Body Pump – ćwiczenia ze sztangą w rytm muzyki

20 marca 2014, dodał: madlen30
Artykuł zewnętrzny

Wiele osób zaczynając swoją przygodę z fitnessem na siłowni zastanawia się nad wyborem ćwiczeń, które ładnie zarysowałyby mięśnie, ale nie spowodowałyby przyrostu masy mięśniowej. Jest to szczególnie ważne dla nas, kobiet, bo chcemy mieć ładne, wysportowane ciało, a nie mięśnie, jak u mężczyzn.

Powszechnie uważa się, że sztanga jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn i służy do rzeźbienia mięśni. Do tej pory rzeczywiście tak było. Od niedawna (nieco ponad dwa lata) w Polsce jest obecny trening ze sztangą dla kobiet, tzw. Body Pump, polegający na wykorzystaniu umiarkowanych ciężarów, dużej liczbie powtórzeń, a to wszystko w rytm muzyki.

bodypump-03

CO DAJE TAKI TRENING?

Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej

Podnosi ogólną kondycję organizmu

Wzmacnia i kształtuje mięśnie całego ciała

Rzeźbi mięśnie bez przyrostu masy mięśniowej

Przynosi ulgę kręgosłupowi i kształtuje prawidłową postawę

bodypump_jpg_rotator

JAK WYGLĄDA TAKI TRENING?

Typowe zajęcia trwają ok. 50-60 minut. Jak każdy trening, tak i ten zaczyna się od rozgrzewki, mającej postać układu tanecznego z wymachami, krążeniami, skłonami i wykopami. Używane są małe obciążenia, które przygotowują organizm do większego wysiłku, jak również pozwalają sprawdzić naszą kondycję. Kolejne ćwiczenia obejmują takie partie ciała jak: nogi, plecy, klatkę, biceps, triceps, barki i brzuch z odpowiednio zwiększonym bądź zmniejszonym obciążeniem na sztandze. Co ciekawe każda partia ciała ma swoje utwory muzyczne, dzięki czemu obowiązuje jedna playlista na cały trening przez 3 miesiące. Na koniec jest część najprzyjemniejsza, mianowicie rozciąganie i wyciszenie, tzw. cool down.

body-pump

JAK CZĘSTO CHODZIĆ NA TAKIE ZAJĘCIA?

Aby osiągnąć zadowalające rezultaty, trening Body Pump powinno się wykonywać 2-3 razy w tygodniu, zachowując 1 dzień przerwy pomiędzy ćwiczeniami. Jeśli nigdy nie ćwiczyliście z obciążeniem, to po pierwszym treningu możecie odczuwać ból mięśni, jest to zupełnie normalna reakcja organizmu. Jeśli w dni wolne będziecie wykonywać cardio, to efekty będą szybsze i jeszcze lepsze. Co ciekawe, w trakcie 60 minut Body Pump można spalić nawet 600 kcal! Pierwsze efekty treningu, w postaci zmniejszenia obwodów i ładnego zarysowania mięśni, zauważycie już po miesiącu regularnych ćwiczeń. Body Pump jest tak kompleksowym zestawem ćwiczeń, że modeluje nie tylko ramiona, ale również nogi, pośladki, brzuch i plecy. Polecany wszystkim, którzy lubią ćwiczyć w grupie przy fajnej muzyce. :-)

beznazwy

PRZYKŁADOWA PLAYLISTA BODY PUMP

bp

 

 

TAK WYGLĄDAJĄ PRZYKŁADOWE ĆWICZENIAMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz