę filtra, ponieważ jest szczelny i bezpieczny. W przypadku dzbanka musiałam go codziennie myc zeby zachować higienę filtracji ;)

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...