Ceramidy i peptydy – substancje dobroczynne dla naszej skóry

4 października 2021, dodał: Zuza_3
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Gdy nasza skóra staje się sucha a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki, często uważamy, że ten proces jest już nie do odwrócenia, a zmiany nie do odbudowania. Nie jest tak jednak do końca. Z pomocą przychodzą nam proste substancje, które często są już składnikiem naszej skóry, ale ich ilość z wiekiem jest coraz mniejsza. Szczęśliwie z pomocą przychodzą nam kosmetyki, które w swoim składzie zawierają właśnie takie wyjątkowe substancje potrzebne naszej skórze do zachowania młodego i promiennego wyglądu. Takimi właśnie niezwykłymi substancjami są ceramidy oraz peptydy.

ceramidy na zmarszczki

Warto zacząć od tego co łączy te dwa składniki. Po pierwsze oba występują naturalnie w ludzkiej skórze i obu z wiekiem zaczyna w niej brakować. Tak jak kwas hialuronowy są wytwarzane w dużej ilości zwłaszcza przez młode komórki, natomiast naturalnym stanem jest starzenie się naszej skóry, co powoduje również spadek produkcji tych dwóch substancji. Zarówno ceramidy jak i peptydy nie sprawdzają się jedynie do pielęgnacji skóry twarzy.

Polecamy kosmetyki ze sklepu COSIBELLA.PL z ceramidami i peptydami:

Cosrx - Balancium Comfort Ceramide Cream - Kojący Krem z Ceramidami - 80g

Cosrx – Balancium Comfort Ceramide Cream – Kojący Krem z Ceramidami – 80g

Apis - Professional - Couperose-Stop - Vitamin Cream - Witaminowy Krem dla Cery Wrażliwej z Rozszerzonymi Naczynkami - 100ml

Apis – Professional – Couperose-Stop – Vitamin Cream – Witaminowy Krem dla Cery Wrażliwej z Rozszerzonymi Naczynkami – 100ml

 

Creamy – My Fusion – Lekki Krem do Twarzy z Ceramidami – 15g

Będą też idealne, jeśli chcemy zadbać o skórę głowy. Pobudzą ją do działania i sprawią, że włosy będą rosnąć zdrowsze i mocniejsze. Co więcej obie substancje są gruntownie przebadane, a ich działanie zostało potwierdzone przez wielu specjalistów. Oczywiste jest jednak to, że obie substancje posiadają kilka cech, które je od siebie odróżniają.

Ceramidy znajdują się przestrzeni międzykomórkowej naszej skóry i należą do grupy lipidów. Znaczy to tyle, że tworzą świetną, naturalną barierę ochronną skóry. Dodatkowo budują tam nieprzepuszczalną dla wody powierzchnię, co wpływa pozytywnie na elastyczność skóry. Tak więc właśnie dzięki ceramidom czujemy, że nasza twarz jest nawilżona i miękka w dotyku. Bez nich spodziewać się możemy szarego koloru, ściągnięcia i pozbawienia blasku. Właśnie dzięki tym właściwościom ceramidy idealnie sprawdzą się w pielęgnacji skóry suchej i odwodnionej oraz dojrzałej z oznakami starzenia.

kosm etyki z ceramidami

Peptydy z kolei to aminokwasy, które są swojego rodzaju przekaźnikami substancji w naszej skórze. Pomagają składnikom aktywnym przedrzeć się w głąb skóry i lepiej zadziałać. Pobudzają także mięśnie do pracy, co oznacza, że będą bardzo efektywnym kosmetykiem przeciwstarzeniowym, pomagającym spłycić zmarszczki. Co również niezwykle ważne, nie znaleziono żadnych skutków ubocznych stosowania peptydów. Ich działanie często porównywane jest do działania botoksu, dzięki swoim możliwością wypełnienia skóry i spłycenia zmarszczek. Botoks jednak w tym porównaniu wypada o wiele gorzej, ponieważ jego stosowanie powoduje szereg skutków ubocznych. Zupełnie przeciwnie jest z peptydami.

kremy z peptydami

Jak widać zarówno ceramidy jak i peptydy mogą być niezwykle pomocne w naszej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli próbujemy walczyć ze zmarszczkami lub suchą skórą. Postawienie wtedy na te dwie substancje okaże się strzałem w dziesiątkę!

zobacz również:

Thermocut, czyli idealne końcówki włosów od zaraz!

Jak walczyć ze zmarszczkami?

Orzechy – na piękną skórę, włosy i paznokcie

Odmładzający masaż twarzy

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)…
Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...
Jak sprawdzić fachowców od remontu?…
Myślę, że w czasie remontu warto pokazać to, co już zrobili komuś zaufanemu,...
Opieka medyczna
W ogóle chyba idziemy w tę stronę co USA, wydaje mi...
Zbieractwo i zakupoholizm
Tego nałogu się nie kontroluje, wolna przestrzeń jest dla takiej osoby brakiem, trzeba ją wypełnić...