Botox na migrenę i nadpotliwość – porady eksperta

12 marca 2019, dodał: Redakcja

 

Toksyna botulinowa, czyli botoks to substancja pozyskiwana z bakterii Clostridium botulinum. Kojarzona jest głównie z medycyną estetyczną, ponieważ jej wstrzyknięcie powoduje zniknięcie lub spłycenie zmarszczek mimicznych. Botoks ma jednak dużo szersze zastosowanie. Pomaga np. w zwalczaniu migren, które objawiają się powtarzającym, najczęściej jednostronnym, pulsującym bólem głowy. Dodatkowo występować mogą światłowstręt, wrażliwość na dźwięk, nudności oraz wymioty.

Użycie toksyny botulinowej jest odpowiednie dla osób z przewlekłą migreną, jeśli nie występują przeciwwskazania medyczne. Leczenie botoksem pomaga aż 80 proc. pacjentów. Zmniejsza częstotliwość i nasilenie migren.

Pacjenci zgłaszający się do naszej kliniki często skarżą się na migrenowe bóle głowy. Niektórzy nie wiedzą, że może pomóc im w tym uciążliwym schorzeniu właśnie botoks. Większość reaguje bardzo entuzjastycznie słysząc o tej metodzie. Niektórych musimy przekonać. Jednak po zastosowaniu botoksu wszyscy mówią zgodnie – naprawdę warto. Zabieg ten najskuteczniej działa u osób, u których migreny występują dość często. Tego typu zabiegów, wykonujemy w naszych klinikach nawet kilka tygodniowo” – informuje Magdalena Izabela Daszkiewicz właścicielka sieci Klinik Estetica.

O skuteczności wykorzystania toksyny botulinowej w zmniejszaniu częstotliwości występowania przewlekłych migrenowych bólów głowy, przeczytać można także na amerykańskim portalu Science Daily, gdzie autor artykułu powołując się na badania zespołu Aarhus University z Danii, wspomina o alternatywnych metodach w stosunku do farmakologii.

Sam zabieg trwa około 15 minut. Lekarz dokonuje kilkunastu punktowych wkłuć w okolice głowy i karku. Ważne jest to, że pacjent zaraz po zabiegu możne wrócić do swoich codziennych czynności. Na jego efekty można liczyć już po kilku dniach. Pacjenci, którzy dobrze tolerują toksynę botulinową, powinni wiedzieć, że z każdym kolejnym zabiegiem wzrasta jego skuteczność, a okres, w którym pacjent przestaje odczuwać ból wydłuża się.

Działanie toksyny botulinowej ma także zastosowanie w leczeniu nadpotliwości. Botoks blokuje przekazywanie impulsu nerwowego do gruczołów potowych. Odpowiednie dawki wstrzykiwane są punktowo w miejsca nadmiernej potliwości np. pachy, dłonie czy stopy. Już po kilku dniach widać znaczną różnicę. Całkowity efekt zabiegu widoczny jest po 14 dniach, a utrzymuje się nawet do 9 miesięcy.

Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową jest coraz bardziej popularnym zabiegiem. Cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem głównie u mężczyzn zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim” – dodaje Pani Magdalena Izabela Daszkiewicz.

Jak widać zastosowanie botoksu jest bardzo szerokie. Nawet właściwości, z których jest najbardziej znany, czyli działanie przeciwzmarszczkowe uległo dużej rewolucji. Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej nie powodują już sztucznego wyrazu twarzy. W zależności od nasilenia zmarszczek i techniki podania botoksu uzyskać można efekt zarówno delikatnej korekty, zachowania mimiki, jak i pełnego wygładzenia zmarszczek. Stosując botoks w celu uzyskania naturalnego efektu, zapobiegamy powstawaniu głębokich zmarszczek.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Skuteczny demakijaż z olejkiem herbacianym i olejkiem z orzechów macadamia
Cena:
36 zł
Na bazie orzechów piorących
Cena:
35,99 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Nowoczesne urządzenie wibroakustyczne - leczy bóle, wspomaga regenerację organizmu
Cena:
1 790,00 zł – 2 120,00 zł
Świetnie oczyszcza i nawilża skórę. Zawiera hydrolat z lawendy i inne składniki roślinne.
Cena:
12,66 zł
Sklep Peruka.pl - zaprasza!
Cena:
324 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Jak powiększyć i podnieść piersi…
Pewnie karmienie oraz ciąża? Też tak miałam z tymże mam duży biust i uwierz,że...
Jak powiększyć i podnieść piersi…
W sytuacji kiedy operacja nie wchodzi w grę? Nie chcę sie poddawać zabiegom, ale...
jakie majtki dla Niego?;)
Mój generalnie preferuje bokserki, ale tutaj nie ma ulubionej firmy. Za to jeśli...
Płaszcze czy kurtki?
Hejka ja mam w szafie nie dawno kupioną kurtkę zimową z firmy Cross...